2020 m. spalio 31 d. 23:46 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Smarvė Vitės kvartale: žadama, kad padėtis pagerės

(4)

Smarvė Vitės kvartale: žadama, kad padėtis pagerės nuotrauka, foto

PLANAS. "Klaipėdos nafta" tikisi, kad įgyvendinus aplinkosauginių priemonių planą pavyks kvapų koncentraciją sumažinti perpus, o metinę taršą - 40 proc.

© "Klaipėdos naftos" nuotr.

Reklama

Vitės bendruomenės gyventojai jau kurį laiką socialiniuose tinkluose guodžiasi, kad vėl jaučiami specifiniai nemalonūs naftos produktų kvapai, dėl kurių žmonės patiria diskomfortą. Arčiausiai veikiančios uosto bendrovės tikina, kad nieko neįprasto nedaro, o ir davikliai padidėjusios taršos nefiksavo.

Vitės bendruomenės atstovai dėl jaučiamos smarvės išplatino raštą miesto valdžios atstovams ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentui. Praėjusią savaitę gyventojų skundas buvo pristatytas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete.

Komiteto pirmininkas, Tarybos narys Alvidas Šimkus teigė, kad gyventojai skundžiasi balandžio mėnesį ne vieną dieną jutę smarvę.

Vitės bendruomenės atstovas Antanas Blynas politikus patikino, kad jaučiami kvapai trikdo gyventojus, jie yra stiprūs, todėl reikia imtis veiksmų, kad problema būtų išspręsta.

Bendruomenės atstovų teigimu, tai ypač vargina karantino metu, kai atsidarius langus norisi švaraus oro, o ne smarvės. Tačiau identifikuoti, kokius konkrečiai kvapus žmonės jaučia, jų apibūdinti negalėjo.

"Yra labai stiprūs kvapai. Visi, kurie čia gyvename, tai jaučiame", - sakė A. Blynas.

Reklama

Vitės kvartalo gyventojai teigia, kad smarvę juto balandžio 8, 9, 22, 24 dienomis įvairiu metu - ir naktį, ir paryčiais, ir pirmoje dienos pusėje.

Sutrikimų nefiksavo

Bendrovės "Klaipėdos nafta" aplinkos saugos vadovė Jurgita Lengvytė patikino, kad peržiūrėjo minėtu laiku vykusius darbus bei procesus ir jokių nukrypimų ar sutrikimų nepastebėjo.

Taip pat, pasak J. Lengvytės, nebuvo fiksuota ir padidėjusio lakiųjų organinių junginių kiekio, kurį matuoja davikliai įmonės teritorijoje.

"Nurodytomis dienomis ribinės vertės nei teritorijoje, nei išorėje nebuvo viršytos", - sakė J. Lengvytė.

Bendrovės Krovinių terminalo vyriausiasis technologas Gintaras Gvezdauskas nurodė, kad kai kuriomis nurodytomis dienomis vyko krovos darbai, bet pabrėžė, kad veikia rekuperacijos įrenginys ir procesas yra kontroliuojamas.

Atidžiau žvelgs po karantino

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas sakė, kad skundų gauta ne tik balandį, ir siūlė pažiūrėti į problemą plačiau.

Reklama

Jo teigimu, padėtį kiek sunkina tai, kad vienoje vietoje yra dvi įmonės, vieni jų kraunami produktai panašūs, kiti skiriasi. Tarša kvapais, R. Grigaliūno teigimu, jaučiama ne tik Vitės kvartale, bet ir Herkaus Manto gatvėje bei už jos.

"Pagrindinės problemos yra trys: oro tarša iš talpyklų, kai kraunamas mazutas, geležinkelio estakada ir naftos produktų garų deginimo įrenginys", - nuomonę išsakė R. Grigaliūnas.

