2021 m. sausio 18 d. 12:34 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Šarūnas Keserauskas klaidina visuomenę"

(9)

"Šarūnas Keserauskas klaidina visuomenę" nuotrauka, foto

Judita Simonavičiūtė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė raštu kreipėsi į Konkurencijos tarybos pirmininką Šarūną Keserauską prašydama pateikti medžiagą – Konkurencijos tarybos ar teismo įsiteisėjusius sprendimus, kuriais buvo nustatyti pažeidimai organizuojant Klaipėdos miesto viešąjį transportą.

Tai padaryta po portalo www.delfi.lt išplatinto Konkurencijos tarybos vadovo Šarūno Keserausko pareiškimo, neva Klaipėdos savivaldybė yra pažeidusi Konkurencijos įstatymą. Anot Š.Keserausko, ši problema yra aktuali Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių miestų viešajame transporte: "Savivaldybės sukuria savo įmones, suteikia toms įmonėms išimtines teises kažkuo užsiimti ir iš tos veiklos išstumia verslą, kuris puikiausiai galėtų ta veikla užsiimti, bet negali konkuruoti nelygiomis sąlygomis su savivaldybės įmonėmis", - teigė jis.

Klaipėdos savivaldybės įsitikinimu, Konkurencijos tarybos vadovo pareiškimas dalyje, kurioje jis kalba apie Klaipėdą, neatitinka tikrovės ir klaida visuomenę. Apmaudu, kad miestas, kuris jau daugiau nei 10 metų sistemingai kuria civilizuotos rinkos viešajame transporte santykius, prilyginamas Vilniaus ir Šiaulių eksperimentams. Toks pareiškimas žemina Klaipėdos vardą ir suniekina ilgametes mūsų miesto savivaldybės pastangas sukurti geriausiai, skaidriausiai ir efektyviausiai Lietuvoje veikiančią viešojo transporto sistemą.

Savivaldybės žiniomis, Konkurencijos taryba pastaraisiais metais atliko Klaipėdoje transporto sektoriaus du tyrimus, vienas tyrimas tebevyksta. Nėra gauta jokios informacijos, kad kurio nors tyrimo metu būtų nustatyta kokių nors Konkurencijos įstatymo pažeidimų.

Organizuojant viešąjį transportą Klaipėdoje nepažeista ne tik Konkurencijos įstatymo raidė, tačiau ir šio įstatymo dvasia: bendroje maršrutinių autobusų ridoje, lyginant su kitais didžiaisiais Liatuvos miestais, savivaldybės kontroliuojama UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ turi mažiausią rinkos dalį (mažiau nei 50 proc. rinkos). Šią rinkos dalį įmonė gavo konkurso būdu, lygiomis teisėmis konkuruodama su privačiais vežėjais. Likusią Savivaldybės perkamos ridos dalį vykdo septyni privatūs vežėjai.

„Municipalinio vežėjo dalis šioje rinkoje miestui yra svarbi tuo, kad šio vežėjo buvimas mažina galimybes privatiems vežėjams sudaryti kartelį ir diktuoti Klaipėdos savivaldybei savo sąlygas,“ – teigia savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė. - Konkurencijos tarybos vadovas galėtų suprasti, kodėl Klaipėdos miestas prevenciškai užbėga tokiai grėsmei už akių, skatindamas šioje rinkoje konkurencijos sąlygomis dalyvauti ir savo vežėją, tačiau kartu neleisdamas jam užimti čia dominuojančios padėties“.

Reklama

Maršrutinių taksi rinkoje municipalinis vežėjas yra veikiau miesto valdžios diskriminuojamas nei proteguojamas. Šioje rinkoje vienintelė savivaldybės viešojo transporto įmonė UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ iš viso nedalyvauja. Taksi rinkoje Klaipėdos savivaldybė laikosi tokios pat pozicijos municipalinio vežėjo atžvilgiu – visiškai nedalyvauja, teigiama Klaipėdos miesto savivaldybės pranešime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

simonaviciute

2014-01-31   10:00

IP: 88.119.136.77

Nesulauksite, kad mane į pensiją... Juk jūs be manęs nieko nemokėsit...

Rodos

2014-01-31   08:49

IP: 78.61.62.250

Kaip gražioje pasakoje, visa veikla -krištolinio skaidrumo, nors kažkoks tyrimas dar nebaigtas.... Klysta ir visuomenę klaidina tik tie, kurie mąsto ir dėsto savo nuomonę kitaip, negu ilgaamžiai "liaudies reikalų" tvarkytojai, absoliučios tiesos žinovai. Ša "nedrįskit"pūst prieš vėją"...

xxxx

2014-01-31   03:23

IP: 78.61.43.121

Kada visokios simonaviciutes ir kiti supelije valdininkeliai iseis i pensija ir uzleis vietas jauniems saziningiems zmonems

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį klaipėdiečius džiugina reto grožio žiemiškas oras – per naktį gausiai prisnigo,...

Pajūrį nuklojęs sniegas klaipėdiečius vilioja iš namų: beslidinėjančius nuo kopų stebi policija nuotrauka, foto

Keleivius ir automobilius per Kuršių marias keliančios Smiltynės perkėlos vadovas teigia,...

Pandemija dukart sumažino besikeliančiųjų į Kuršių neriją srautą nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Savaitgalį dėl karantino pažeidimų bausti 463 žmonės nuotrauka, foto

Lietuva, Savaitgalį užtikrinant judėjimo tarp savivaldybių kontrolę patikros postuose iš viso apgręžta...

Netrukus pasiskiepyti galima bus ir vaistinėse: prasideda vaistininkų ruošimas nuotrauka, foto

Sveikata, Netrukus šalies vaistinėse bus galima ne tik įsigyti vaistų, bet ir pasiskiepyti....

Policija prašo pagalbos nustatant eismo įvykio aplinkybes nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020–12–21 apie...

Savaitgalį vakarų Lietuvoje patikrinta daugiau nei 13 tūkst. automobilių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 sausio 16 ir 17 d. patikros postų rezultatai:

Sveikata, Paskelbta prieš 41 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...