2020 m. lapkričio 27 d. 11:40 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Spalio 1 d. startuos VIII Klaipėdos knygų mugė

Spalio 1 d. startuos VIII Klaipėdos knygų mugė nuotrauka, foto

RENGINIAI. Klaipėdiečiai kviečiami apsilankyti daugiau nei 80 skirtingų renginių.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

VIII Klaipėdos knygų mugė kvies klaipėdiečius ir miesto svečius pasiduoti nenumaldomai žmonių, kultūros ir knygų traukai. Knygų mugės lankytojų laukia daugiau nei 80 skirtingų renginių - naujų knygų pristatymai, diskusijos, susitikimai, koncertai, performatyviosios poezijos vakarai, parodos ir edukaciniai užsiėmimai.

Šių metų Klaipėdos knygų mugės tema - "Pasiduok traukai". Tad lankytojai yra kviečiami apsilankyti daugiau nei 80 skirtingų renginių. Ypatingu traukos objektu turėtų tapti kultūriniai-literatūriniai duetai.

"Laukti liko visai ne daug. Mes visi pasiduodame traukai. Žinoma su tam tikrais ribojimais, kurie visiems galioja, bet emocinė trauka kultūrai, knygoms, žmonėms, kūrėjams, jau pradeda jaustis. O šiais metais turime naujovę, pradėjome nuo įžanginių renginių", - pasakojo Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič.

Unikalūs kultūriniai-literatūriniai duetai

Knygų mugės metu lankytojams bus pristatyti unikalūs literatūriniai-kultūriniai duetai, kuriuose susitiks žymūs kūrėjai ir jiems oponuojančios ryškios kultūrinės erdvės asmenybės. Laukia susitikimas su rašytoju Valdu Papieviu ir literatūros istoriku Dariumi Kuoliu. Jie kalbės apie dviejų kultūrų - lietuvių ir prancūzų - skirtumus ir panašumus bei kaip tai atsispindi rašytojo kasdienybėje bei kūryboje.

Tomas Venclova ir Vygantas Vareikis diskutuos istorinių romanų tematika. Pokalbis su Sauliumi Tomu Kondrotu ir SondraSimana nuves prie to, kas yra už rašymo ribos, kokios situacijos ir veikėjai sukuriami logiškai ir kaip jie toliau gyvena alogišku būdu - atskilę nuo juos sukūrusios žmogaus sąmonės.

Aktorių duetas su Giedriumi Savicku ir Dariumi Meškausku nuteiks tiesiam ir atviram pokalbiui apie teatro scenos ir kasdienio buvimo kaitą, apie tai, kas dažnai lieka tarp eilučių.

Reklama

Kristinos Sadauskienės moderuojamas duetas su Migle Anušauskaite ir Akvile Naudžiūniene pristatys egodukumentikos žanrą ir jo specifiką: kaip dienoraščiai ar autobiografijos tampa viešais tekstais, kiek tokie tekstai yra patikimi kaip laikmečio realijų atspindys ir kodėl juos svarbu skaityti.

Elena Selena ir Rasa Jančiauskaitė dalinsis mintimis apie kūrybinį kelią į vaikų literatūrą bei pripažinimą užsienio šalyse. Berta Tilmantaitė ir Agnė Bukartaitė kalbės apie žurnalistikos subtilybes, aptariant dabartinę medijų situaciją ir bandant prognozuoti jos ateitį.

Duetų erdvėje taip pat vyks specialus renginys, skirtas Leonidui Donskiui atminti. Prisiminimais dalinsis filosofas, kultūros teoretikas, antropologas Gintautas Mažeikis, rašytojas Sergejus Kanovičius, istorikas Alvydas Nikžentaitis ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, dailininkas, filosofas Arūnas Gelūnas. Renginį moderuos žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Tarptautiniai svečiai

"Šiais metais mūsų išskirtinumas yra tarptautiniai renginiai. Ne visi jie bus gyvi, teko pakeisti planus ir kviesime norinčiuosius prisijungti prie nuotolinių renginių", - sakė L. Juchnevič.

Dalis knygų mugės dalyvių - rašytojai, menininkai, kūrėjai, - yra iš kitų pasaulio šalių. Pirmiausia, tai lietuviai, kuriantys svetur: rašytojas, prozininkas Valdas Papievis ir erdvinių knygų kūrėja Elena Selena iš Prancūzijos, ilgai JAV gyvenęs ir į Lietuvą grįžęs poetas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, profesorius Tomas Venclova, Briuselyje gyvenusi dailininkė Lina Mumgaudytė.

