2020 m. gruodžio 2 d. 14:20 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tarybos posėdis nuotoliniu būdu: nereikalingas ar neįmanomas?

(2)

Tarybos posėdis nuotoliniu būdu: nereikalingas ar neįmanomas? nuotrauka, foto

NĖRA GALIMYBIŲ. "Nuotolinio posėdžio metu Tarybos nariai turi būti identifikuoti, jiems turi būti sudaryta galimybė pasisakyti, replikuoti, balsuoti. Šiuo metu to įgyvendinti negalime, galvosime, kaip tai organizuoti", - sakė Darius Kuodys.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

LR prezidentas Gitanas Nausėda vakar pasirašė Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, leidžiantį dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino savivaldybių tarybų posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu pasitelkiant elektroninių ryšių priemones, tačiau Klaipėdoje artimiausiu metu organizuoti Tarybos posėdį nuotoliniu būdu neketinama.

Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė jau kreipėsi į merą su prašymu organizuoti Tarybos posėdį ir spręsti klausimus, susijusius su ekstremalia situacija ir karantinu. Politikė įsitikinusi, kad 31 Tarybos narys greičiau nei vienas meras ir administracijos direktorius surastų sprendimus, kaip aprūpinti Klaipėdos miesto ligonines reikalingomis priemonėmis ir įranga tyrimams bei gydymui nuo COVID-19 viruso, kaip organizuoti nuotolinį moksleivių mokymą, kultūros įstaigų darbą nuotoliniu būdu.

"Manau, kad Taryba, atsižvelgdama į šiandien susiklosčiusią situaciją, turėtų peržiūrėti ir keisti biudžetą bei strateginį planą. Pritariu Sauliaus Budino siūlymui, kad šiuo metu ne laikas rinkti vietinę rinkliavą už automobilių stovėjimą, o Viešosios tvarkos skyriaus specialistai geriau pasitarnautų, padėdami kitiems Savivaldybės administracijos skyriams. Pavyzdžiui, sudarydami sąrašą žmonių, priklausančių rizikos grupei, kad jie būtų aprūpinti maistu",- svarstė N. Puteikienė.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas priminė, kad Tarybos posėdžiai pagal reglamentą gali būti organizuojami kartą per tris mėnesius, tad prievolės juos rengti kiekvieną mėnesį nėra.

"Galimybė organizuoti Tarybos posėdį nuotoliniu būdu suteikta tik neatidėliotiniems klausimams spręsti. Dabar tokių klausimų nėra. Klausimus, susijusius su ekstremaliąja ir nepaprastąja padėtimi ir karantinu, anot miesto vadovo, sprendžia Ekstremaliųjų situacijų komisija. Jos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis šiuo metu turi daugiau galimybių, tarp jų ir naudoti rezervo lėšas", - aiškino meras.

Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų poskyrio vedėjas Darius Kuodys patikino, kad ir techninių galimybių organizuoti tokį posėdį pagal nurodytas sąlygas šiuo metu Klaipėdos savivaldybėje nėra.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kamara

2020-03-20   14:41

IP: 86.100.115.25

Gaila, kad meras tėra statistinis vadovas. Pagal Merą Prezidentas nesusigaudo šiandieninėje situacijoje ir pasirašo Vietos savivaldos įstatymą, kad savivaldybės ekstremalių situacijų laikotarpiu gali vykdyti tarybos posėdžius nuotoliniu būdu.

2020-03-20   13:15

IP: 78.60.155.112

Labai teisingas ir taiklus N. Puteikienės pastebėjimas t.y. "„Manau, kad Taryba, atsižvelgdama į šiandien susiklosčiusią situaciją, turėtų peržiūrėti ir keisti biudžetą bei strateginį planą". Todėl dar prie svartymo klausimų pridurčiau t.y. apie Klaipėdos miesto gyventojų išrinktųjų atlyginimo nutarimo visško atšaukimo. Būtent dabar reikalingos lėšos aprūpinti Klaipėdos miesto ligonines reikalingomis priemonėmis ir įranga tyrimams. Tai kaip tarybos nario Klaipėdos gyventojų akivaizdoje bus itin pilietškas žingsnis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šis savaitgalis buvo paskutinis, kai 5-ojo maršruto autobusas savaitgaliais užsukdavo...

5 autobusu Tilžės turgaus nebepasieksime nuotrauka, foto

Vakar vakare kalėdinėmis šviesomis įsižiebė viena charakteringiausių ir gražiausių uostamiesčio vietų –...

Klaipėdos universiteto miestelyje jau šviečia KU KALĖDOS nuotrauka, foto

Prieš ketverius metus klaipėdiečiai stojo piestu prieš planus netoli miesto centro...

Šalia Klaipėdos tyliai dygsta du krematoriumai nuotrauka, foto

Kiekvienais metais vykdavusios nemokamos eglišakių dalinimo akcijos šiais metais nebus. Tačiau Valstybinė...

Eglišakiai dalinami nebus nuotrauka, foto

Per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Petro Gražulio nugaros pasirodė pusnuogis vyras nuotrauka, foto

Lietuva, Politikas Petras Gražulis (62 m.) ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Trečiadienį nuotolinį...

5 autobusu Tilžės turgaus nebepasieksime nuotrauka, foto

Klaipėda, Šis savaitgalis buvo paskutinis, kai 5-ojo maršruto autobusas savaitgaliais užsukdavo...

Griežtinamas karantinas nuotrauka, foto

Lietuva, Nuspręsta viešose vietose leisti būriuotis ne daugiau kaip po du asmenis (dabar...

Klaipėdos universiteto miestelyje jau šviečia KU KALĖDOS nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar vakare kalėdinėmis šviesomis įsižiebė viena charakteringiausių ir gražiausių uostamiesčio vietų –...

Klaipėda, Paskelbta prieš 19 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...