2020 m. gruodžio 3 d. 22:30 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Smiltynėje iškilmingai pagerbti Lietuvos jūrininkai

2020-07-24, 17:54

Gintarė Baškytė

Smiltynėje iškilmingai pagerbti Lietuvos jūrininkai nuotrauka, foto

© Gintarė Baškytė

Reklama

Net ir lašnojant vasariškam lietui Smiltynėje, prie simboliškos „Albatroso“ skulptūros, pagerbti jūrininkai bei pasitikta kiek kitokia, neįprasta Jūros šventė.

Ceremonija pradėta jautriu soliniu šokio pasirodymu, kurį stebėjo gausi minia susirinkusiųjų, tarp jų – šiemet apdovanojimais pagerbti nusipelnę jūrinės bendruomenės nariai bei svarbūs Klaipėdai asmenys.

„Prie „Albatroso“ paminklo ateiname išreikšti padėką ir pagarbą Lietuvos jūrininkams, mums jūrą atvėrusiems. Jūrinė bendruomenė – tai Klaipėdos, istorinio Lietuvos uosto, dvasia ir širdis. O svarbiausia čia esate jūs patys.“ – į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėjas.

Tarti žodį pakviestas kapitonas Sigitas Šileris kalbą pradėjo prisimindamas, jog prie šio mikrofono jis stovi jau bene 20 metų, tačiau niekad nestovėjo pirmas, tad šiandien labai didžiuojasi savimi: „Didžiuojuosi, kad aš jūrininkas, kad aš klaipėdietis, kad aš kapitonas. Kuomet mes parodysim, jog esam verti pagarbos, mes žinosime, už ką mus žmonės gerbia, už ką pasitiki. Mes, senieji jūrininkai, perleisdami vadžias jauniesiems jūrininkams linkime pačių geriausių, sėkmingiausių, audringiausių metų.“

Ceremonijos dalyviai buvo pakviesti padėkoti Lietuvos jūrininkams ir pagerbti tuos, kurie taip ir negrįžo iš jūros, padedant gėles prie „Albatroso paminklo ir išlaikant rimtį tylos minutės metu.

Jūrininkams už jų nuopelnus dėkojo ir Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Valdas Klimantavičius: „Jūra ne tik skiria, ji jungia krantus, žmonės susisiekia vieni su kitais, sėkmingai prekiauja ir didina mūsų šalies gerbūvį. Ačiū, kad esate, už jūsų ryžtą, drąsą, sunkų ir kartais pavojingą darbą Tėvynės labui.“

Reklama

Ceremonijai tęsiantis prasisklaidė debesys, nustojo lyti, o džiugiai nusiteikęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas juokavo, jog skųstis dėl oro tikrai nebuvo reikalo: „Oras toks, kuriuo visada džiaugiamės, jūra tokia, kokią visada mylim, bendruomenė ta, kurios bendryste mes didžiuojamės. Esame sakralioje klaipėdiečiams ir jūrinei bendruomenei vietoje – čia saldi romantika susitinka su rūsčia realybe. Pagerbiame visus tuos, kurie išėjo ir negrįžo, bet taip pat ir tuos, kurie nepraranda ryžto, tikėjimo. Tai puiki proga padėkoti tiems, kuriuos vadiname jūrų artojais, jūrų liūtais, jūrų bendruomene.“

Jūrininkams įteikti ir apdovanojimai už nepriekaištingą ir ilgametį darbą. Nusipelniusiųjų rankose atsidūrė vardiniai jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliai, Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklai, Lietuvos Respublikos ministro pirmininko garbės raštai, Susisiekimo ministro padėkos raštai, Uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklai, Jūros veteranų ženklai bei Pauliaus Lindenau medaliai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Į "Vakarų ekspreso" redakciją dėl Žardės parke atsiradusio šiukšlyno kreipėsi Žardės mikrorajono...

Žardės parkas paverstas šiukšlynu nuotrauka, foto

Turėjusi sunkią vaikystę, tačiau vėliau itin daug pasiekusi asmeniniame gyvenime Lalita Atienė...

"Savaitės eksprese" - kodėl Lalita Atienė atsisakė milijoninio verslo nuotrauka, foto

Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, – kartu su įprasta ...

Soc. pašalpos gavėjams – vienkartinė piniginė išmoka nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...