2019 m. liepos 15 d. 21:44 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Startuoja "Metų klaipėdiečio" rinkimai

(1)

Startuoja "Metų klaipėdiečio" rinkimai nuotrauka, foto

NEPRITRŪKS. Uostamiesčio meras tiki, kad niekuomet nepritrūks žmonių, kurie verti "Metų klaipėdiečio" nominacijų ir apdovanojimų. "Vakarų ekspresui" jis palinkėjo neprarasti ryžto toliau organizuoti šią šventę, kuri esą reikalinga miestui, miestiečiams, kuriantiems ir tiems, kurie tos kūrybos vaisiais džiaugiasi. Nuotraukoje - praėjusių metų laimėtojai ir nominantai.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Šiandien prasideda 23-ius metus iš eilės vykstantys "Metų klaipėdiečio" rinkimai. Šiemet, kaip ir kasmet, bus pagerbti labiausiai nusipelnę miestelėnai. "Tai yra nuoširdus ir tikras klaipėdiečių pagarbos ženklas klaipėdiečiams", - teigė uostamiesčio vadovas Vytautas Grubliauskas.

Jau dabar "Vakarų ekspreso" skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai keturioms nominacijoms gali siūlyti nusipelniusius klaipėdiečius, kolektyvus bei organizacijas.

"Garbės klaipėdietis" - tai asmenybė, kurio viso gyvenimo darbų dėka mūsų miestas, jo žmonių gyvenimai keitėsi, keičiasi ir keisis į geresnę, gražesnę pusę. Nominacija "Meniška siela", kaip ir visuomet, skiriama įvairiose meno srityse šiemet geriausių rezultatų pasiekusiam klaipėdiečiui.

"Jaunasis talentas" - tai perspektyvus, veiklus, talentingas jaunasis klaipėdietis. Na, o nominacijai "Už metų nuopelnus" bus galima siūlyti kandidatus, kurie per šiuos metus savo darbais garsino mūsų Klaipėdą.

Rinkimus sudarys du etapai. Pirmojo etapo metu, nuo šiandien iki pat lapkričio 12 d., visuomenė gali siūlyti kandidatus visoms šioms nominacijoms, antrojo etapo metu (lapkričio 14 d.-29 d.) vyks balsavimas. Rinkimus vainikuos "Metų klaipėdiečio" apdovanojimo vakaras, kuris vyks lapkričio 30 d.

"Proga išgirsti klaipėdiečių balsą"

V. Grubliauskas įsitikinęs, kad "Metų klaipėdiečio" rinkimai yra puiki proga Klaipėdai metų pabaigoje suklusti ir apsidairyti, kas padaryta, sukurta, pasiekta per šiuos metus.

"Tai yra geras impulsas Klaipėdai padėkoti tiems, kurie kuria jos ateitį ir identitetą", - teigė V. Grubliauskas.

Anot mero, uostamiestis turi du ryškiausius iškiliausių klaipėdiečių pagerbimo būdus: kuomet renkamas Klaipėdos miesto garbės pilietis bei kultūros magistrai. Tačiau "Metų klaipėdiečio" rinkimai išskiria pačių miestiečių kasdieniame gyvenime gerbiamus autoritetus, šviesulius. "Vakarų ekspreso" rengiami "Metų klaipėdiečio" rinkimai yra gera proga išgirsti ir pajausti tiesioginį klaipėdiečių balsą", - teigė meras.

Džiaugiasi, kad rinko skaitytojai

Praėjusiais metais "Garbės klaipėdiečiu" tapo po mirties už Klaipėdos vardo garsinimą pasauliniu lygmeniu nominuotas filosofas Leonidas Donskis. Apdovanojimą atsiėmusi jo žmona Jolanta Donskienė labiausiai džiaugėsi tuo, kad laureatus renka ne speciali komisija, bet skaitytojai.

"Tai svarbus ženklas, kad Leonidą girdėjo per radiją, matė per televiziją, buvo skaitomi jo tekstai. Taigi toks įvertinimas "Metų klaipėdiečio" rinkimuose man buvo labai mielas ir smagus", - teigė ji.

