2021 m. sausio 23 d. 13:33 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šiandien Vilniuje priimami labai svarbūs Klaipėdai sprendimai

(2)

Šiandien Vilniuje priimami labai svarbūs Klaipėdai sprendimai nuotrauka, foto

DIENA. Šiandien tiek Klaipėdos miestui, tiek Klaipėdos uostui - labai svarbi diena. Vilniuje Vyriausybė turėtų priimti jiems labai svarbius sprendimus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas net neabejoja, kad Vyriausybė patvirtins Klaipėdos uosto bendrąjį planą. Meras sunerimęs dėl miesto dalykinių sąlygų sąvado programos. Jeigu ji būtų priimta tokia, kokia yra dabar, miestas užsikabintų ant kaklo girnapusę.

Laikinai einantis pareigas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Vidmantas Paukštė labai norėtų tikėti, kad uosto bendrasis planas bus patvirtintas, nes prie jo dirbama beveik ketverius metus, vos ne metus truko jo derinimas net su 28 institucijomis, išdavusiomis planavimo sąlygas. Po to jis buvo pateiktas vertinti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai. Jos išvada - uosto bendrasis planas parengtas tinkamai.

Kol planas nepatvirtintas, Uosto direkcija negali pradėti įgyvendinti mažiausiai dešimt nedidelių projektų, tarp kurių ir mažųjų laivų bei valčių prieplauka pietinėje uosto dalyje. Ji būtų statoma kartu su uostui reikalingais pietiniais vartais, kurie būtini dėl sūraus ir gėlo vandens apykaitos.

Nori direkcijos palaikymo

Vakar meras V. Grubliauskas susitiko su Uosto direkcijos atstovais aptarti svarbių klausimų, nes šiandien vyksta ir Vyriausybės posėdis, ir Vyriausybė pasitarimas. Klaipėdos miestui ir uostui ši diena labai svarbi, nes svarstomi jiems labai aktualūs klausimai. Todėl uosto ir miesto valdžios atstovai pasitikrino savo galutines pozicijas.

"Turbūt mažai kam kyla abejonių, kad Vyriausybės posėdyje uosto bendrasis planas bus patvirtintas. Miestas šiuo klausimu savo poziciją jau seniai išsakė ir ji nesikeičia. O iškart po posėdžio vyks Vyriausybės pasitarimas, kuriame jau bus svarstomas miestui gerokai svarbesnis klausimas - dalykinių sąlygų sąvado programos įgyvendinimas. Uosto dalyvavimas svarstant miesto klausimus yra labai svarbus. Miestui reikia jo palaikymo. Jeigu uostas ir miestas kalbės bendra kalba, galimybių turėsime daugiau", - sakė meras.

Grėsmė miesto planui

V. Grubliausko manymu, būtų blogai, jeigu būtų patvirtintas dabartinis sąlygų sąvadas. Tai gali turėti įtakos tam, kad miesto bendrasis planas nebus patvirtintas, kaip planuojama kitų metų balandį. Mero manymu, dabar nereikėtų įtvirtinti sąvade esančių diskutuotinų pozicijų, ypač tų, kurios susijusios su geležinkelio plėtra. Reikėtų tam palikti laiko, kad tai nesutrukdytų miesto bendrajam planui tvirtinti.

Jeigu būtų patvirtintas dabartinis sąvadas, tai vietoje pagalbos miestui, vietoje amortizacinės pagalvės, būtų girnapusė, kuri miesto bendrojo plano tvirtinimą nutemptų dvejiems ar net daugiau metų. Tokios prabangos miestas sau leisti negali. AB "Lietuvos geležinkeliai" turime įtikinti, kad daugelį miestui jautrių problemų reikėtų spręsti bendraisiais planais. Vyriausybės pasitarime siūlysiu neskubėti ir palikti laiko diskusijoms", - sakė meras.

Savivaldybę palaikysime, kiek galėsime, kad būtų galima įgyvendinti miestui svarbius projektus. Juk ir mes gyvename tame pačiame mieste, todėl negalime vieni nuo kitų atsiriboti.

Reklama

Vidmantas PAUKŠTĖ, l. e. p. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius

Kiti jautrūs dalykai dėl kurių miestas nepritaria nei Uosto direkcijai, nei Susisiekimo ministerijai, yra, pavyzdžiui, teritorija pietinėje miesto dalyje, kur miestas norėtų turėti naują alternatyvią rekreacinę zoną. Kyla diskusija dėl gyvenamosios paskirties namų.

