2020 m. spalio 28 d. 16:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Smiltynėje iškilmingai pagerbti Lietuvos jūrininkai

2020-07-24, 17:54

Gintarė Baškytė

Smiltynėje iškilmingai pagerbti Lietuvos jūrininkai nuotrauka, foto

© Gintarė Baškytė

Reklama

Net ir lašnojant vasariškam lietui Smiltynėje, prie simboliškos „Albatroso“ skulptūros, pagerbti jūrininkai bei pasitikta kiek kitokia, neįprasta Jūros šventė.

Ceremonija pradėta jautriu soliniu šokio pasirodymu, kurį stebėjo gausi minia susirinkusiųjų, tarp jų – šiemet apdovanojimais pagerbti nusipelnę jūrinės bendruomenės nariai bei svarbūs Klaipėdai asmenys.

„Prie „Albatroso“ paminklo ateiname išreikšti padėką ir pagarbą Lietuvos jūrininkams, mums jūrą atvėrusiems. Jūrinė bendruomenė – tai Klaipėdos, istorinio Lietuvos uosto, dvasia ir širdis. O svarbiausia čia esate jūs patys.“ – į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėjas.

Tarti žodį pakviestas kapitonas Sigitas Šileris kalbą pradėjo prisimindamas, jog prie šio mikrofono jis stovi jau bene 20 metų, tačiau niekad nestovėjo pirmas, tad šiandien labai didžiuojasi savimi: „Didžiuojuosi, kad aš jūrininkas, kad aš klaipėdietis, kad aš kapitonas. Kuomet mes parodysim, jog esam verti pagarbos, mes žinosime, už ką mus žmonės gerbia, už ką pasitiki. Mes, senieji jūrininkai, perleisdami vadžias jauniesiems jūrininkams linkime pačių geriausių, sėkmingiausių, audringiausių metų.“

Ceremonijos dalyviai buvo pakviesti padėkoti Lietuvos jūrininkams ir pagerbti tuos, kurie taip ir negrįžo iš jūros, padedant gėles prie „Albatroso paminklo ir išlaikant rimtį tylos minutės metu.

Jūrininkams už jų nuopelnus dėkojo ir Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Valdas Klimantavičius: „Jūra ne tik skiria, ji jungia krantus, žmonės susisiekia vieni su kitais, sėkmingai prekiauja ir didina mūsų šalies gerbūvį. Ačiū, kad esate, už jūsų ryžtą, drąsą, sunkų ir kartais pavojingą darbą Tėvynės labui.“

Reklama

Ceremonijai tęsiantis prasisklaidė debesys, nustojo lyti, o džiugiai nusiteikęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas juokavo, jog skųstis dėl oro tikrai nebuvo reikalo: „Oras toks, kuriuo visada džiaugiamės, jūra tokia, kokią visada mylim, bendruomenė ta, kurios bendryste mes didžiuojamės. Esame sakralioje klaipėdiečiams ir jūrinei bendruomenei vietoje – čia saldi romantika susitinka su rūsčia realybe. Pagerbiame visus tuos, kurie išėjo ir negrįžo, bet taip pat ir tuos, kurie nepraranda ryžto, tikėjimo. Tai puiki proga padėkoti tiems, kuriuos vadiname jūrų artojais, jūrų liūtais, jūrų bendruomene.“

Jūrininkams įteikti ir apdovanojimai už nepriekaištingą ir ilgametį darbą. Nusipelniusiųjų rankose atsidūrė vardiniai jūrų kapitono Liudviko Stulpino medaliai, Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklai, Lietuvos Respublikos ministro pirmininko garbės raštai, Susisiekimo ministro padėkos raštai, Uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklai, Jūros veteranų ženklai bei Pauliaus Lindenau medaliai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vienas labiausiai nuo COVID-19 sukeltos ekonominės krizės nukentėjusių verslų yra suvenyrų prekyba....

Gintaro suvenyrų prekybininkus gelbsti tik valstybės parama nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina gyventojus kapinių lankymo neatidėti lapkričio 1–2 dienoms, bet...

Gyventojai raginami artimųjų kapus aplankyti iki savaitgalio nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Laukininkų g. 5 namo gyventojai,...

Ar konfliktas dėl renovacijos pagaliau išsispręs? nuotrauka, foto

Planuojama, kad jau po metų Klaipėdoje duris atvers naujas biurų pastatas Klaipėdos...

Odontologai stato pastatą nuomai nuotrauka, foto

Jūros ir marių dugne - per daug gyvsidabrio, nikelio, cinko nuotrauka, foto

Jūra, Kuršių marios ir Baltijos jūra pernai neatitiko geros cheminės būklės, rodo Aplinkos...

Mėlynąjį proveržį užpustė pažadų smiltys? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Pasaulyje sukurta begalybė strategijų įvairiausiais įmantriais pavadinimais. Tik likimas jų labai skirtingas....

Klaipėdos pareigūnai tikrino kaip dėvimos kaukės nuotrauka, foto

Kriminalai, Prevencinę priemonę surengę Klaipėdos apskrities pareigūnai priminė, kad dėvėti kaukes viešose vietose...

Gintaro suvenyrų prekybininkus gelbsti tik valstybės parama nuotrauka, foto

Klaipėda, Vienas labiausiai nuo COVID-19 sukeltos ekonominės krizės nukentėjusių verslų yra suvenyrų prekyba....

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 49 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...