J. Donskienė džiaugėsi, jog vis išgirsta, kaip trūksta L. Donskio tekstų ir komentarų. "Tačiau aš turiu kontrargumentą - daugelis jo paliktų tekstų atitinka bet kurį laikmetį ir problematiką. Tekstai, kuriuose rašoma apie gėrio ir blogio susidūrimus, apgaules ir manipuliacijas yra tarsi vakar rašyti. Pasaulyje vyksta tai, kas vyko ir anksčiau", - teigė pašnekovė.

Moteris siekia išlaikyti savo vyro atminimą. Taip buvo įkurtas Leonido Donskio fondas, kuriuo siekiama tęsti filosofo idėją dirbti su jaunimu ir skatinti pilietinį ugdymą. Filosofo tekstus skaitytojai gali rasti interneto svetainėje www.donskis.lt. Išlikusi ir jo feisbuko paskyra, kuri vis dar turi 10 tūkst. sekėjų.

"Garbės klaipėdiečio" apdovanojimą vertinu kaip įsipareigojimą toliau skleisti mano vyro mintis ir galbūt pakartotinai, kitu formatu išleisti jo knygas. Norisi, kad jo tekstai ir toliau pasiektų skaitytojus", - apie tolesnius užmojus kalbėjo moteris.

Apdovanojimas - menininkų artimiesiems

Praėjusiais metais "Meniškos sielos" apdovanojimas atiteko kūrybiškumu ir profesionalumu stebinančius spektaklius kuriančiam Klaipėdos jaunimo teatrui. Trupės meno vadovas Valentinas Masalskis, kaip ir praėjusiais metais, akcentuoja, kad šis ir kiti apdovanojimai labiau skirti ne patiems aktoriams, bet jų artimiesiems.

"Norėčiau padėkoti tiems, kurie mus pastebi ir įvertina, tačiau noriu pabrėžti, kad apdovanojimai skirti tiems, kurie eina šalia mūsų - tėvams, žmonoms, vyrams, vaikams. Mūsų jauniesiems aktoriams išgyventi tikrai sudėtinga, tačiau jie gauna didelį peną iš pačios kūrybos. Dar padeda ir teigiamas publikos įvertinimas", - įsitikinęs V. Masalskis.

Režisierius ir aktorius džiaugiasi, kad Klaipėdos jaunimo teatras po truputį įsitvirtina mieste ir žiūrovo sąmonėje, o pastaruosius metus apskritai jis vadina sėkmingais bei derlingais. "Žmonėms aišku, jog yra Koncertų salė, Muzikinis, Dramos ir Lėlių teatrai, kad yra tokia Agnija Šeiko ir Mindaugas Bačkus. Džiugu, jog ir mes tampame žmonių kultūrinės sąmonės dalimi", - teigė jis.

Teatro nariams išsiversti finansiškai gana sudėtinga - aktoriai dirba pagal autorines sutartis, taigi ieškoma būdų, kaip pasiekti platesnę auditoriją, išeiti į didesnę salę ir galbūt gauti daugiau pajamų. Dėl to šiuo metu režisierius Darius Rabašauskas stato didelį spektaklį "Mūsų miestelis".

"Mažyčiais žingsneliais judame į priekį, o sykiu taip ryškėja ir Klaipėdos veidas", - teigė V. Masalskis.

Tęsia pilietišką veiklą

"Už metų nuopelnus" praėjusiais metais apdovanotas žvejys Tomas Navalinskas, kuris parodė iniciatyvą išgelbėti nusausinto Laukžemių tvenkinio žuvis ir subūrė žvejų savanorių komandą, teigė, kad toks įvertinimas įkvėpė tolesniems darbams.

Po žuvų gelbėjimo operacijos kartu su keletu bendražygių jis spontaniškai įkūrė asociaciją "Klaipėdos rajono žvejai". Tai - savanoriška, pelno nesiekianti organizacija, gelbėjanti į bėdą patekusius gyvūnus.