Jo teigimu, "Klaipėdos naftai" išleidžiant mazutą iš geležinkeliu atvežtų cisternų, jų viršuje atidarius liuką reikia atsukti sklendę. Atvira ertmė uždengiama dangčiu, tačiau, pasak R. Grigaliūno, jie galėtų būti tobulesni, nes dabar kelias minutes naftos produktai garuoja. Taip pat pildant talpyklas slėgiui pasiekus tam tikrą ribą atsidaro vožtuvai ir esą nėra žinoma, kaip dažnai ir kaip ilgai jie būna atsidarę.

R. Grigaliūnas teigė, kad, nuslūgus koronaviruso problemų bangai, bus atidžiau nagrinėjama smarvės Vitės kvartale problema ir uosto įmonių veiksmai jai spręsti.

Žada pagerėjimą

J. Lengvytė teigė, kad bendrovė ketina įsirengti naują rekuperavimo įrenginį, kuris surinks ir valys teršalus, susidarančius vožtuvų atsidarymo metu.

Planuojama, kad cisternos šiemet bus prijungtos prie naujos sistemos, kuria surinkti naftos produktų garai bus nukreipti tiesiai į teršalų valymo įrenginį.

Reklama

"Klaipėdos naftos" atstovė priminė, kad žmogus naftos produktų kvapą pradeda jausti tuomet, kai lakiųjų organinių junginių koncentracija ore pasiekia 0,3 mg/kub. m, o ribinė vertė yra 5 mg/kub. m.

Didžiausia leidžiama kvapo koncentracija gyvenamosios aplinkos ore yra 8 europiniai kvapo vienetai. Pagal Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atliktą kvapų sklaidos modeliavimo schemą, Melnragės gyvenamosiose teritorijose nustatyta "Klaipėdos naftos" skleidžiamų kvapų koncentracija svyruoja nuo 0,8 iki 1,3 kvapo vieneto, o Vitės kvartalo teritorijose - nuo 0,09 iki 0,87 vieneto.

Pasak J. Lengvytės, yra parengtas aplinkosauginių priemonių planas, kurį įgyvendinus planuojama minėtą kvapo koncentraciją sumažinti perpus - nuo 1,3 kvapo vieneto iki 0,6, o metinę taršą siekiama sumažinti 40 proc.

Tikimasi, kad gyventojų padėtis pagerės, nes nauja įranga planuojama valyti ir junginius, kuriuose yra sieros.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

as

2020-05-13   11:05

IP: 172.69.190.72

Paslapties visai nėra...Padidėjo naftos produktų krova per Klaipėdos naftą. Tankeriai pritaikyti tankų orą perpumpuoti į nusėdintuvus, tačiau tankeriais atvežti naftos produktai perpumpuojami į geležinkelio cisternas, kurios rampose stovi atvirais liukais, bet tai dar ne blogiausia- jos " plaunamos" karštu mazutu....visi garai į orą be jokių filtrų. Ar to nežino aplinkosauga ? Tikrai žino , tik nežinojomo kaina naftos reikaluose daaaaaug didesnė nei grigeo...Ar nežino miesto valdžia---žino, ar nežino aplinkos ministras - tikrai žino...tik niekas nieko nedaro ir nedarys, nes viena kadencija valdžioje verta to nežinoijimo.

To Rk

2020-05-13   09:55

IP: 185.11.26.161

Klausimas ... Kur imone vygdo veiklą ir kas nustato imonei reikalavimus, derino projektus, PAV ataskaitas it panasiai.. teisingai vietiniai, tam maziau asaru ir pirmyn bauduoti pazeidejus.

Viesa paslaptis

2020-05-13   09:23

IP: 185.11.26.161

Kad kai tankeris parkaunamas naftos produktu, tankeris turi savo triumu garus pumpuoti i dackas. Taip vadinamas uzdaras ciklas, bet jie tiesiog isleidzia visus garus i ora kurio mes kviepojame. Nera normalios kontruoles, savivaliauja musu imones.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Vyresniosios kartos kino ir televizijos operatorius, fotožurnalistas Eugenijus Macius savo 80-ties metų...

Fotometraštininko Eugenijaus Maciaus akiratyje - ir meno, ir politikos virtuozų portretai nuotrauka, foto

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...