Su triukšmu kovos taisyklėmis

Su triukšmu kovos taisyklėmis

Klaipėdoje norima patvirtinti naujas triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles. Valdininkai tikisi, kad tai bus vienas iš įrankių kontroliuoti didžiausią triukšmą mieste skleidžiančias įmones. Numatoma naujovių ir buityje triukšmaujantiems gyventojams.

Iki šiol Klaipėdoje galiojo 2009 m. patvirtintos triukšmo prevencijos taisyklės. Naujos parengtos dėl pasikeitimų šalies teisės aktuose.

Vakar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams naujas taisykles pristačiusi Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Nina Gendvilienė pabrėžė, kad dabar taisyklės bus griežtesnės nei anksčiau, tačiau niekas nebevažiuos į gyventojų butus matuoti triukšmo.

"Tiesiog nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija atsisako tai daryti. Pagal europinius įstatymus buitinis triukšmo lygis negali būti matuojamas. Tad dabar viskas perduodama į pačių gyventojų rankas. Jie turės priimti vidaus tvarkos taisykles, kuriose ir bus reglamentuota tvarka gyvenamajame name. Pavyzdžiui, jei nori, gyventojai gali uždrausti svetimų žmonių lankymąsi butuose arba riboti jų patekimą. Juk kai kuriose užsienio šalyse, norėdamas bute švęsti gimtadienį, turi atsiklausti viso namo gyventojų", - pasakojo N. Gendvilienė.

Tokios naujovės kiek nustebino politikus. Svarstyta, kad ne kiekvienas namas pasitvirtins vidaus tvarką, tad esą triukšmingi kaimynai gali neleisti miegoti ir aplinkinių namų gyventojams.

"Tokiais atvejais kvieskite policiją", - sprendimą siūlė specialistė.

Kone kiekvienas komitete dalyvavęs politikas pasakojo turintis karčios patirties su kaimynų keliamu arba iš aplinkos sklindančiu triukšmu.

"Virš manęs gyvenanti šeima turi mažą šuniuką, kuris gali loti kad ir dešimt valandų. Ką tokiu atveju daryti - kurti taisykles?" - teiravosi komiteto pirmininkas Arvydas Cesiulis.

"Jau ir mūsų taisyklėse yra įrašyta, kad gyvūnai neturi trikdyti kitų gyventojų rimties. Jei bus trys gyventojo skundai dėl tokio šuns, mes eisime pas jo šeimininką ir pasakysime, kad uždėtų gyvūnui specialų pavadėlį, arba kraštutiniu atveju galima pjauti balso stygas. Tokia priemonė užsienyje irgi taikoma. Ten šunys iš viso neloja", - pasakojo N. Gendvilienė.

TRIUKŠMAS. Teigiama, kad Klaipėda pramonės požiūriu yra pats triukšmingiausias miestas Europos Sąjungoje. Egidijaus Jankausko nuotr.

Vytautas Čepas skundėsi ne dėl kaimynų, o dėl kiemsargių darbo. Politikas teigė, kad kone kas rytą, 6 valandą, jį iš lovos išverčia kurtinantis garsas, nes kažkas pučia kieme lapus.

"Tas garsas artėja, artėja, bet, kol aš kelnes užsimaunu, kad išeičiau sutramdyti - jis kažkur dingsta", - pasakojo V. Čepas.

V. Gendvilienė priminė, kad darbo laikas gali prasidėti tik prasidėjus dienai.

"Dabar dienos laikas pavėlintas. Anksčiau diena prasidėdavo 6 val. ryte, dabar tik nuo 7 val. iki 19. O dienos laikas tai ir yra darbo laikas", - kad gatves šluoti ar sniegą gramdyti dabar bus galima tik nuo 7 val., paaiškino specialistė.

N. Gendvilienė pabrėžė, kad ir statybos darbai butuose gali vykti tik darbo dienomis, darbo valandomis bei šeštadieniais nuo 9 iki 16 val. Taip pat paaiškino, kad pagal naujas taisykles triukšmingas vakarėlis bute turėtų baigtis iki 22 val.

"Beje, Klaipėda pramonės požiūriu yra pats triukšmingiausias miestas Europos Sąjungoje. Šiuo aspektu uostamiestis ir visą Lietuvą velka žemyn", - kiek netikėtą informaciją politikams pateikė N. Gendvilienė.

Pasak jos, jau ir šiose taisyklėse aiškiau reglamentuota, kaip turi elgtis triukšmo šaltinio valdytojai. Tačiau tikimasi, kad dar geresnį įrankį pramonės triukšmui valdyti valdininkai turės tada, kai bus patvirtintas naujas triukšmo prevencijos veiksmų planas. N. Gendvilienės žiniomis, tai turėtų būti padaryta jau kitais metais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder