2021 m. sausio 22 d. 03:08 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Skulptūrų parko likimas: drama ir nustatyti terminai

(9)

Skulptūrų parko likimas: drama ir nustatyti terminai nuotrauka, foto

AMBICIJA. Klaipėdos politikai užsimojo Skulptūrų parką sutvarkyti iki 2022-ųjų metų pabaigos.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Dešimtis metų tinkamai neprižiūrėta Skulptūrų parko augmenija iš esmės turi būti sutvarkyta iki 2022-ųjų metų pabaigos. Pirmadienį prie tokios išvados priėjo jungtinis Miesto plėtros ir strateginio planavimo bei Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas, kuriam teko išklausyti gyventojų kritiką dėl planuojamų kirsti pusės tūkstančio medžių.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjo Vitalijaus Juškos, Savivaldybė praėjusių metų antroje pusėje gavo statybos leidimą projektui įgyvendinti. Tuo pačiu jis pripažino, kad ilgą laiką Skulptūrų parkui buvo skirta per mažai dėmesio.

"Projektas rengtas tam, kad 2020 metais galėtume pradėti darbus, prie kurių nebuvo prieita ilgus dešimtmečius. Prieš 12 metų Skulptūrų parke, kapinių teritorijoje, buvo nutiestas dviračių takas, pastatytas tualetas. Bet tik tiek. Prieš 19 metų buvo parengtas vietovės detalusis planas. Jau tada buvo įvairių diskusijų, kaip reikėtų formuoti teritoriją - ar tai kapinės, ar rekreacinė teritorija, ar parkas.

Projektas buvo pristatytas visuomenei. Projektavimo darbai vyko pustrečių metų. Vyko ir viešieji pirkimai. Architektai pripažino, kad nenori imtis darbo, nes jis labai sudėtingas, sukelia daug interesų konfliktų", - situaciją komentavo V. Juška.

UAB "Klaipėdos projektas" architektė, projekto vadovė Margarita Ramanauskienė pridėjo, kad teritorijoje yra trys nekilnojamosios kultūros vertybės - senųjų miesto kapinių kompleksas, Antrojo pasaulinio karo sovietų sąjungos karių palaidojimo vieta ir kapinių koplyčios kompleksas.

Jos teigimu, įgyvendinant projektą ketinama pašalinti dalį medžių, sutvarkyti esamus takus, dangas, pasodinti naujų želdinių, naujai įrengti vaikų žaidimo, krepšinio aikšteles.

Reklama

Kraštovaizdžio architektė Rita Goliakovienė, komentuodama gyventojų nepasitenkinimą dėl planuojamo dalies medžių iškirtimo, ragino galvoti apie ateitį, mat ir taip medžiai Skulptūrų parke ilgą laiką buvo neprižiūrimi.

"Šalinami 504 medžiai iš 1998, kurių skaičius dar gali būti koreguojamas. Dabar vieni medžiai uždengia kitus. Medžių retinimą reikėjo vykdyti bent prieš 30 metų, atveriant šviesias erdves kitai augalijai. Jeigu neleisime iškirsti nė vieno medžio, reiškia, kad ateityje nebeturėsime nė vieno medžio, o tik styrančius kamienus. Teritorija šioje dalyje nenaudojama, tamsi ir niūri. Atsiradus šviesioms properšoms, turėtų atsigauti kitų medžių lajos", - argumentavo R. Goliakovienė.

Visgi valdininkų ir architektų ambicijos įtikino ne visus. Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Vidmantas Dambrauskas palaikė piketuotojus, kurie priešinasi masiškam medžių kirtimui. Tarybos narys pasigedo detalesnio sprendimų paaiškinimo.

"Vieninteliai miesto plaučiai ir ramybės oazė centre. Atrodo žinoma svarba, bet įrengiama ir krepšinio, ir vaikų žaidimo aikštelės. Papildomos 18 vietų automobiliams statyti... Kam? Terasa, kavinė... Kodėl medžių sodinimas buvo nukeltas į trečią etapą ir be terminų? Kodėl į klausimą nepažiūrėjote jautriai? Išgirskime, ką gyventojai sako", - rėžė V. Dambrauskas ir, susikivirčijęs su kita Tarybos nare Judita Simonavičiūte, demonstratyviai atsistojo ir trinktelėjo durimis.

Aistras kiek numalšino Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doc. dr. Vacys Vaivada. Jis taip pat turėjo pastabų projekto rengėjams.

