2019 m. birželio 25 d. 18:32 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šimtu eglučių papuošta Klaipėda įžiebs pagrindinę žaliaskarę

(8)

Šimtu eglučių papuošta Klaipėda įžiebs pagrindinę žaliaskarę nuotrauka, foto

LAUKIA KALĖDŲ. Atgimimo aikštėje susirinkę mokiniai ir mokytojai neslėpė laukiantys Kalėdų

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Išlaidumu didžiosioms metų šventėms pagarsėjusioje Klaipėdoje šiais metais nuspręsta Kalėdas sutikti pigiau. Tačiau nors iki didžiųjų metų švenčių - dar mažiau nei mėnuo, į Klaipėdą Kalėdų dvasia jau atkeliavo. Penktadienio popietę Atgimimo aikštėje susirinkę keli šimtai mokinių ir mokytojų puošė šimtą kalėdinių eglučių, o aplink jas nuotaikingai tarytum nykštukai šoko vaikai.

"Pirmoji žiemos diena - jau ryt. Neįtikėtina, kaip greitai ji atėjo. Ši akcija - labai graži, visi susibūrė - mokyklos, darželiai. Tai papuoš mūsų miestą. Mes džiaugiamės", - šypsodamasi penktadienį kalbėjo Klaipėdos "Varpo" gimnazijos teatro mokytoja Aušra Milašiūtė.

Priežasčių džiaugtis klaipėdiečiai išties turi. Praėjusiais metais už Atgimimo aikštėje stovėjusią dirbtinę kalėdinę eglę miestas sumokėjo daugiau nei 37 tūkst. eurų. Šiais metais nuspręsta tokios brangios detalės atsisakyti. Be to, Klaipėdos valdžia skaičuoja, kad šiemet Kalėdos uostamiesčiui kainuos 160 tūkst. eurų, o štai praėjusiais metais teko pakloti net 300 tūkst. eurų.

"Labai graži akcija. Daug geriau ir originaliau sugalvota. Visi šypsosi, laimingi ir laukia Kalėdų", - šventine nuotaika spinduliavo šventės viešnia klaipėdietė Vaida.

"Laukiam Kalėdų, kai visi būname su šeima. O ši akcija - super! Pažvelkite į vaikus. Jie darė darbelius: žuvėdros, bangos", - apie klaipėdietiškas Kalėdų puošmenas pasakojo Klaipėdos "Vitės" progimnazijos priešmokyklinės klasės auklėtoja Audronė Grigutienė.

Šventine akcija džiaugėsi ir mokiniai. "Geriau nei viena stovinti eglutė", - nusišypsojo Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos auklėtiniai.

"Kalėdos - nuostabi šventė. Malonu laukti, gauti, dovanoti", - kalbėjo Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos mokiniai.

Klaipėdos mieste organizuojama akcija "Papuoškime 100 kalėdinių eglučių mieto širdyje" subūrė per tūkstantį mažųjų klaipėdiečių, mokinių, jų tėvelių iš įvairiausių švietimo įstaigų drauge su mokytojais.

ŠOKO. Šventėje dalyvavę vaikai šoko tarytum nykštukai. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Sausio 6-ąją pasibaigus akcijai, dalyvavusios įstaigos eglutes galės parsivežti ir jas prižiūrėti, puoselėti ir pasisodinti. Turime viltį, kad dauguma jų prigis", - teigė renginio organizatorių Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro direktorė Raimonda Stirbienė.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugiasi sumania ir gražia idėja. "Kiekviena eglutė sutraukia savus bendraklasius, bičiulius, mokytojus ir bendruomenę. Vietoje to, kad čia stovi viena eglutė, kuri keltų diskusijas, kiek kainavo arba kaip buvo galima geriau, šimtas bendruomenių dalyvauja gražioje akcijoje tas eglutes puošdami. Jos subūrė mus į vieną gražią didelę klaipėdietišką šeimą", - geros nuotaikos neslėpė uostamiesčio vadovas.

Klaipėdos miesto valdžia tikina, kad Atgimimo aikštės eglutėms planuoja išleisti apie 8 tūkst. eurų.

Įžiebs pagrindinę eglę

Pagrindinė miesto puošmena - eglė Teatro aikštėje. Ją planuojama įžeibti šiandien. Klaipėdiečių laukia teatralizuota muzikinė programa, Kalėdų Senelio apsilankymas ir fejerverkai.

Uostamiestis šiemetę kalėdinių-naujamečių renginių programą apvainikavo šūkiu "Stebuklingos Kalėdos Klaipėdoje".

17 val. susirinkusiuosius Teatro aikštėje pasveikins miesto šeimininkas - gimtadienį švenčiantis Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Teatralizuota muzikinė programa bus rodoma iš Dramos teatro balkonų. Dviejų mažų klaipėdiečių svajonės į uostamiestį prikvies patį Kalėdų Senelį, kuris iš savo dovanų maišo pažers dovanų - gražiausias talentingų ir populiarių uostamiesčio atlikėjų dainas.

ĮŽIEBS. Šiandien Klaipėdoje bus įžiebta pagrindė miesto eglė.

Renginyje dainuos televizijos projekte išgarsėjęs mamos Giedrės ir dukters Saulės duetas, charizmatiškosios "Golden Age" merginos, publikos numylėtiniai Violeta ir Vilius Tarasovai.

Abejingų nepaliksiantį Kalėdų kanoną atliks studijos "JuniorCityJazz" dainininkai. Renginį vainikuos Kalėdų eglutės įžiebimas ir fejerverkai.

Dėmesys šalia esantiems kitokių galimybių žmonėms

Iki renginio pradžios 17 val., per didžiulį TV ekraną Teatro aikštėje bus transliuojami kalėdiniai vaizdo sveikinimai. Jie bus verčiami į gestų kalbą.

Kalėdų eglutės įžiebimo renginys turės dar vieną svarbią naujovę - kompanija "ITCC" Teatro aikštėje sumontavo specialią pakylą, nuo kurios renginį turės galimybę stebėti rateliuose judantys neįgalieji.

Kalėdos Klaipėdoje kasmet vis kitokios

Girliandų gijomis išpuoštoje Teatro aikštėje Kalėdų eglutės įžiebimo vakarą nušvis dar nematyta šventinė iliuminacija. Dėl senamiesčio verslininkų paramos medeliai dekoratyviniuose vazonuose transformavosi į šešis įspūdingus šviečiančius burbulus.

Susirinkusiųjų akis trauks jaukūs spalvingi prekybininkų nameliai. Kalėdinė mugė Turgaus g. ir Teatro aikštės prieigose šurmuliuos nuo 12 val.

Teatro aikštėje bus įžiebta tikra sidabrinė Kalėdų eglutė, kurią Klaipėdos miesto šventei padovanojo klaipėdiečių Raimondos ir Dariaus Kivilių šeima.

Negalintieji dalyvauti Kalėdų eglutės įžiebimo šventės renginyje turės galimybę jį stebėti per tiesioginę transliaciją internete, adresu https://www.facebook.com/klaipedossventes.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lietuvė

2018-12-04   22:33

IP: 88.118.166.26

Ir kokia mes vis dėlto pikta tauta, matome tik blogą, negražų, visiškai nemokame niekuo pasidžiaugti. Tuo parodome savo neišprusimą, o vaizduojam labai protingus

2018-12-03   21:57

IP: 182.186.246.171

Iš savo namų aš pervesiu 86 USD per valandą. Aš buvau šokiruotas, kai mano kaimynas sakė, kad vidutinis buvo $ 95, bet aš jaučiu, kaip tai daro dabar. Dabar jaučiuosi tiek laisvės, kad esu mano paties viršininkas.

aplankyti >>>>>> WebJob33.Com

fūra

2018-12-01   16:05

IP: 78.61.172.137

Ar buvo būtina įdėti nuotrauką su atkištu užpakaliu, "žurnalistai",nesugeba reportažo normalaus parengt, dvi dienas perrašinėja tą patį ir tyčiojasi iš žmonių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Iškilmingai į vandenį Kaune nuleistas greitaeigis laivas „Raketa“ jau nuo birželio pradžios...

Triukšmingai pristatytas laivas „Raketa“ – vis dar krante nuotrauka, foto

Nuo penktadienio iki pirmadienio per Kuršių marias keliantys keltai atliko papildomus...

Savaitgalis: 193 papildomi reisai, 15 tūkst. mašinų nuotrauka, foto

Nutraukus visas sutartis su UAB „Žemkasa“, Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda ieškoti naujo...

Jau ieško naujo rangovo Tilžės gatvės rekonstrukcijai nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Balsys turi ambicingą...

Statys paminklą mokytojui nuotrauka, foto

Triukšmingai pristatytas laivas „Raketa“ – vis dar krante nuotrauka, foto

Klaipėda, Iškilmingai į vandenį Kaune nuleistas greitaeigis laivas „Raketa“ jau nuo birželio pradžios...

Seimas – už atlyginimo paviešinimą darbo skelbime nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas nusiteikęs įpareigoti darbuotojų ieškančius darbdavius darbo skelbime nurodyti informaciją apie siūlomą...

Siūloma, kad parduotuvėse tabako gaminiai nebebūtų matomi nuotrauka, foto

Lietuva, Siekiant mažinti priklausomybę nuo tabako ir jo sukeliamą žalą sveikatai, sveikatos apsaugos...

Plaukdami prisidėjo prie kilnios misijos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje vykusiame dvidešimt keturias valandas trukusiame plaukimo maratone užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...