2019 m. liepos 19 d. 13:33 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Švyturys" šviesos lauks dar ilgai

"Švyturys" šviesos lauks dar ilgai nuotrauka, foto

CIVILIZACIJA. Sodų bendrijoje "Švyturys" yra elektros stulpai. Gyventojai mano, kad ant jų galima pakabinti žibintus ir sykiu apšviesti gatveles.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos pakraštyje esanti sodų bendrija "Švyturys" skendi tamsybėse ir net perdavusi gatves miestui neišprašo apšvietimo. Savivaldybės specialistai teigia, jog šuo metu prioritetas teikiamas daugiabučių namų kiemų apšvietimui, o neapšviestų gatvelių mieste yra ir ne tik sodų bendrijose.

Sodų bendrijos "Švyturys" nuolatiniai gyventojai paskambino į redakciją ir pasiguodė, jog neprisiprašo, kad būtų apšviestos jų gatvės.

"Net sovietmečiu mūsų gatvės buvo apšviestos, ir elektros stulpai dar išlikę. Galime patys tas lempas nupirkti, tik niekaip neprisiprašome, kad jas atsakingos tarnybos sumontuotų", - teigė soduose gyvenantys miestiečiai.

Už vadinamojo Mokyklos gatvės rajono įsikūrusio "Švyturio" pirmininkė Audronė Voitechovskaja patvirtino, jog jau šešerius metus mina Klaipėdos savivaldybės ir UAB "Gatvių apšvietimas" slenksčius su prašymais apšviesti gatveles soduose.

"Mūsų sodų bendrija yra už geležinkelio, šalia Mokyklos rajono, kuriame gausu asocialių asmenų. Tamsoje jaučiamės nesaugiai, bijome dėl vaikų. Sodų bendrijoje yra vos 4 gatvelės, kuriose 82 sklypai, gyvena daug žmonių.

Mūsų gatvės yra perduotos miestui, esame "Lesto" klientai, kitąmet bus įvestas vandentiekis, tačiau apšvietimo problema nesprendžiama. Meras pasisakė už šviesesnę ir saugesnę Klaipėdą, o Savivaldybės tarnautojai atsikalbinėja, kad nėra pinigų. "Gatvių apšvietimas" pasiūlė perduoti mums panaudotas apšvietimo lempas, tačiau, kad jas pakabintume, reikia daryti projektą, o tam mes lėšų neturime", - teigė A. Voitechovskaja.

Reklama

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Nachčiunova paaiškino, jog šiuo metu prioritetas teikiamas daugiabučių namų kiemų apšvietimui. Pavyzdžiui, rugsėjį sudaryta sutartis dėl Švyturio g. 8, 10, 12, 14, 16, 18, Malūnininkų g. 2, Pušyno g. 33 ir 33A, J. Janonio g. 26 bei 28, Smilties Pylimo g. 3 namų kiemų apšvietimo projektavimo ir rangos darbų, kurie kainuos 20 340 eurų.

Be to, šiais metais Savivaldybės jau nupirko didelės dalies kitų miesto daugiabučių namų kiemų apšvietimo projektavimo paslaugas.

Pasak pašnekovės, prioritetas šių daugiabučių kiemams teiktas sulaukus bendrijų ir gyventojų pageidavimų. Ji patikino, jog daugiabučių namų kiemų apšvietimo poreikis Klaipėdoje yra didžiulis, ir jeigu nuosekliai bus skiriamos lėšos, jį patenkinti bus galima per penkerius metus.

Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Teresė Žorniakienė papildė, kad sodų bendrijų gatvių apšvietimas nėra tarp prioritetų.

"Pirmiausia norima apšviesti daugiabučių kiemus, naujai statomų namų kvartalus, yra ir miesto gatvių, kurios iki šiol neapšviestos, pavyzdžiui, Tauralaukyje. Sodų bendrijos "Švyturys" pageidavimą žinome. Jai, kaip ir kitoms sodų bendrijoms, kurios perdavusios kelius miestui, bus teikiama pirmenybė.

Kita problema, jog sodų bendrijų gatves apšviesti yra techniškai sudėtinga, nes į jas neįmanoma įvažiuoti. Kaip ten įrengti apšvietimą, kaip vykdyti priežiūrą?" - pažymėjo T. Žorniakienė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikusios Karalienės Mortos mokykla Klaipėdoje užsidaro ir savo...

Privačios mokyklos auklėtinius pasitiko staigmena nuotrauka, foto

Pasirašyta Ąžuolyno giraitės sutvarkymo darbų sutartis. Šis parkas, esantis tarp Paryžiaus Komunos...

Atnaujinta Ąžuolyno giraitė kvies pailsėti nuotrauka, foto

Uostamiesčio kelininkams - pats darbymetis: visame mieste tvarkomos duobės, ryškinamos horizontaliojo kelių...

Kelio remonto ir ženklinimo darbai įsibėgėjo nuotrauka, foto

Pietinės miesto dalies gyventojams, kenčiantiems nuo kvapų, sužibo šviesa tunelio gale. Miesto...

Po nuostabą keliančių valdininkų pažadų - kritika merui nuotrauka, foto

Privačios mokyklos auklėtinius pasitiko staigmena nuotrauka, foto

Klaipėda, Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikusios Karalienės Mortos mokykla Klaipėdoje užsidaro ir savo...

Palangoje policijos telefonai netyla nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Įpusėjus vasaros sezonui palangiškių ir poilsiautojų ramybę naktimis vis dažniau drumsčia garsiomis...

Atnaujinta Ąžuolyno giraitė kvies pailsėti nuotrauka, foto

Klaipėda, Pasirašyta Ąžuolyno giraitės sutvarkymo darbų sutartis. Šis parkas, esantis tarp Paryžiaus Komunos...

Kelio remonto ir ženklinimo darbai įsibėgėjo nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio kelininkams - pats darbymetis: visame mieste tvarkomos duobės, ryškinamos horizontaliojo kelių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 32 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 42 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...