Mugės metu bus pristatomi animacinių filmų režisierės Urtės Oettinger iš Danijos kurti filmai. Nuotoliniu būdu prisijungs ir savo knygą pristatys lietuviškų šaknų turintis vokiečių rašytojas Martin Baltscheit. Šiuo metu JAV gyvenantis rašytojas, fotografas Saulius Tomas Kondrotas į duetų susitikimą jungsis nuotoliniu būdu.

Reklama

Erdvinių knygų iliustratoriai Dario Cestaro iš Italijos ir Philippe Ug iš Prancūzijos mugės metu pristatys savo kūrybą, dalinsis žiniomis, supažindins su įvairiomis "pop-up"knygų kūrimo technikomis bei ves užsiėmimus vaikams ir jaunimui.

Tarptautinių svečių sulauksime ir pirmą mugės dieną vyksiančioje specialistų diskusijoje - nuotoliniu būdu jungiasi bibliotekininkai iš Danijos ir Suomijos, kurie dalinsis savo patirtimi šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Renginiai įkvėps kūrybai ir savęs pažinimui

Vaikų literatūros erdvėje mažiausių mugės lankytojų laukia Martin Baltcheit knygos "Apie lapiną, kuris pametė protą" pristatymas, kelionė į Afriką, susitikimas su Kotryna Zyle bei sugrįžimas į Hogvartsą kartu su Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos savanoriais Sidu ir Paulina.

Gerlacho palėpėje įsikūrusioje Jaunimo erdvėje vyks susitikimai su Šarūnu Dignaičiu, Migle Anušauskaite, Jonu Mindaugu Urbonu, Indre Valantinaite. Kiekvieną dieną čia užbaigs DJ Alberto muzika.

Edukacijų erdvėje kasdien vyks kūrybiniai knygų ir personažų kūrimo užsiėmimai

Ypatingas dėmesys teks muzikos gurmanams

Knygų mugės lankytojams bus pirmiesiems pristatyta bibliotekos naujovė - audioteka. Joje kiekvienas galės išbandyti aukščiausios kokybės "high-end" garso įrangą - Reed patefoną - ir susipažinti su išskirtine vinilo plokštelių kolekcija.

Reklama

Knygų mugės metu čia pasirodys Danielius Rusys, Ernestas Noreika, Mindaugas Valiukas, vinilais gros DJ Vladas. Nėrius Pečiūra savo penktąją knygą "Egzistencija underground'e" pristatys išskirtinai tik Klaipėdos knygų mugėje. Originaliu DIY būdu išleistos knygos sutiktuvės vyks ekspresyvia koncerto forma.

Audioteka veiks ir po Klaipėdos knygų mugės kaip muzikos gerbėjų klubas, kuriame vyks muzikos vakarai, perklausos, diskusijos, edukacijos moksleiviams ir kiti gilesnio muzikos pajautimo užsiėmimai.

Bibliotekai - 70 metų

VIII Klaipėdos knygų mugė ypatinga ne tik renginių gausa, bet ir minimu bibliotekos 70-mečiu. Šia proga biblioteka išleido ir pirmąją knygų mugės dieną pristatys net dvi knygas: Jurgos Bardauskienės "Kultūros palikimo beieškant: Klaipėdos biblioteka 1920-1945 metais" ir Juozo Šikšnelio "Septyni dešimtmečiai kaitos ir pastovumo: Klaipėdos Ievos Simonaitytės biblioteka 1950-2020 metais".

"Mes kiekvienas turime trauką kažkokiam objektui, tai šioje knygų mugėje kiekvienas turėtų atrasti tą objektą, kuris jį traukia, nes knygų mugės programa labai plati ir įvairi", - tikino Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė.

Spalio 1-3 dienomis visi kviečiami pasiduoti kūrybos, pažinimo, atradimų, bendravimo traukai. VIII Klaipėdos knygų mugė vyks Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (H. Manto g. 25). Daugiau informacijos apie mugės renginius galima rasti knygų mugės interneto puslapyje www.kkm.lt.

Nuotraukų galerija

 

© Vita Jurevičienė

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto gyventojams, karantino metu netekusiems darbo pajamų ir susidūrusiems su nepalankiomis...

Netekusiems pajamų – vienkartinė materialinė parama nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

"Savaitės eksprese" - kodėl menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Klaipėda, Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

Gajausi 5G mitai: žalingas gamtai, sveikatai ir dar internetą pabrangins nuotrauka, foto

Lietuva, Visame pasaulyje plinta įvairiausi mitai apie 5G: neva dėl jo mobilieji...

Šventiniuose pašto ženkluose – vaikystės prisiminimai apie Kalėdų laukimą nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien, lapkričio 27 dieną, penktadienį, likus kiek mažiau nei mėnesiui iki...

Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...