2020 m. lapkričio 27 d. 19:15 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa

(7)

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

POŽIŪRIS. Projektuotojai neatliko Klaipėdos savivaldybės užduotų namų darbų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo tikėtasi išvysti ir išgirsti konkrečius pateiktų pasiūlymų sprendinius, vėl buvo grįžta prie ankstesniuose susitikimuose diskutuotų klausimų.

Projekte numatytoms septynioms senamiesčio gatvėms sutvarkyti prireiks 2,6 mln. eurų. Praėjusiame susitikime Klaipėdos savivaldybės atstovai įmonės "Projektai ir CO" projektuotojų prašė išanalizuoti, ar būtų realu senamiesčio gatvių aukštį kone sulyginti su šaligatvio aukščiu, pasitelkiant vizualines priemones ir skirtingas medžiagas.

Tačiau projektuotojai svarbiais klausimais išsamaus dialogo su Kultūros paveldo departamentu ir kitais projektuotojais neužmezgė, tad tokios minties kratosi - siūloma išlaikyti esamą gatvių ir šaligatvių aukštį.

"Projektų ir CO" projektų vadovas Gedas Janulis argumentavo, kad suvienodinus gatvių ir šaligatvių aukštį galimai iškiltų problemų, mat atsirastų stačios nuovažos, neliktų dangos suvedimui.

"Gatvės aukščio keisti nenorėtume. Suvienodinus dangų aukštį iškyla problemų saugumo požiūriu - galimas automobilių užvažiavimas ant pėsčiųjų. Idėja - bortus palikti 10 centimetrų aukščio, o ties perėjomis ir sankryžomis nužeminti iki važiuojamosios dalies aukščio. Reikia nepamiršti to, kad negalime keisti skersinio profilio, nes yra seni laiptai, durys. Paaukštinus gatves atsiranda problemos dėl patekimo į pastatus", - argumentus vardijo G. Janulis.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas projektuotojams priminė, kad gatvės nepaprastai svarbios turizmui, gyventojams. Užduotyje įrašyta, kad būtų taikomi universalaus dizainio principai - gatvėmis žmonės turėtų pasiekti kultūros ir visuomenės objektus be trukdžių.

Reklama

"Siūlėme susitikti su kitais projektuotojais ir pasiūlymą aptarti", - sakė jis.

Naujasis Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis projektuotojams akcentavo, kad uostamiestis ateityje ketina apskritai riboti automobilių eismą senamiestyje, taip prioritetą skiriant pėsčiųjų saugumui ir patogumui.

"Susitikimas vyksta trečią kartą, dėl ko nesutariama? Negalite savarankiškai nueiti į Kultūros paveldo departamentą? Jei būtumėte atėję su sprendiniais, gal jau galėtume daugiau nuspręsti. Su tokiais aiškiais projektais galima judėti greičiau. Matau, kad labai sunku paskambinti ar nueiti", - projektuotojus pabarė administracijos direktorius.

Susitikime dalyvavusi Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vedėja Audronė Puzonienė teigė nematanti problemų, kodėl senamiesčio dangos negalėtų būti kone vienodo aukščio. Tačiau tam, kaip ir minėta, reikėtų vizualinių priemonių ir skirtingų medžiagų.

Pagal dabartinį siūlymą norima lauko riedulius pakeisti tašytais akmenimis. O ar tai bus galima įgyvendinti, priklausys nuo Kultūros paveldo departamento vertinimo tarybos sprendimo. A. Puzonienė tikino tokį pasiūlymą palaikysianti.

Neįgaliųjų ir dviratininkų patogumui numatyta projektuoti 110 cm pločio šaligatvius iš granito plokščių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Oshdm

2019-05-27   17:52

IP: 185.11.26.161

Gal Itališka granita su miesto Logotipu..?

senjoras

2019-05-26   11:54

IP: 86.100.116.56

Rašote kad trūksta akmenų ? Yra . Tarybų valdžios metais Joniškės kapinių kelias išgrįstas senamiesčio akmenimis. Nepagailėjo senamiesčio manė kad visur bus asfaltas.
Šiandien Joniško kapinių keliu pravažiuoja vos keletą mašinų. Tad pakeiskite Joniškio kapinių kelią į asfaltą o gerus gražius nudailintus akmenis sugražinkite į senamiestį.

Neptunas

2019-05-26   09:08

IP: 185.11.26.161

Kas keli metai jie vis perdaro danga senamiestyje, kiek galima švaistyti pinigus ? Klaipėda ne vien senamiestis. Kokybė atsilieka nuo išleistų pinigų sumos bet jau 50% ,kaip minimum. Pradėti darbai nebaigti paliekami, nukelia į į jie svarsto naujus. Realiai darbas pradėtas turi būti ir baigtas , ir kontroliuojamas , o ne akių dumimu užsiimti ir imituoti darbą. Paskiau atsiranda vaikiški paaiškinimai tai įrodo salotos neleido, tai Onutė pamiršo pas Birutė gerdama kava pasirašyti ir t.t. O tas Neniškis įvedė autobusų parko monopolį sukeldamas pravažiavimo kainas, svarstydamas visokiems savo itartiniema darbams.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Uostamiesčio 2021-2030 m. strateginiame plane, kuris dabar ruošiamas, vėl atsirado dėmesys dviem...

Klaipėdos piliakalniams - brangesnė viltis nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Persirgę koronavirusu galės tris mėnesius nesiizoliuoti nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie...

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Diego Maradona palydėtas į amžinąją kelionę nuotrauka, foto

Sportas, Argentinoje didžiulės minios penktadienį palydėjo į paskutinę kelionę legendinį futbolininką Diego...

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...