2020 m. rugsėjo 21 d. 03:04 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šventė Dragūnų batalione

Reklama

Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione įvyko dar viena kariškių šventė. Į atsargą išlydėti likusieji Dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai įgiję pagrindinį karinį parengtumą.

Taip pat įvyko Dragūnų bataliono vadų pasikeitimas. Nuo šiol daliniui vadovauja majoras Tomas Auželis. Jis keičia trejus metus šias pareigas ėjusį pulkininką leitenantą Arnoldą Vasiliauską. Pastarasis karjerą tęs Krašto apsaugos ministerijos Karo tarnybos ir personalo departamento Karinio personalo skyriuje viršininko pareigose.

Šventėje dalyvavęs Motorizuotosios pėstininkų brigados (MPB) Žematija vadas pulkininkas Nerijus stankevičius dėkojo devynių mėnesių tarnybą atlikusiems kariams ir linkėjo siekti tikslo, padėti draugui bei vadovautis kolektyvine atsakomybe.

Batalioną paliekančiam vadui linkėjo toliau vadovautis viena dragūniškų savybių drąsa, ir toliau sėkmingai vykdyti užduotis kitoje tarnybos vietoje telkiant kolektyvą.

“Į civilinį gyvenimą grįžtantiems kariams linkiu sėkmės kuriant šeimas, tęsiant studijas ir ieškant darbo Lietuvoje ir už jos ribų. Ketinantiems grįžti į kariuomenę ir jos gretas linkiu tai padaryti kuo greičiau. Kariuomenė jūsų laukia. Išeinančiam vadui dėkoju už sunkią, bet daug nuveiktą tarnybą. Naujai atėjusiam vadui linkiu sumaniai vadovauti vienetui, priimti išmintingus sprendimus, būti griežtam ir veikliam sau bei savo pavaldiniams. Telydi jus sėkmė”. - sakė MPB Žematija vadas pulkininkas N. Stankevičius.

Bataliono vado pareigas ėjęs pulkininkas leitenantas A. Vasiliauskas džiaugėsi turėjęs galimybę vadovauti batalionui, susipažinti su puikiais civiliais ir kariais. Padėkojo kariams, vadams, personalui ir šauktinių artimiesiems. Naujajam vadui linkėjo sėkmės, judėjimo pirmyn bei likti demonstruoti puikų pavyzdį kitiems padaliniams.

“Šauniai pajudėjom pratybose, rikiuotės aikštėje, sporto varžybose. Pabirę po Lietuvą ir pasaulį prisiminkite, kad esate dragūnai ir kad dragūnai visą laiką vienas kitą palaiko. O kai Tėvynei mūsų prireiks, būsime visąlaik pasiruošę ginti savo šalį ginklu. Ačiū visiems.” - sakė buvęs bataliono vadas pulininkas leitenantas A. Vasiliauskas.

Meras Vytautas Grubliauskas karius pasveikino nuėjus prasmingą ir reikalingą kelią.Taip pat pasidžiaugė, kad žvangančių ginklų pašonėje turime pasiruošusią kariuomenę ir augantį karių rezervą.

“Lai nueitas kelias tampa ne tik prisiminimu, bet ir pareiga. Rezervas tai ne poilsis, tai kasdieninis pareigos ir priesaikos prisiminimas. Ją davėte tam, kad visą gyvenimą jos laikytumėtės. Neabejoju, kad tuo keliu eisite” - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos įgulos kapelionas komandoras R. Monstvilas suteikė palaiminimą, dėkojo už bendrystę ir tarnybą Lietuvos labui, ir Dievo garbei.

Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio Artilerijos bataliono kariai iš artilerijos pabūklo atliko tris dedikuotas salves “Už Lietuvos kariuomėnę”, “Už Dragūnų batalioną” ir “NPPKT karius”.

Geriausiu Dragūnų bataliono NPPKT skyriumi tapo I-osios pėstininkų kuopos 3-iojo būrio 3-iasis skyrius.

Reklama

Pirmosios kuopos karininkas leitenantas Kipras Šešplaukis „Vakarų ekspresui“  pasakojo, kad skyriaus pasiekimai priklauso nuo skyriaus vado. Šis būna jau nuėjęs eilinio kario kelią ir pritaikydamas įgūdžius mokosi lyderiauti bei būti puikiu vadu kitiems. Kelerių metų praktika, geras bendravimas su pavaldiniais, tinkamų sprendimų priėmimas ir lyderystė leidžia tapti puikiu vadu.

“Mūsų skyrių vadai aiškiai suprato ko norime. Įvertinę tai, kad turime atkaklumo reikalaujančią užduotį, jos pasiruošimui buvo skirta papildomai laiko. Komandos subūrimas, vado lyderystės demonstravimas, disciplina ir atkaklumas lėmė 3-iojo būrio 3-iojo skyriaus pergalę bataliono geriausio skyriaus varžybose” - sakė leitenantas K. Šešplaukis.

Devynių mėnesių tarnybą Dragūnų batalione atliko 462 šauktiniai. Iš jų per šimtas karių pareiškė norą tarnauti profesinėje karo tarnyboje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kūrybinėse dirbtuvėse „Kaip gimsta gėlės“ menininkė Ksenija Jefimova pademonstravo kaip iš polimerinio...

Botanikos sode vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta gėlės" nuotrauka, foto

Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais...

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

Šiuos metus LR Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2020-aisiais minime didžiojo Lietuvos rabino, iškiliausio...

Klaipėdos etnokultūros  centre buvo paminėti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai nuotrauka, foto

Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje šiandien įvyko tradicinė XVI baltų vienybės šventė „Baltų...

Įvyko XVI baltų vienybės šventė „Baltų kultūros banga“ nuotrauka, foto

Šilutės rajone atkasta ir perlaidojama per 1 000 karo belaisvių palaikų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kai 2011 metais atlikdami nuotekų vamzdynų tiesimo darbus darbininkai Šilutės rajone,...

Prie Suomijos pietinės pakrantės ant seklumos užplaukė keltas, ruošiamasi evakuacijai nuotrauka, foto

Pasaulis, Prie Suomijos pietinės pakrantės sekmadienį ant seklumos užplaukė keleivinis keltas „Viking Amorella“,...

Minske A. Lukašenkos rezidencija aptverta spygliuota viela, ją saugo šarvuočiai nuotrauka, foto

Pasaulis, Autoritarinio Baltarusijos prezidento rezidencija sostinėje sekmadienį, vykstant jau tradicinėmis tapusiomis protesto akcijoms,...

Akimirka, kai mirtis šalia. Veronika Povilionienė – po ilgos tylos, jautriai ir šiltai nuotrauka, foto

Žmonės, Žinoma folkloristė, liaudies dainų atlikėja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...