2020 m. spalio 28 d. 11:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Senajame turguje - klausimai dėl interesų konflikto

(3)

Senajame turguje - klausimai dėl interesų konflikto nuotrauka, foto

PRIEKAIŠTAI. Tarybos narys konservatorius Andrius Petraitis aiškinosi, ar balsuodamas nepuola į interesų konfliktą.

© Jono VALAIČIO nuotr.

Reklama

250 tūkst. eurų - tiek papildomai Klaipėdos miesto savivaldybė greičiausiai skirs maždaug 3 mln. eurų vertės uostamiesčio Senojo turgaus atnaujinimo darbams. Tačiau šiuo klausimu Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitete balsavusiam Tarybos nariui konservatoriui Andriui Petraičiui teko aiškintis, ar nepuolė į interesų konfliktą - jo brolis pasiūlė iš Savivaldybės nupirkti Senojo turgaus akcijų.

Posėdyje dalyvavusiam A. Petraičiui teko atremti tarybos narės Alinos Velykienės klausimus. Ji pareiškė, kad, svarstant lėšų skyrimo Senojo turgaus rekonstrukcijai klausimą, A. Petraičiui derėtų nusišalinti, mat šis gali būti suinteresuotas.

Įžvelgia interesų konfliktą

A. Petraitis komiteto balsavime pritarė, kad Savivaldybė skirtų papildomų pinigų rekonstrukcijos projektui.

"Esu girdėjusi, kad jo brolio (Ramūno Petraičio - aut. past.) įmonė pateikė pasiūlymą (Klaipėdos miesto savivaldybei - aut. past.) dėl Senojo turgaus akcijų įsigijimo. Šiuo atveju projektas yra susijęs su investicijomis į šio turgaus prieigas, tad kadangi tai yra artimas asmuo, aš jo vietoje nusišalinčiau nuo bet kokio sprendimo, susijusio su galimu sandoriu", - dienraščiui aiškino A. Velykienė.

Apie tai, kad išties jo įmonė pateikė pasiūlymą įsigyti iš Savivaldybės akcijų, patvirtino ir R. Petraitis. Tačiau jis pabrėžė, kad verslo ir politikos santykių su broliu nederina.

"Aš asmeniškai nesu niekaip suinteresuotas. Nežinojau, kokioje stadijoje yra paraiškų teikimas. Net nemačiau kylančio interesų konflikto", - po posėdžio "Vakarų ekspresui" pasakojo tarybos narys A. Petraitis.

Reklama

Jis komentavo, kad dar prieš rinkimus buvo deklaravęs savo interesus ir nurodęs, kad jo brolis R. Petraitis yra Tilžės turgaus akcininkas. Tačiau politikas tikino suprantantis, kad tokia situacija kai kuriems gali pasirodyti ir itin jautri, tad ateityje nuo klausimų, susijusių su Senojo turgaus rekonstrukcija, teigė nusišalinsiantis. A. Petraitis dėstė, kad jei bus apskųstas, yra pasiruošęs pasiaiškinti ir valstybės tarnyboms.

Neliks automobilių stovėjimo aikštelės

Papildomų 250 tūkst. eurų iš miesto biudžeto prireikė Senojo Turgaus prieigose esančiai Bružės ir šalia jos lygiagrečiai besidriekiančiai kitai gatvei, tęsiančiai turgų, tvarkyti.

Itin daug kritikos projektas komitete sulaukė ir dėl to, kad po rekonstrukcijos turguje turėtų nelikti automobilių stovėjimo aikštelės.

"Ji yra pergrūsta transporto priemonių", - dar kovo mėnesį projekto pristatyme visuomenei konstatavo architektė Gerda Antanaitytė. Anot jos, 300 metų skaičiuojančioje aikštėje nuo seno vaikščiojo žmonės, be to, archeologinių kasinėjimų metu buvo atrastas ir aikštės viduryje esantis šulinys, kurio vietoje bus įrengtas fontanas. Esą jį užgriozdinti - nevalia.

Tarybos narys, verslininkas Vidmantas Dambrauskas posėdyje išreiškė nuogąstavimus, kad Senojo turgaus lankytojams nebus kur pasistatyti automobilių.

"Turime mieste problemų dėl automobilių statymo. Kolegos konservatoriai per rinkimus turėjo neblogą idėją - Turgaus aikštę padaryti dalinai parkavimui, nes nėra vietų", - aiškino jis.

Reklama

Savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento vadovas Ričardas Zulcas aiškino, kad šią problemą spręsti numatyta - ketinama statyti daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę.

"Tai jau yra suprojektuotas pastatas adresu Bangų gatvė 5A. Deriname sprendinius. Šalia Sinagogų gatvės taip pat yra daugiaaukštės aikštelės galimybė. Kitas galimas variantas - prie Klaipėdos piliavietės teritorijos, netoli Baltijos laivų statyklos", - aiškino R. Zulcas.