"Kapinės šiuo atveju savaime yra svarbus objektas. Padarėme veiksmą, nebeturime koncepcijos, kas ten yra. Bandėme kurti Skulptūrų parką, bet jo nesuformavome iki galo. Yra išaugusių medžių be tvarkos. Problema jau susiformavo, tam reikia eiliškumo. Viešinimo problema iš tiesų yra, ir apskritai dėl visų projektų. Taip pat trūksta aiškumo, kaip viskas bus daroma ir kaip bus laikomasi darbų eiliškumo", - sakė V. Vaivada.

Reklama

Dalis politikų ragino naujų medžių sodinimą neatidėti paskutiniams darbams, tad posėdyje nuskambėjo siūlymas iškirstus medžius keisti naujais palaipsniui.

Visgi finalinėje gaidoje politikai sutiko su vicemero Arūno Barbšio ir Tarybos narės Alinos Velykienės siūlymu visus darbus numatyti įgyvendinti iki 2022-ųjų metų pabaigos, kad būtų gražiai paminėtas Klaipėdos sukilimo šimtmetis. Darbus tikimasi pradėti jau kitąmet.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ar

2019-07-28   12:09

IP: 84.46.249.125

nėra savivaldybėje miesto patriotų?

2019-07-24   12:19

IP: 78.60.155.112

Vakar pėsčiomis kaip tik nuo Liepų g. teko praeiti skulptūrų parką. Tik vienas kitas medis buvo pavargęs, o visi kiti buvo stotus drūti. Dabar pačių Klaipėdos tarnautojų ketinama pasikėsinti sunaikinti tokį medžių masyvą būtų tolygu nusikaltimui. Tai kaip tik yra šitos miesto vietovės gamtos plaučiai. Todėl „Miškas – tai ne rąstai ir malkos, o gamtos plaučiai". Tai kad šitame skulptūrų parke yra neūkiškumo, tai faktas. Medžiai negenėti, medžiai nebalinti (jie turi būti balinami nuo kenkėjų). Štai kur pačio žmogaus medžių naikinimo faktorius. Visiškas neūkiškumas. Kyla klausimas t.y. kada pats meras, jo vicmerai, administracijos direktorius buvo skulptūrų parke? Nebent per iškilmingas ceremonijas. Tiesiog baisu darosi kai šalia skulptūros parko yra 1. visiškai apleistas Konservatorijos sporto aikštynas su išvirtusiais medžiais, o galėjo šitas aikštynas ir toliau pilnai fukcionuoti; 2. Lauko teniso aikštynas plokštėm apkaltas, o galėjo šitas aikštynas ir toliau pilnai fukcionuoti. Neveltui skulptūrų parke yra R. Kazlausko skulptūra PRAEITIS, tai jeigu Klaipėdos tarnautojai užsiims tuo medžių masyvo naikinimo tai toji jų pradžia neatstos PRAEITIES.

Žmonėms

2019-07-23   22:16

IP: 78.56.216.204

Leisime!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šią savaitę Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje buvo svarstoma, ar Klaipėda turėtų...

Mėlynosios vėliavos sieks tik Smiltynės ir Melnragės paplūdimiams nuotrauka, foto

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyriaus naktinių žygių savanoriai siūlo pėsčiųjų...

Kviečia tradicinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ nuotrauka, foto

Savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje komisijos nariai nutarė į Socialinių...

Bus teikiama vaikų dienos socialinės priežiūros paslauga nuotrauka, foto

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės atstovams buvo pristatytos pirmosios idėjos dėl galimų sporto...

Vietos užteks ir sportui, ir menui, ir verslui nuotrauka, foto

Kiek uždirba ministrai, o kiek – jų pavaldiniai? Skaičiai stebina ne vieną nuotrauka, foto

Lietuva, Pandemija nuo pat pavasario atvėrė daug sveikatos sistemos sopulių, tačiau atskleidė...

Gargždiškiai - ketvirtfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo taurės turnyre sėkmingai žingsniuoja "Gargždų pramogų" futbolininkai, kurių gretose...

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

Neringa, Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar...

Šimtametės palangiškės sveikinimas per karantiną atrodė pribloškiančiai: prireikė ir technikos pagalbos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu įsigaliojęs draudimas lankytis namuose pas svetimus žmones Palangos merą...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Neringa, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...