Savivaldybei privačių investicijų nereikia?

Savivaldybei privačių investicijų nereikia?

Kai kuriuos miesto politikus domina, kada iš mirties taško išjudės per 7 metus numatytų įgyvendinti projektų reikalai. Esminio proveržio šioje srityje pritraukiant privačias lėšas jie nemato.

Vakar miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje analizuoti viešosios ir privačiosios partnerystės (PPP) projektai. Komiteto pirmininkui Simonui Gentvilui susidarė įspūdis, kad Savivaldybės administracija tik stengiasi panaudoti europinius pinigus, tačiau nieko nedaro, kad į miestui svarbių objektų statybą būtų pritraukiami privatūs investuotojai.

Pernai spalį administracijos buvo prašoma pateikti privačios ir viešosios partnerystės projektų, kurie galėtų būti įgyvendinti iki 2020-2022 metų, sąrašą. Tada buvo identifikuoti 9 projektai. Kol kas nepajudėta nė su vienu projektu, išskyrus Atgimimo aikštės automobilių statymo požeminę aikštelę. Dėl jos yra sulaukta vieno investuotojo pasiūlymo, kuris dar svarstomas.

Kiti potencialūs PPP projektai yra naujo Savivaldybės administracinio pastato statyba, vandens atrakcionų parkas neįgaliųjų pliaže, automobilių statymo aikštelės centrinėje miesto dalyje, regioninis futbolo stadionas, objektai piliavietėje, vasaros estrados kompleksas, Jono bažnyčios bendruomenės namai ir kt.

Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas informavo, kad kai kuriems projektams atliekamos galimybių studijos. Pavyzdžiui, šiuo metu rengiam Medelyno kvartalo išvystymo galimybių studija. Pasak jo, esminis klausimas - Savivaldybė turi nuspręsti, kada tie projektai bus įgyvendinami. Anot R. Zulco, mažesni projektai juda, o stambesni laukia savo laiko.

Administracijos atstovai tikino, kad trimečio plano projektams esant ES finansavimui pinigų užtenka. Dėl kitų projektų administracija dar svarsto, ar jai naudingas PPP principas, kuris yra gana brangus, ar geriau imti paskolą ir statyti pačiai.

Pasak Savivaldybės administracijos Finansų ir turto departamento direktorės Aldonos Špučienės, į artimiausių trejų metų laikotarpio planą išvardinti projektai nėra įtraukti, jiems nenumatytas jokios formos finansavimas. Šiuo metu daugiau kalbama apie globos namų, darželio, mokyklos būtinumą miestui. Pasak jos, argumentų, kad PPP būtų pats geriausias modelis, daug nėra. Be to, abejojama, kad atsirastų daug norinčiųjų investuoti į socialinius projektus.

Žadama, kad ateityje dar bus atliekama daugiau studijų, kitaip sakant, bus rengiami investiciniai planai.

Administracijos atstovų manymų, politikai turi apsispręsti, kas pirmiausia turi būti daroma.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder