2020 m. lapkričio 27 d. 19:19 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Savaitgalį pajūrį apjuos pareigūnai

Reklama

Šiandien nuo 19 valandos Klaipėdos mieste ir prieigose bus pradėti statyti eismą draudžiantys ženklai ir uždaromi įvažiavimai į miestą. Nuo 20 val. įvažiuojančius automobilius intensyviai stebės ir tikrins policijos pareigūnai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Alfonsas Motuzas nurodė, kad beveik visi Klaipėdos apskrities savivaldybių centrai bus blokuojami policijos postais, bus kontroliuojamos įvažiuojančios transporto priemonės.

A. Motuzo teigimu, apskrityje bus 34 postai, kiekviename dirbs po 2-6 policijos pareigūnus. Per dieną postuose budės apie 100 pareigūnų.

Klaipėdoje numatyti 7 kontrolės postai. Klaipėdos savivaldybės parengtoje schemoje matyti, kad postai numatyti ties Giruliais, Kalote, Tauralaukiu, Liepų g., Jakų žiedu, Vilniaus pl. ir ties Laistų sodais.

Tiesa, policija perspėja, kad bus ir mobilūs postai, pareigūnai stebės įvažiavimus ir nuotoliniu būdu, tad gudrauti bandant apvažiuoti draudžiamuosius ženklus nereikėtų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis akcentavo, kad eismo schemos parengtos pagal policijos prašymą, suderintos su visomis institucijomis.

Reklama

"Kas labai norės, atras kokį kelią, žvyrkelį ar keliuką, bet kokiu atveju pasieks savo tikslą, bet prašau supratimo ir sąmoningumo. Liga labai pavojinga, plinta per žmones, kurie nejaučia simptomų, net nežinodami žmonės gali užkrėsti. Turėtume vertinti ir saugoti vyresnius žmones, kurie yra didesnėje rizikoje", - kalbėjo G. Neniškis.

Jis pridūrė, kad nebus jokių kliūčių kitų savivaldybių žmonėms, grįžusiems keltais į Klaipėdą, grįžti į savo savivaldybes.

Primename, kad kelionių ribojimai prasidės šiandien nuo 20 valandos ir tęsis iki pirmadienio 20 val.

Kontroliuos tik atvažiuojančius

A. Motuzas teigė, kad išvažiuojantieji nebus tikrinami, bus kontroliuojami tik įvažiuojantys srautai.

Reklama

"Tikrai ta kontrolė bus užtikrinta, bet visuomenei noriu ištransliuoti, kad tai ne policijos akcija, policija yra tik pagalbininkas, primenantis, kad reikia stengtis šias šventes praleisti neįprastai, būnant namuose", - teigė Klaipėdos AVPK viršininkas.

Jis priminė, kad yra išimčių, kurios leis vykti kitur – vykimas į gydymo įstaigas, nelaimė, artimo mirtis, darbas kitoje vietovėje, gyvenimas ar nekilnojamojo turto turėjimas kitoje vietovėje.

"Kitais atvejais pareigūnai bus principingi, bet tolerantiški. Suprasdami, kad situacija yra specifinė, tikrai stengsimės ir darysime viską, kad kamščių jokių nesusidarytų. Bus greičio ribojimo ženklai iki "Stop" ženklo, kiekviena transporto priemonė bus „skanuojama“ akimis, atrankos būdu bus tikrinami atskiri automobiliai, bus detaliai patikrinama, jei sukels kokių nors įtarimų dėl judėjimo draudimo pažeidimo", - aiškino A. Motuzas.

"Su treningais į laidotuves niekas nevažiuoja, su meškerėm į vestuves taip pat. Bus stebima, kas važiuoja, ką veža, kaip reaguoja, kaip elgiasi", - pridūrė A. Motuzas.

Vis dėlto apribojimai negalios krovininiam transportui ir kitoms darbui naudojamos specialioms transporto priemonėms.

Policijos viršininkas prašė važiuojančiųjų savo telefonu iš anksto nusifotografuoti ir turėti pasiruošus dokumentus, įrodančius, kad vykstama pas gydytojus, į laidotuves, kad turima nekilnojamojo turto ir t. t. Tai palengvins pareigūnų darbą ir spartins judėjimą.

Reklama

Patruliuos viešose vietose

Nuo penktadienio einant iš namų visiems yra privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Pareigūnams Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas penktadienį perdavė 2 000 vienkartinių kaukių, kurias policija šį savaitgalį dalins jų neturėsiantiems.

Policija aktyviai kontroliuos ir saviizoliacijos pažeidimus, žino pavardėmis tuos, kurie privalo laikytis saviizoliacijos, stebės, ar nesibūriuojama viešose vietose.

"Aktualus klausimas nuo pat karantino pradžios, ypač atšylant orui, kad kurortinėse zonose tikrai didelis žmonių kiekis. Tačiau jie sąmoningėja, galima tą pastebėti. Jų daugėja, kadangi karantinas jau gana ilgai, žmonių, norinčių išeiti į lauką, daug. Tas noras yra pateisinamas ir suprantamas, jei laikomasi tam tikrų taisyklių. Negalima būriuotis, ilgai kalbėtis ir reikia dėvėti kaukes", - teigė A. Motuzas.

Policijos pajėgos intensyviai prižiūrės "karštuosius" taškus - pajūrio zoną, Palangą, Neringą, Platelius ir kt. Policijos pareigūnams savaitgalį tvarką užtikrinti padės ir kitos tarnybos - karo policija, šauliai, Viešojo saugumo tarnyba, savivaldybių viešosios tvarkos skyriai ir kt.

"Atvejais, kai žmonės bus piktybiški, nedrausmingi, vartos alkoholį, tikrai bus griežtai reaguojama. Dabar kiekvieną dieną surašoma iki 30 protokolų, savaitgalį turbūt bus dar daugiau. Pareigūnams nurodyta, kad protokolai turi būti rašomi ypatingais atvejais, bet jie tikrai rašomi, jei nesilaiko saviizoliacijos atvejų", - pabrėžė A. Motuzas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Uostamiesčio 2021-2030 m. strateginiame plane, kuris dabar ruošiamas, vėl atsirado dėmesys dviem...

Klaipėdos piliakalniams - brangesnė viltis nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Persirgę koronavirusu galės tris mėnesius nesiizoliuoti nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie...

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Diego Maradona palydėtas į amžinąją kelionę nuotrauka, foto

Sportas, Argentinoje didžiulės minios penktadienį palydėjo į paskutinę kelionę legendinį futbolininką Diego...

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...