2019 m. gegužės 26 d. 17:07 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais

(1)

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

ATMINIMAS. Pernai atidengta memorialinė lenta ant Sukilėlių g. 12 esančio buvusios prancūzų prefektūros pastato Prancūzijos administravimo Klaipėdos krašte 1920-1923 m. atminimui įamžinti.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean Le Cam, prieš kelias dienas vienas išplaukęs į odisėją. Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, jo atvykimas į Lietuvos uostamiestį sukels nemenką tarptautinį atgarsį. Tai dar labiau sustiprins klaipėdiečių ir prancūzų bendradarbiavimą.

Penktadienį V. Grubliauskas susitiko su Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriumi Jean Marie Sani, kitais jo atstovais. Pasak Klaipėdos mero, prancūzai labai atsakingai vertina tokius santykius. Klaipėdiečiai ir prancūzai bendradarbiauja trijose srityse - šokio, kinematografijos, istorijos ir paveldo. Anot jo, Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovai labai patenkinti bendradarbiavimu su uostamiesčio menininkais. Itin gerą pagreitį šioje srityje įgavo Agnijos Šeiko šokio teatras, grojantis vienu iš pirmųjų smuikų visame santykių su Prancūzijos kultūros institutu kontekste.

Kalbant apie kinematografiją paminėtinas žiemos ekranų projektas. Prancūzai neatsisako idėjos į Klaipėdą atvežti garsius ir profesionalius nekomercinio prancūziško kino filmus. "Šiandien kalbėjome ir apie tai, kad ši idėja galėtų transformuotis į vasaros ekranų projektą arba į kiną atviroje erdvėje. Prancūzijos kultūros institutas tai vertintų kaip dar vieną galimybę pristatyti nekomercinį prancūzų kiną", - sakė V. Grubliauskas.

Į Klaipėdą ketinama atvežti garsių Prancūzijos menininkų parodą, kurią sudarys apie 20 darbų. Ji, ko gero, galėtų būti eksponuojama Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Netrukus atvažiuos iš Prancūzijos mentoriai, vesiantys modernaus šokio pamokas Klaipėdos šokėjams.

Pasak V. Grubliausko, tikėtina, kad Jūros šventės metu Klaipėdoje lankysis labai garsus prancūzų keliautojas Jean Le Cam, prieš kelias dienas iškeliavęs iš Italijos. Jis vienas savo laivu plaukia per pasaulio vandenynus ir jūras.

"Prancūzai rimtai nusiteikę analizuoti savo tėvynainių pėdsakus Klaipėdos istorijoje. Susitikimo metu buvo patvirtinta, kad Prancūzijos kultūros institutas ir ambasada mato didelę bendradarbiavimo su Klaipėda prasmę. Jie mano, kad Prancūzijos turi būti kiek įmanoma daugiau ne tik Vilniuje", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Klaipėdos mero manymu, klaipėdiečių ir prancūzų bendradarbiavimas yra vienas veiksmingiausių dviejų tarpvalstybinių institucijų susitarimų, vykstantis realiai, o ne fiksuojamas tik popieriuose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antanas

2019-04-20   21:29

IP: 185.11.26.161

Gal geriau koks klaunas atvyktu į savivaldybę, pasitobulinti. Grubliauskas galėtų pasidalinti patirtimi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Įdomiausi tarpukario Lietuvos prezidentų pomėgiai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Įprastai apie aukščiausius valstybės postus užimančių asmenų laisvalaikį žinome nedaug. Paslaptingai dabarties...

Smūgiavęs galva S.Galdikas išgirdo griežtą verdiktą nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio lyga, išnagrinėjusi penktadienį įvykusį incidentą per „Betsafe–LKL“ pusfinalio rungtynes, priėmė...

Sodinkime ne daugiau kaip trijų spalvų augalus nuotrauka, foto

Patarimai, Vis labiau puošiame gėlėmis palanges, balkonus, vazonus su įvairiais augalais deriname prie...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 27 min.

Sportas, Paskelbta prieš 47 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...