Socialinės paramos skirstytojus saugo apsaugininkai

Socialinės paramos skirstytojus saugo apsaugininkai

Rėksmai, keiksmai, trankymasis, net bandymai pasidegti - tokiomis sąlygomis tenka dirbti uostamiesčio Socialinės paramos skyriaus darbuotojams. Nuo kartais net gyvybei pavojingų situacijų valdininkus jau pusę metų vaduoja apsaugos darbuotojai, kuriuos baigiantis sutarčiai ketinama samdyti ir toliau.

Tačiau ne visiems skyriaus "klientams" atrodo pamatuota samdyti apsaugos darbuotojus. Į "Vakarų ekspreso" redakciją atėjęs vyras piktinosi, jog šitaip neva švaistomi Savivaldybės pinigai.

Tačiau minėto skyriaus vedėja Audronė Liesytė tvirtina, jog nesant normalių sąlygų darbuotojams tai buvo vienas iš būdų užtikrinti jų (ir pačių interesantų) saugumą.

"Neturime stebėjimo kamerų, o klientų priėmimo skyrius neįrengtas pagal visus reikalavimus - nėra vadinamojo vieno langelio, todėl neįmanoma užtikrinti darbuotojų saugumo. Radome išeitį - samdome "gyvą" apsaugą, kurios paslaugos dabar bus perkamos kartu su turto apsauga", - sakė ji ir pridūrė, kad apsaugininkas tiek Vytauto g. 13, tiek Laukininkų g. 19A, kur įsikūrę Socialinės paramos skyriaus aptarnavimo poskyriai, budi visą jų darbo laiką.

Paklausta, kam to prireikė, A. Liesytė pripažįsta, jog daugiausia problemų sukelia girti ir agresyvūs interesantai. Pavyzdžiui, ne retenybė, kai scenos keliamos dėl to, jog paramą socialinės rizikos sąraše esančioms šeimoms nusprendžiama skirti ne pinigais, tačiau maisto produktais.

"Būna, ir necenzūriniais žodžiais išvadina, ir trankosi. Žinoma, ne kasdien, tačiau pasitaiko", - pasakojo A. Liesytė.

Vedėja pastebėjo, jog pastaruosius mėnesius tvarką užtikrinant apsaugininkams agresyvių klientų pasitaiko vis mažiau - šie, pamatę apsaugininką, nedrįsta elgtis nederamai.

"Žmonės "nebeišsikrauna" ant darbuotojo, kuris dažniausiai yra niekuo dėtas. Juk žiūrima, įstatymas leidžia ar neleidžia - darbuotojai yra įstatymų vykdytojai ir jų nekuria", - apie klientų nesupratingumą sakė A. Liesytė.

Beje, fizinę apsaugą nuspręsta samdyti po to, kai vasario mėnesį Vytauto gatvėje įsikūrusiame poskyryje pasidegė žmogus. Tai jis padarė antrajame aukšte, kur įsikūręs Socialinių išmokų poskyris - liepsnojantį vyrą darbuotojoms teko gesinti vandeniu iš virdulio. Tai buvo tas pats vyras, kuris pernai vasarą ketino susideginti prieš Socialinės paramos skyriaus vedėjos langus.

Skaičiuojama, kad abiejų poskyrių fizinė apsauga per mėnesį Savivaldybei atsieina apie 1,8 tūkst. eurų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder