2021 m. sausio 15 d. 19:26 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Spręs gėdingą senamiesčio problemą

(14)

Spręs gėdingą senamiesčio problemą nuotrauka, foto

ŽINO. Senamiesčio gatvių dangos problema valdininkams žinoma jau ne vienerius metus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Ir velnias koją gali nusilaužti", - apie kai kurias senamiesčio gatves kalba klaipėdiečiai. Žingsniuodami akmenimis grįstu keliu kai kurie pėstieji teigia jau patyrę ir traumų, o neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms dalis Klaipėdos senamiesčio gatvių tapo kone neįveikiamos. Tačiau valdininkai tikina pagaliau radę išeitį.

2,9 mln. eurų - tiek Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė bene 7 senamiesčio gatvių dangos tvarkymo darbams, informavo Savivaldybės projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė. Ji pabrėžė, kad ši suma apima visą tvarkybos vertę: tiek šiuo metu vykstantį projektavimą, tiek planuojamus pačius rangos darbus.

Tiesa, kiekviena gatvė bus tvarkoma pagal atskirą projektą. Esą tai padaryta tam, kad jei kurios nors vienos gatvės tvarkymas strigtų, kitos gatvės ir toliau be trikdžių būtų tvarkomos.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška "Vakarų ekspresui" pasakojo, kad senamiesčio gatvių dangos problema valdininkams žinoma jau ne vienerius metus, tiesa, būtent šis skyrius iš gyventojų priekaištų nesulaukė.

Anot jo, kenčia ir jauni tėvai, stumdantys vaikišką vežimėlį senamiestyje, už akmenų kliūva ir vaikai. "Net sveikam žmogui eiti tampa sudėtinga. Mano pažįstami yra patyrę traumas dėl lauko riedulių dangos. Akivaizdu, kad ją reikia keisti. Ir, žinoma, keisti ne į betonines trinkeles", - kalbėjo V. Juška.

Jis teigė, kad šiuo metu senamiestyje dalyje gatvių, pavyzdžiui - Daržų, esantys lauko rieduliai turėtų būti pakeisti į lygią tašytų akmenų dangą.

Reklama

"Dalis tos gatvės jau sutvarkyta: atkarpa nuo Aukštosios iki Tiltų gatvės. O yra ir baisi atkarpa, kurioje net šaligatviai nukloti betoninėmis plytelėmis, o danga - lauko rieduliai. Tai labai nepatogi danga tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems, ji neatitinka darnaus judumo principo", - problemą įvardijo jis.

V. Juška teigė, kad ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas į aukščio skirtumą tarp šaligatvio ir važiuojamosios dalies. Anot jo, senamiesčio gatvės itin siauros, o jei šalia pastato durų yra laiptai, žmonės turi nulipti ant kelio. Jis siūlo, kad aukščiai nesiskirtų.

"Tokiu atveju galėtų lengviau judėti neįgalieji. Judumas būtų darnus. <...> Patys matėme graudų vaizdą. Štai į Klaipėdą atvyksta kruiziniai laivai, po miestą vaikšto turistai, ne visi jauni, kai kurie su vežimėliais. Net gėda žiūrėti, kaip tie žmonės sunkiai įveikia mūsų šaligatvius", - apgailestavo valdininkas.

V. Juška atkreipė dėmesį, kad prieš vykdant darbus savo žodį turės tarti ir Kultūros paveldo departamento (KPD) specialistai.

"Prieš mėnesį vykome į KPD Vertinimo tarybą. Ekspertai nematė priežasčių neleisti keisti dangos į analogišką tašytų akmenų dangą. Medžiagiškumas yra tas pats. Tašyti akmenys Klaipėdai yra būdingi", - aiškino Paveldosaugos skyriaus vedėjas.

Reklama

UŽFIKSUOTA. Senamiesčio grindinį nufotografavęs vyras piktinosi, kad dangos būkle esą niekas nesidomi, tačiau pasikalbėjus su valdininkais paaiškėjo, kad senamiesčio kelių dangai tvarkyti jau numatyta 2,9 mln. eurų. Skaitytojų nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>

2019-11-05   17:50

IP: 89.116.7.143

P.S O kur dingo UOSTO gatves akmenys lygus kaip stalas?

>

2019-11-05   17:47

IP: 89.116.7.143

Manau,chebrule,vartosi kaip "inkstai taukuose",tyciojasi is musu?Islenda,cioce,ir pavemia,kad 7 g-viu tvarkymui skirs???,3 000 000,(tris milijonus)Euru?Iseina,kad,ciocele,tais musu milijonais nuklos gatves,ir "visi",isskyrus mus, bus patenkinti?Jei rimtai,matomai ji net nezino,jai net nerupi,kaip ,tos 7 gatves bus tvarkomas,ka GATVEMS nupirks uz 3 000 000,(tris milijonus) Euru ?Ka ?

darnus judumas

2019-11-05   16:47

IP: 84.15.174.204

juodas durnumas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, tą kruvinąjį sekmadienį, Lietuvoje buvo išleistas vienintelis laikraštis. Tai buvo...

V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...