Uostas Savivaldybę palaikys

Pasak V. Paukštės, diskusijų dėl uosto bendrojo plano ir emocijų buvo labai daug. Viešinimo procedūros kartotos du kartus. "Mes tikrai padarėme kur kas daugiau, nei numato Teritorijų planavimo įstatymas. Nevengėme nei diskusijų, nei viešumo, bendravome su visomis bendruomenėmis. Norėčiau tikėti, kad nuėjus tokį ilgą kelią Vyriausybė priims mums palankų sprendimą", - sakė laikinasis Uosto direkcijos vadovas.

Pasak jo, dalis miesto pageidavimų tame dalykinių sąlygų sąvade nėra susijusi su uosto plėtra. Tai yra tam tikri miesto skauduliai, problemos, kurias reikia spręsti dabar, nepriklausomai nuo to, ar bus, ar nebus patvirtintas uosto bendrasis planas.

V. Paukštės teigimu, Uosto direkcija Savivaldybę vertina kaip partnerę. "Savivaldybę palaikysime, kiek galėsime, kad būtų galima įgyvendinti miestui svarbius projektus. Juk ir mes gyvename tame pačiame mieste, todėl negalime vieni nuo kitų atsiriboti", - sakė Uosto direkcijos vadovas.

Jis pasidžiaugė, kad jau pasirengta Baltijos pr. ir Šilutės pl. sankryžos rekonstrukcijai ir numatytas dalinis šio projekto finansavimas. Valstybinė automobilių kelių direkcija numato, kad kitais metais jau bus rekonstruojamas techninis projektas, o realūs darbai gali prasidėti 2021 metais.

Reklama

Uostas suinteresuotas plėtra pietinėje miesto dalyje.

"Mes labai nenorėtume, kad pietinėje uosto dalyje būtų vykdoma gyvenamųjų namų statyba. Mes bandome vystyti uostą taip, kad atitoltume nuo gyventojų. Be kitų dalykų, ten važiuos apie 60 proc. uosto sunkiojo transporto, tad aišku, kad kils konfliktas. Kad ir būtų pastatytos garsą slopinančios sienutės, gyventojams vaikščioti kažin ar bus malonu. Norėtume, kad į tai miestas atsižvelgtų. Gyvenamųjų namų statyba turi būti planuojama kiek įmanoma toliau nuo planuojamos pietinėje dalyje uosto teritorijos", - sakė V. Paukštė.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Juokdariai

2019-12-11   12:01

IP: 83.189.47.104

O kas jums trukde miesto plana padaryti anksciau? Dabartinis miesto planas 2003 metu. Mureika gen architektas jau 18 metu. Jo issipi... nusibodo visiems. Plana turejot pasitvirtinti 2017 m. Kodel to nedaret? Aisku juk jums nenaudinga buvo. O dabar visi darys kaip jiems reikia.

planas

2019-12-11   07:26

IP: 185.11.26.161

jei vilnius nepatvirtins,kreipkites i maskva.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Patraukdami į tradicinį pėsčiųjų žygį “Klaipėdos sukilėlių keliais” klaipėdiečiai paminėjo Klaipėdos krašto...

Pėsčiųjų žygis “Klaipėdos sukilėlių keliais” nuotrauka, foto

Kviečiame susipažinti su daugiabučių namų kiemų apšvietimo sprendiniais. Klausimus ir pasiūlymus galite...

Apšvietimas daugiabučių kiemuose: bus atnaujinti dar 3 kiemai nuotrauka, foto

Mūsų pajūryje ir pamaryje iki šiol galima rasti įvairiausių Antrojo pasaulinio karo...

"Savaitės eksprese" - kokia karinė paslaptis glūdi pamario nendrynuose? nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje vakar vykusi...

Klausimas dėl Biržos tilto remonto dar neišspręstas nuotrauka, foto

Kruizai katamaranu virsta miražu nuotrauka, foto

SE, Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

Korona pakoregavo laidojimo įpročius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, nuo pandemijos pradžios iki sausio...

Anglas, nužudęs trenerį lietuvį, įkalintas iki gyvos galvos nuotrauka, foto

Kriminalai, Penktadienį paskelbtos bausmės dviem vyrams, kurie prisidėjo prie lietuvio Dainiaus Kasiliauskio nužudymo...

Sumušta moteris - ligoninėje, įtariamasis - prokuroras nuotrauka, foto

Kriminalai, Sausio 23 d. apie 00 val. 1 min. į Klaipėdos ligoninę iš...

SE, Paskelbta prieš 32 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 33 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...