"Buvo tokia istorija, kai Mingės kaime nuskendo briedė ir ant ledo liko briedžiukas. Kol visos tarnybos delsė veikti, mes sėdome į automobilį ir nuvykome gelbėti gyvūno. Mes jį bandėme sušildyti, vėliau išsikvietėme veterinarą, kuris suleido antibiotikų, suradome ūkininką, pas kurį trumpam galėtume palikti briedžiuką. Vėliau pasirodė, kad jam lyg ir buvo lūžusios galinės kojos. Kadangi gydymui reikėjo pinigų, kaip asociacija mes pasiskelbėme ieškantys paramos. Surinkome apie 700 eurų, bet briedžiukas, deja, neišgyveno. Taigi tam, kad nebūtų jokių nereikalingų kalbų, paaukotus pinigus visiems grąžinome", - pasakojo T. Navalinskas.

Gamtos "inspektoriai", vėlgi matydami kitų tarnybų neveiksnumą, gelbėjo gulbę, kurios snapas visą savaitę buvo apsuktas valu. Taip pat, prasidėjus lašišų nerštui, bus rengiami reidai ir gaudomi brakonieriai. Piešiama vizija, kaip atgaivinti ir žvejų rojumi paversti Malūno tvenkinį.

T. Navalinskas mano, kad "Metų klaipėdiečio" rinkimai turėtų įkvėpti ir kitus žmones aktyviai užsiimti pilietinėmis veiklomis. "Šis apdovanojimas parodė, kad žmonėms rūpi tai, ką mes darome. Taip jie palaiko tuos, kurie daro, o ne mala liežuviais, - įsitikinęs jis. - Jei paprasti žmonių pomėgiai virstų aktyviomis pilietiškomis veiklomis, manau, Lietuvoje daug ko pasiektume."

Padeda atrasti talentus

"Jaunojo talento" apdovanojimą gavęs Skirmantas Mizgiris, šiemet Klaipėdos turizmo mokykloje baigęs virėjo specialybę, buvo įvertintas už tai, kad Londone vykusio Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos (AEHT) profesinio meistriškumo konkurse nuskynė pirmąją vietą ir į Lietuvą parvežė aukso medalį.

Jis prisiminė, kad apdovanojimas įkvėpė vis labiau gilintis į pasirinktą profesiją. "Supratau, kad tai - mano kelias. Vadinasi, turiu tai, ko reikia geram savo srities žinovui", - teigė jis.

Šiuo metu jaunajam virėjui nušvito galimybė įsidarbinti viename geriausių Klaipėdos restoranų. "Kol kas neblogai sekasi, kaip tik šiandien buvau darbo pokalbyje", - pirmadienį sakė vaikinas.

S. Mizgiris mano, kad "Metų klaipėdiečio" rinkimai - puiki iniciatyva mieste ir ji padeda pastebėti talentingus jaunus žmones bei juos motyvuoti tolesniems darbams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

susidomejau

2017-10-25   18:17

IP: 86.100.19.88

o tau kur pasiulymus siusti? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Nuolatinio triukšmo ir gatvėse barstomų metalo šiukšlių neapsikentę individualių namų savininkų bendrijos...

Smeltės kvartalas skęsta pažadų jūroje nuotrauka, foto

Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. liepos 1 d....

Klaipėdoje - 803 pranešimai dėl vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Po gan gražios pirmadienio dienos į šalį vėl grįš dažnesnis lietus. Nuo...

Orai: sugrįš šiluma, tačiau pirmiau – lietus nuotrauka, foto

„Atlantas“ nusileido ir „Gornik“ ekipai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai Lenkijoje sužaidė dar vienerias kontrolinės rungtynes. Zabžės miesto stadione...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Klaipėda, Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Šeimos pramoga Klaipėdoje apkarto: išėjo pašiurpę nuotrauka, foto

Gyvūnai, Šeimos apsilankymas Klaipėdos zoologijos sode, kuris turėjo būti pramoga, apkarto iškart po...

„Valstiečiai“ pasitiki Ramūnu Karbauskiu nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku Ramūnu...

Sportas, Paskelbta prieš 41 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...