2020 m. spalio 28 d. 16:22 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Stiprėja partnerystė tarp KU ir Klaipėdos universitetinės ligoninės

Stiprėja partnerystė tarp KU ir Klaipėdos universitetinės ligoninės nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Reklama

Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Atnaujinta sutartimi tikimasi ne tik glaudesnės partnerystės profesinio informavimo ir orientavimo, kvalifikacijos kėlimo, mokslinėje ir studentų praktinio mokymo veikloje, bet ir skatinti universiteto dalyvavimą ligoninės veikloje. Vadovai taip pat susitarė, kad COVID-19 pandemijos metu ligoninė teiks reikiamą pagalbą studentams. Tai ypatingai aktualu artėjant naujiems studijų metams, kai mokslus pradeda studentai ne tik iš Lietuvos, bet ir gausus užsieniečių būrys.

„Universitetui ruošiant aukštos kvalifikacijos sveikatos sektoriaus specialistus ligoninių vaidmuo ypatingai svarbus. Jau dabar didžioji dalis universitete dirbančių dėstytojų yra praktikuojantys medikai, todėl su studentais gali dalintis  ne tik akademinėmis, bet ir aktualiausiomis praktinėmis žiniomis. Bendras koordinuotas darbas labai svarbus ir vertinant susiklosčiusią pandeminę situaciją, pirmąją bangą įveikėme kartu vienydami jėgas -  KU mokslininkai prisidėjo testuodami ir kurdami apsaugos priemones medikams, o studentai savanoriaudami ligoninėse. Tai gražus sinergijos pavyzdys, kai universitetas tampa ligoninės partneriu“, – sakė KU rektorius prof. A. Razbadauskas.

Pasirašydamas sutartį Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas tikisi, kad stipri mokslo ir ligoninės partnerystė atneš naudos ne tik sutarties partneriams, bet ir visai miesto bendruomenei, regiono žmonėms. „Jau kurį laiką vedamos diskusijos dėl galimybės Klaipėdoje kurti bendrą didelį universitetinį medicinos centrą, kuris galėtų priartinti itin aukštos kokybės medicinos paslaugas Vakarų Lietuvos regiono gyventojams. Šiame kelyje universiteto vaidmuo ypatingai svarbus.“

Kad Klaipėda galėtų tapti trečiu šalyje universitetiniu medicinos centru  šią vasarą susirinkę diskutavo ir tokiai Klaipėdos sveikatos sistemos raidos krypčiai pritarė tiek miesto politikai, tiek ligoninių vadovai. Tokią kryptį palaikė ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Vasarą viešėdamas Klaipėdoje ministras teigė, kad Klaipėdoje turėtų būti vienas centras įstaiga, kurio steigėjais galėtų būti tiek ministerija, tiek savivaldybė, tiek universitetas. „Mes palaikome šią viziją, juk universiteto Sveikatos mokslų fakultetas yra sėkmingai augantis, didėja tiek studentų, tiek siūlomų programų, vykdomų mokslinių tyrimų skaičius ir kryptys. Stiprėjanti partnerystė su ligonine, manau yra logiška bendros veiklos tąsa artėjant link universitetinio medicinos centro atsiradimo Klaipėdoje“ – teigė A. Razbadauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vienas labiausiai nuo COVID-19 sukeltos ekonominės krizės nukentėjusių verslų yra suvenyrų prekyba....

Gintaro suvenyrų prekybininkus gelbsti tik valstybės parama nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina gyventojus kapinių lankymo neatidėti lapkričio 1–2 dienoms, bet...

Gyventojai raginami artimųjų kapus aplankyti iki savaitgalio nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Laukininkų g. 5 namo gyventojai,...

Ar konfliktas dėl renovacijos pagaliau išsispręs? nuotrauka, foto

Planuojama, kad jau po metų Klaipėdoje duris atvers naujas biurų pastatas Klaipėdos...

Odontologai stato pastatą nuomai nuotrauka, foto

Mėlynąjį proveržį užpustė pažadų smiltys? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Pasaulyje sukurta begalybė strategijų įvairiausiais įmantriais pavadinimais. Tik likimas jų labai skirtingas....

Klaipėdos pareigūnai tikrino kaip dėvimos kaukės nuotrauka, foto

Kriminalai, Prevencinę priemonę surengę Klaipėdos apskrities pareigūnai priminė, kad dėvėti kaukes viešose vietose...

Gintaro suvenyrų prekybininkus gelbsti tik valstybės parama nuotrauka, foto

Klaipėda, Vienas labiausiai nuo COVID-19 sukeltos ekonominės krizės nukentėjusių verslų yra suvenyrų prekyba....

Tėvas nuteistas už netyčinį kūdikio nužudymą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas pripažino kaltu tėvą, kuris, būdamas neblaivus, dėl neatsargumo atėmė...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 21 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 38 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...