2020 m. gegužės 29 d. 07:05 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Skundus dėl tariamų dulkių iš KLASCO paneigia oro stotelių duomenys

(3)

2020-04-10, 15:12

Vida Bortelienė

Skundus dėl tariamų dulkių iš KLASCO paneigia oro stotelių duomenys nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr.

Klaipėdos šiaurinės miesto dalies gyventojai socialiniuose tinkluose dalinasi skundais dėl purvinų langų ir dulkių, o kaltę dėl neva pavojų keliančios taršos be skrupulų verčia bendrovei KLASCO. Dalis Klaipėdos žiniasklaidos pramanus apie pavojų sveikatai platina kaip tikrą faktą. Tačiau aplinkosaugininkams žinomi ir visuomenei prieinami aplinkos tyrimo ir oro stebėjimo (monitoringo stotelių) duomenys atskleidžia priešingą vaizdą apie tariamą uosto taršą.

Balandžio 1-5 dienomis, kai pasipiktinimo banga buvo ypač įsisiūbavusi, KLASCO teritorijoje, ties Vitės kvartalu, esanti uosto monitoringo stotelė (lyginamajame grafike KLASCO 2), rodė daugiau kaip perpus žemesnį lygį negu užfiksuota miesto monitoringo stotelėse, esančiose Bangų gatvėje ir Šilutės plente. Pavyzdžiui, balandžio 1 d. fiksuota kietųjų dalelių paros vidutinė koncentracija (µg/m³) buvo 4,26 (KLASCO 2) - 9 (Bangų g.) - 11 (Šilutės pl.); balandžio 4 d., atitinkamai, – 3,8 -11 -11 (µg/m³). Nustatyta vidutinė paros norma - 50 (µg/m³). Todėl stotelės KLASCO 2 duomenys nė iš tolo nerodo priartėjimą prie pavojaus slenksčio, kurį viršijus kyla pavojus žmonių sveikatai ir kuriam esant atsakingos institucijos turi imtis skubių priemonių. Ir net pirmąjį mėnesio savaitgalį, kai dėl techninių priežasčių neveikė viena iš dviejų, šiaurinė, uosto stotelė, antroji (KLASCO 2) rodė dvigubai žemesnį taršos lygį nei kitose Klaipėdos miesto vietose. Todėl kalbos, kad monitoringo stotelė buvo išjungta dėl neva leistiną lygį viršijančios uosto taršos, negali turėti jokio loginio pagrindo. Teršalų koncentracijos aplinkos ore, monitoringo stotelių duomenimis, pirmąjį balandžio dešimtadienį neviršijo ribinių verčių. Tačiau dar anksčiau Klaipėdos miesto oro monitoringo stotelės rodė viršijimus.

Skundžiantis ant langų nusėdusiomis dulkėmis vertėtų prisiminti, kad kovo viduryje pajūryje siautė smarki audra, o tai sukėlė didelę pakeliamąją taršą. Tuomet vyravo pietų - pietryčių vėjas, t.y. jis pūtė iš miesto pusės. Klaipėdoje oro monitoringo stotelės kovo 26, 27, 28 dienomis visos fiksavo padidėjusią taršą visame mieste. Uosto dispečerinės duomenimis, balandžio 2, 3 dienomis, ypač naktimis, pūtė smarkus vakarų krypčių vėjas (17-24 m/s). O pastarosiomis savaitėmis I. Kanto gatvėje ir kitur vyko kelio kasybos ir kiemų tvarkymo darbai. Tuo metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) oro monitoringo stotelės padidėjusios taršos nefiksavo.

KLASCO dispečeriai operatyviai gauna KVJUD visą parą atliekamos oro kokybės tyrimo duomenis ir pagal juos koreguoja krovos procesus. Jei kietųjų dalelių rodikliai kreivėje priartėja prie leistinos normos ribos, taikomos papildomos prevencines priemones.

Pastaraisiais metais KLASCO daug investuoja į technines ir technologines dulkėtumo prevencijos priemones. Bendrovėje krovos darbai vykdomi naudojant dulkių slopinimo sistemas - vandens purškimo patrankas. Dulkių nusodinimas vyksta 24 val. per parą ir netgi nevykdant krovos patrankos naudojamos teritorijai drėkinti. KLASCO pirmoji ir vienintelė iš uosto krovos bendrovių naudoja rotacinius transporterius su magnetais krovos operacijoms paspartinti ir sutrumpinti krovos laiką. Teritorija nuolat valoma naudojant specialią techniką. Bendrovė naudoja visas Europos uostose taikomas poveikio aplinkai mažinimo priemones ir dirba laikydamasi visų aplinkosaugos reikalavimų.

Žymos: klasco

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klasco melas

2020-04-11   08:03

IP: 172.69.190.62

Gerb. Klasco atstovė spaudai Vida Bortelienė su tokiu darbu kur tenka meluoti nuolat, net ir Didįjį penktadienį, turbūt pateks tiesiai į pragarą...

No comments...

2020-04-10   21:23

IP: 86.100.15.18

Pasižiūrėkit kaip atrodo Naujoji Uosto gatvė prie įvažiavimo/išvažiavimo iš KLASCO teritorijos visa ruda. Kokių dar įrodymų reikia?

bigcatwar

2020-04-10   16:30

IP: 172.69.190.76

LR idiotams skiriu, angliu ar rudos dulkes is kosmoso....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vaikų darželyje susižalojusiai trejų metų mergaitei Klaipėdos apylinkės teismas buvo skyręs 2500...

Darželyje susižalojusios mergaitės tėvai sulauks mažesnės sumos nuotrauka, foto

AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos...

Įžvelgia „Grigeo Klaipėda“ siekį suklaidinti aplinkosaugininkus nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės Taryba ketvirtadienį vykusiame posėdyje svarstė klausimus dėl pateiktų Savivaldybės valdomų...

Taryba įvertino Savivaldybės valdomų įmonių ataskaitas nuotrauka, foto

Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14...

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Gegužės 29-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Gegužės 29-oji, penktadienis, 22 savaitė.

Naujos regyklos, takai ir laiptai į aukštesnę nei Parnidžio kopą nuotrauka, foto

Neringa, Kuršių nerijos nacionaliniame parke verda darbai. Atnaujinta dešimtys pajūrio takų, kyla laiptai...

Darželyje susižalojusios mergaitės tėvai sulauks mažesnės sumos nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikų darželyje susižalojusiai trejų metų mergaitei Klaipėdos apylinkės teismas buvo skyręs 2500...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...