2020 m. rugsėjo 30 d. 08:11 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Spręs gėdingą senamiesčio problemą

(14)

Spręs gėdingą senamiesčio problemą nuotrauka, foto

ŽINO. Senamiesčio gatvių dangos problema valdininkams žinoma jau ne vienerius metus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Ir velnias koją gali nusilaužti", - apie kai kurias senamiesčio gatves kalba klaipėdiečiai. Žingsniuodami akmenimis grįstu keliu kai kurie pėstieji teigia jau patyrę ir traumų, o neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms dalis Klaipėdos senamiesčio gatvių tapo kone neįveikiamos. Tačiau valdininkai tikina pagaliau radę išeitį.

2,9 mln. eurų - tiek Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė bene 7 senamiesčio gatvių dangos tvarkymo darbams, informavo Savivaldybės projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė. Ji pabrėžė, kad ši suma apima visą tvarkybos vertę: tiek šiuo metu vykstantį projektavimą, tiek planuojamus pačius rangos darbus.

Tiesa, kiekviena gatvė bus tvarkoma pagal atskirą projektą. Esą tai padaryta tam, kad jei kurios nors vienos gatvės tvarkymas strigtų, kitos gatvės ir toliau be trikdžių būtų tvarkomos.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška "Vakarų ekspresui" pasakojo, kad senamiesčio gatvių dangos problema valdininkams žinoma jau ne vienerius metus, tiesa, būtent šis skyrius iš gyventojų priekaištų nesulaukė.

Anot jo, kenčia ir jauni tėvai, stumdantys vaikišką vežimėlį senamiestyje, už akmenų kliūva ir vaikai. "Net sveikam žmogui eiti tampa sudėtinga. Mano pažįstami yra patyrę traumas dėl lauko riedulių dangos. Akivaizdu, kad ją reikia keisti. Ir, žinoma, keisti ne į betonines trinkeles", - kalbėjo V. Juška.

Jis teigė, kad šiuo metu senamiestyje dalyje gatvių, pavyzdžiui - Daržų, esantys lauko rieduliai turėtų būti pakeisti į lygią tašytų akmenų dangą.

"Dalis tos gatvės jau sutvarkyta: atkarpa nuo Aukštosios iki Tiltų gatvės. O yra ir baisi atkarpa, kurioje net šaligatviai nukloti betoninėmis plytelėmis, o danga - lauko rieduliai. Tai labai nepatogi danga tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems, ji neatitinka darnaus judumo principo", - problemą įvardijo jis.

V. Juška teigė, kad ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas į aukščio skirtumą tarp šaligatvio ir važiuojamosios dalies. Anot jo, senamiesčio gatvės itin siauros, o jei šalia pastato durų yra laiptai, žmonės turi nulipti ant kelio. Jis siūlo, kad aukščiai nesiskirtų.

"Tokiu atveju galėtų lengviau judėti neįgalieji. Judumas būtų darnus. <...> Patys matėme graudų vaizdą. Štai į Klaipėdą atvyksta kruiziniai laivai, po miestą vaikšto turistai, ne visi jauni, kai kurie su vežimėliais. Net gėda žiūrėti, kaip tie žmonės sunkiai įveikia mūsų šaligatvius", - apgailestavo valdininkas.

V. Juška atkreipė dėmesį, kad prieš vykdant darbus savo žodį turės tarti ir Kultūros paveldo departamento (KPD) specialistai.

"Prieš mėnesį vykome į KPD Vertinimo tarybą. Ekspertai nematė priežasčių neleisti keisti dangos į analogišką tašytų akmenų dangą. Medžiagiškumas yra tas pats. Tašyti akmenys Klaipėdai yra būdingi", - aiškino Paveldosaugos skyriaus vedėjas.

Reklama

UŽFIKSUOTA. Senamiesčio grindinį nufotografavęs vyras piktinosi, kad dangos būkle esą niekas nesidomi, tačiau pasikalbėjus su valdininkais paaiškėjo, kad senamiesčio kelių dangai tvarkyti jau numatyta 2,9 mln. eurų. Skaitytojų nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>

2019-11-05   17:50

IP: 89.116.7.143

P.S O kur dingo UOSTO gatves akmenys lygus kaip stalas?

>

2019-11-05   17:47

IP: 89.116.7.143

Manau,chebrule,vartosi kaip "inkstai taukuose",tyciojasi is musu?Islenda,cioce,ir pavemia,kad 7 g-viu tvarkymui skirs???,3 000 000,(tris milijonus)Euru?Iseina,kad,ciocele,tais musu milijonais nuklos gatves,ir "visi",isskyrus mus, bus patenkinti?Jei rimtai,matomai ji net nezino,jai net nerupi,kaip ,tos 7 gatves bus tvarkomas,ka GATVEMS nupirks uz 3 000 000,(tris milijonus) Euru ?Ka ?

darnus judumas

2019-11-05   16:47

IP: 84.15.174.204

juodas durnumas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Artimiausiu metu senamiestyje, įskaitant Tiltų gatvę, bus įrengti kelio ženklai, leidžiantys važiuoti...

Greitis senamiestyje bus mažinamas iki 20 km/h nuotrauka, foto

Antradienį Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnis į ligoninę gabeno sunegalavusį laivo...

Sraigtasparnis į ligoninę skraidino laivo „Gemini Sun“ įgulos narį nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO iniciatyva Klaipėdos miesto Vitės kvartale sužaliuos nauji...

KLASCO Vitės kvartale pasodins medžių ir krūmynų nuotrauka, foto

Nuo š. m. rugsėjo 30 d. planuojama bandomuoju režimu įjungti šviesoforus Liepų...

Įjungs šviesoforus Liepų – Joniškės gatvių sankryžoje nuotrauka, foto

Teisės Vartai - visi Lietuvos teisininkai vienoje vietoje nuotrauka, foto

Lietuva, Kiekvienam vienu ar kitu savo gyvenimo periodu neišvengiamai tenka susidurti su situacijomis,...

Trečiadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Jumyse prabus arba visu gražumu išsiskleis kritiko ar mistiko savybės. Manysite,...

Viešas istoriko Algimanto Kasparavičiaus atsakas prezidentui V.Putinui nuotrauka, foto

Lietuva, Kai įtakingas JAV žurnalas „The National Interest" išspausdino Rusijos prezidento...

S.Maslobojevas – apie šokiravusį darbuotojų elgesį žmonai begimdant nuotrauka, foto

Sveikata, „Darytis vaikus neskauda, o dabar skauda?“ – tokia iš Santaros klinikų darbuotojos...

Įvairybės, Paskelbta prieš 44 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...