2021 m. kovo 3 d. 11:43 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Savaitės eksprese" - kokia karinė paslaptis glūdi pamario nendrynuose?

Reklama

Mūsų pajūryje ir pamaryje iki šiol galima rasti įvairiausių Antrojo pasaulinio karo reliktų - nuo tvirtų bunkerių, besirangančių apkasų iki užsilikusių sprogmenų, ginkluotės elementų ar karių buities rakandų. Tačiau vienas objektas yra itin mįslingas, apgaubtas nepermatomu istorinės paslapties šydu ir likęs tolimame visuomenės pažinimo užribyje.

Tai - Kuršių nerijoje, Alksnynėje, sovietmečiu įrengta žvalgybinių, torpedomis ginkluotų povandeninių laivų bazė. Jos likučius galima rasti ir apžiūrėti būtent žiemą, nes šiltuoju metų laiku viską patikimai paslepia suvešėjusi žolinė augmenija ir pakilęs Kuršmarių vanduo.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui pastatyta povandeninių laivų švartavimosi vieta buvusi tokia įslaptinta, griežčiausiai saugoma, jog rasti gyvų liudytojų, ką nors žinančių apie šį vaiduoklį, tolygu ieškoti adatos šieno kupetoje. Vis dėlto "Savaitės ekspresui" pavyko gauti informacijos, kuri iki šiol viešai niekur nebuvo skelbiama.

Kai praėjusį savaitgalį spustelėjo šaltukas, tradicinėje savaitraščio apklausoje teiravomės uostamiesčio gyventojų, ar, pagaliau sulaukę tokios žiemos, jie mėgaujasi jos malonumais, ar piktinasi, kad dėl COVID-19 į visą tą grožį turi žiūrėti tik pro langus, ar prisimena, kada patys lipdė senį besmegenį.

"Norime, kad patriotiškumas taptų madingas", - savo sukurtą aksesuarų vyrams kolekciją apibūdino iš Klaipėdos kilę "Savaitės ekspreso" pašnekovai Aistė Stalmokaitė ir Lukas Borusevičius. Nors naujas prekės ženklas mūsų šalyje pasirodė tik praėjusių metų pabaigoje, kūrėjai ir idėjos autoriai jau sulaukė nemažai susidomėjimo. Žakardiniu būdu austi šilkiniai kaklaraiščiai puikuojasi ne tik Lietuvoje gerai žinomų vyrų garderobe, tačiau pasiekė ir užsienį. Kas juos įkvėpė ir kokie jų planai - naujame "Savaitės ekspreso" numeryje.

Priede "Kultūros uostas" - pokalbis su šiais metais 35-ąją Ievos Simonaitytės literatūrinę premiją už novelių romaną "Memelio gaisras" laimėjusia Diana Latve.

Reklama

Dianos Latvės pseudonimas literatūriniame kontekste atsirado visai neseniai, o "Memelio gaisras" - pirmoji publikuota šios autorės knyga. Novelių romanas nukelia skaitytojus į skirtingų laikotarpių Klaipėdos, kadaise vadintos Mėmeliu, ir jos apylinkių puslapius.

Tai galimybė pažvelgti į svarbius miesto istorijos įvykius. Tarsi atliepdama Ievos Simonaitytės meilei savam kraštui ir jo žmonėms, autorė tiki, kad kiekviena vieta Klaipėdos krašte turi savo dvasią, kurią galima pajusti, išmokti ar suprasti.

"Noveles rašiau sau, negalvodama apie romaną. Rašymas yra mano pomėgis", - "Savaitės ekspresui" sakė I. Simonaitytės premijos laureatė.

"Kultūros uoste" rasite ir dar vieną įdomų pokalbį su autorinių dainų kūrėju ir atlikėju, bardu Jonu Baltoku. Taip pat - naują žurnalistės Gražinos Juodytės "Akvarelių" pasakojimą

Savaitraštyje rasite ir priedą "Mažoji Lietuva" ir dar daug įdomių istorijų. O kartu su "Savaitės ekspresu" gausite ir specialų priedą "TV publika" su TV programa visai savaitei.

Naujojo "Savaitės ekspreso" ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Tikėtina, kad jau šiais metais net ant 9 Klaipėdos švietimo įstaigų stogų...

Švietimo įstaigoms taupyti padės saulė nuotrauka, foto

"Klaipėdos nafta" jau gerą dešimtmetį diegia įvairias priemones naftos produktų krovos kvapams...

"Klaipėdos nafta" toliau mažins smarvę nuotrauka, foto

Paupių bendruomenė perspėja automobiliais Joniškės gatve važiuojančius klaipėdiečius - jau kurį laiką,...

Į automobilius vėl svaido akmenis nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...