Turgus keisis neatpažįstamai

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad pagal rengiamą techninį projektą, kuris turės būti baigtas jau šių metų pabaigoje, darbus Senajame turguje numatyta atlikti 3 etapais. Pirmojo etapo metu turėtų būti sutvarkyta Turgaus aikštė, antrojo - gatvelės, o trečiojo - rekonstruojamas paviljonas.

Tačiau jei pritars miesto Taryba, Bružės ir šalia jos lygiagrečiai turgų tęsianti gatvė bus rekonstruotos ketvirtajame etape. Dėl to darbai gali užtrukti šiek tiek ilgiau, nei planuota.

"Esamą asfalto dangą atnaujinsime dangomis, kurios atitiktų senamiesčio charakterį, tačiau kartu ir bus patogios judėti žmonėms su rateliais, vežimėliais, mamoms. Tam mes esame numatę granito arba šlifuoto betono plokštes", - yra sakiusi architektė G. Antanaitytė.

Ar vyks prekyba?

Komitete V. Dambrauskas taip pat nuogąstavo, kad nežinoma, kur vykstant turgaus rekonstrukcijos darbams bus vykdoma prekyba. "Ar bus sudarytos sąlygos žmonėms prekiauti? - klausė jis. - Man tai atrodo labai svarbu. Žinoma, šiam projektui pritarti reikia, tačiau svarbus ir įgyvendinimas, kadangi turi būti normalus eiliškumas, kad nebūtų sukeltas chaosas. Galime pritarti, tačiau paskui sulauksime kaltinimų, kad sunaikinom prekybą, žmonės nebegali prekiauti."

Reklama

Tarybos narė Judita Simonavičiūtė dėstė, kad turguje prekybą vykdyti numatyta. Tai, kad šią problemą galima išspręsti, teigė ir R. Zulcas.

"Galiu paminėti pavyzdį. Naujojo turgaus investiciniame projekte buvo suderinti visų interesai. Teritorijoje buvo atliekami darbai, tačiau taip pat buvo pastatytos ir prekeivių palapinės. Tai yra darbo organizavimo klausimas", - aiškino jis.

Senojo turgaus halės rekonstrukciją numatyta vykdyti atskiru projektu.

SCHEMA. Ketinama sutvarkyti mėlynai pažymėtą teritoriją.

Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

naujieji tvarkosi reikalus

2019-07-03   15:57

IP: 188.69.198.46

Petraitis tikrai privalo nusišalinti. O klausimas yra dar ir kitas: kur neįgalieji satys mašinas? Ar reikalingos senoje miesto dalyje tos daugiaaukštės mašinų stovėjimo aikštelės, kai transportą pačios sureguliuoja Turgaus dienos? Konservatoriai, sulipę su liberalis, tikrai akivaizdžiai tvarkosi r savus ir giminių reikalus.

Memellander

2019-07-03   15:48

IP: 88.119.137.117

Auto parkavimo vietos galėtu atsirasti prieš pastatą Galinio Pylimo 5 , o turgus turėtu vadintis senuoju pavadinimu - Friedricho Turgus .

Reikalingumas

2019-07-03   13:39

IP: 86.100.107.136

Kol yra automobiliai, nereikia jų varinėti ten, kur nereikia ir tuo pačiu teršti gamtą. Kodėl šalia turgaus ar dalyje aikštės negali būti automobilių stovėjimo vietų? Kodėl automobilius reikia statyti prie piliavietės? Aikštelės turi būti ten, kur jos reikalingos. Tada senamiestis nemerdės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Planuojama, kad jau po metų Klaipėdoje duris atvers naujas biurų pastatas Klaipėdos...

Odontologai stato pastatą nuomai nuotrauka, foto

Gera žinia uostamiesčio transporto eismo dalyviams – kitų metų vasarą Klaipėdoje bus...

„Žalioji banga“ - kitąmet nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų...

KU studentams skirta 16 savivaldybės stipendijų nuotrauka, foto

Vakar AB "Smiltynės perkėla" atstovai susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, norėdami...

Keltai dirbs pagal grafiką, reikalavimai lieka tie patys nuotrauka, foto

Pasauliniame fotografijos konkurse R. Jarmalavičiaus kūryba įvertinta aštuoniais apdovanojimais nuotrauka, foto

Kultūra, Lietuvos fotomenininkas, žinomas komunikacijos specialistas Ričardas Jarmalavičius šių metų pasauliniame fotografijos konkurse...

Odontologai stato pastatą nuomai nuotrauka, foto

Klaipėda, Planuojama, kad jau po metų Klaipėdoje duris atvers naujas biurų pastatas Klaipėdos...

Olando Kepurės skardžio irimo sustabdyti neįmanoma nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vienas lankomiausių gamtos paveldo objektų Lietuvoje – Olando Kepurės skardis. Tačiau jo...

„Žalioji banga“ - kitąmet nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia uostamiesčio transporto eismo dalyviams – kitų metų vasarą Klaipėdoje bus...

Klaipėda, Paskelbta prieš 39 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 55 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...