2020 m. spalio 31 d. 18:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Spręs gėdingą senamiesčio problemą

(14)

Spręs gėdingą senamiesčio problemą nuotrauka, foto

ŽINO. Senamiesčio gatvių dangos problema valdininkams žinoma jau ne vienerius metus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

"Ir velnias koją gali nusilaužti", - apie kai kurias senamiesčio gatves kalba klaipėdiečiai. Žingsniuodami akmenimis grįstu keliu kai kurie pėstieji teigia jau patyrę ir traumų, o neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms dalis Klaipėdos senamiesčio gatvių tapo kone neįveikiamos. Tačiau valdininkai tikina pagaliau radę išeitį.

2,9 mln. eurų - tiek Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė bene 7 senamiesčio gatvių dangos tvarkymo darbams, informavo Savivaldybės projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė. Ji pabrėžė, kad ši suma apima visą tvarkybos vertę: tiek šiuo metu vykstantį projektavimą, tiek planuojamus pačius rangos darbus.

Tiesa, kiekviena gatvė bus tvarkoma pagal atskirą projektą. Esą tai padaryta tam, kad jei kurios nors vienos gatvės tvarkymas strigtų, kitos gatvės ir toliau be trikdžių būtų tvarkomos.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška "Vakarų ekspresui" pasakojo, kad senamiesčio gatvių dangos problema valdininkams žinoma jau ne vienerius metus, tiesa, būtent šis skyrius iš gyventojų priekaištų nesulaukė.

Anot jo, kenčia ir jauni tėvai, stumdantys vaikišką vežimėlį senamiestyje, už akmenų kliūva ir vaikai. "Net sveikam žmogui eiti tampa sudėtinga. Mano pažįstami yra patyrę traumas dėl lauko riedulių dangos. Akivaizdu, kad ją reikia keisti. Ir, žinoma, keisti ne į betonines trinkeles", - kalbėjo V. Juška.

Jis teigė, kad šiuo metu senamiestyje dalyje gatvių, pavyzdžiui - Daržų, esantys lauko rieduliai turėtų būti pakeisti į lygią tašytų akmenų dangą.

Reklama

"Dalis tos gatvės jau sutvarkyta: atkarpa nuo Aukštosios iki Tiltų gatvės. O yra ir baisi atkarpa, kurioje net šaligatviai nukloti betoninėmis plytelėmis, o danga - lauko rieduliai. Tai labai nepatogi danga tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems, ji neatitinka darnaus judumo principo", - problemą įvardijo jis.

V. Juška teigė, kad ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas į aukščio skirtumą tarp šaligatvio ir važiuojamosios dalies. Anot jo, senamiesčio gatvės itin siauros, o jei šalia pastato durų yra laiptai, žmonės turi nulipti ant kelio. Jis siūlo, kad aukščiai nesiskirtų.

"Tokiu atveju galėtų lengviau judėti neįgalieji. Judumas būtų darnus. <...> Patys matėme graudų vaizdą. Štai į Klaipėdą atvyksta kruiziniai laivai, po miestą vaikšto turistai, ne visi jauni, kai kurie su vežimėliais. Net gėda žiūrėti, kaip tie žmonės sunkiai įveikia mūsų šaligatvius", - apgailestavo valdininkas.

V. Juška atkreipė dėmesį, kad prieš vykdant darbus savo žodį turės tarti ir Kultūros paveldo departamento (KPD) specialistai.

"Prieš mėnesį vykome į KPD Vertinimo tarybą. Ekspertai nematė priežasčių neleisti keisti dangos į analogišką tašytų akmenų dangą. Medžiagiškumas yra tas pats. Tašyti akmenys Klaipėdai yra būdingi", - aiškino Paveldosaugos skyriaus vedėjas.

Reklama

UŽFIKSUOTA. Senamiesčio grindinį nufotografavęs vyras piktinosi, kad dangos būkle esą niekas nesidomi, tačiau pasikalbėjus su valdininkais paaiškėjo, kad senamiesčio kelių dangai tvarkyti jau numatyta 2,9 mln. eurų. Skaitytojų nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>

2019-11-05   17:50

IP: 89.116.7.143

P.S O kur dingo UOSTO gatves akmenys lygus kaip stalas?

>

2019-11-05   17:47

IP: 89.116.7.143

Manau,chebrule,vartosi kaip "inkstai taukuose",tyciojasi is musu?Islenda,cioce,ir pavemia,kad 7 g-viu tvarkymui skirs???,3 000 000,(tris milijonus)Euru?Iseina,kad,ciocele,tais musu milijonais nuklos gatves,ir "visi",isskyrus mus, bus patenkinti?Jei rimtai,matomai ji net nezino,jai net nerupi,kaip ,tos 7 gatves bus tvarkomas,ka GATVEMS nupirks uz 3 000 000,(tris milijonus) Euru ?Ka ?

darnus judumas

2019-11-05   16:47

IP: 84.15.174.204

juodas durnumas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Vyresniosios kartos kino ir televizijos operatorius, fotožurnalistas Eugenijus Macius savo 80-ties metų...

Fotometraštininko Eugenijaus Maciaus akiratyje - ir meno, ir politikos virtuozų portretai nuotrauka, foto

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“ nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs...

Sužinokite, kokie bus 2021-ieji pagal Rytų kalendorių nuotrauka, foto

Įvairybės, Pagal Rytų kalendorių 2021-uosius valdys Jautis. Kokia šio ženklo energija ir ko...

Mirusio milijonieriaus R.Karpavičiaus įmonėse tvyro baimė: bandoma tyliai parduoti turtą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, „Gaila, kad parduodama tai, į ką įdėta daug širdies“, – kalbėjo buvę...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...