2020 m. spalio 24 d. 03:26 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Šarūnas Keserauskas klaidina visuomenę"

(9)

"Šarūnas Keserauskas klaidina visuomenę" nuotrauka, foto

Judita Simonavičiūtė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė raštu kreipėsi į Konkurencijos tarybos pirmininką Šarūną Keserauską prašydama pateikti medžiagą – Konkurencijos tarybos ar teismo įsiteisėjusius sprendimus, kuriais buvo nustatyti pažeidimai organizuojant Klaipėdos miesto viešąjį transportą.

Tai padaryta po portalo www.delfi.lt išplatinto Konkurencijos tarybos vadovo Šarūno Keserausko pareiškimo, neva Klaipėdos savivaldybė yra pažeidusi Konkurencijos įstatymą. Anot Š.Keserausko, ši problema yra aktuali Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių miestų viešajame transporte: "Savivaldybės sukuria savo įmones, suteikia toms įmonėms išimtines teises kažkuo užsiimti ir iš tos veiklos išstumia verslą, kuris puikiausiai galėtų ta veikla užsiimti, bet negali konkuruoti nelygiomis sąlygomis su savivaldybės įmonėmis", - teigė jis.

Klaipėdos savivaldybės įsitikinimu, Konkurencijos tarybos vadovo pareiškimas dalyje, kurioje jis kalba apie Klaipėdą, neatitinka tikrovės ir klaida visuomenę. Apmaudu, kad miestas, kuris jau daugiau nei 10 metų sistemingai kuria civilizuotos rinkos viešajame transporte santykius, prilyginamas Vilniaus ir Šiaulių eksperimentams. Toks pareiškimas žemina Klaipėdos vardą ir suniekina ilgametes mūsų miesto savivaldybės pastangas sukurti geriausiai, skaidriausiai ir efektyviausiai Lietuvoje veikiančią viešojo transporto sistemą.

Savivaldybės žiniomis, Konkurencijos taryba pastaraisiais metais atliko Klaipėdoje transporto sektoriaus du tyrimus, vienas tyrimas tebevyksta. Nėra gauta jokios informacijos, kad kurio nors tyrimo metu būtų nustatyta kokių nors Konkurencijos įstatymo pažeidimų.

Organizuojant viešąjį transportą Klaipėdoje nepažeista ne tik Konkurencijos įstatymo raidė, tačiau ir šio įstatymo dvasia: bendroje maršrutinių autobusų ridoje, lyginant su kitais didžiaisiais Liatuvos miestais, savivaldybės kontroliuojama UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ turi mažiausią rinkos dalį (mažiau nei 50 proc. rinkos). Šią rinkos dalį įmonė gavo konkurso būdu, lygiomis teisėmis konkuruodama su privačiais vežėjais. Likusią Savivaldybės perkamos ridos dalį vykdo septyni privatūs vežėjai.

„Municipalinio vežėjo dalis šioje rinkoje miestui yra svarbi tuo, kad šio vežėjo buvimas mažina galimybes privatiems vežėjams sudaryti kartelį ir diktuoti Klaipėdos savivaldybei savo sąlygas,“ – teigia savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė. - Konkurencijos tarybos vadovas galėtų suprasti, kodėl Klaipėdos miestas prevenciškai užbėga tokiai grėsmei už akių, skatindamas šioje rinkoje konkurencijos sąlygomis dalyvauti ir savo vežėją, tačiau kartu neleisdamas jam užimti čia dominuojančios padėties“.

Reklama

Maršrutinių taksi rinkoje municipalinis vežėjas yra veikiau miesto valdžios diskriminuojamas nei proteguojamas. Šioje rinkoje vienintelė savivaldybės viešojo transporto įmonė UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ iš viso nedalyvauja. Taksi rinkoje Klaipėdos savivaldybė laikosi tokios pat pozicijos municipalinio vežėjo atžvilgiu – visiškai nedalyvauja, teigiama Klaipėdos miesto savivaldybės pranešime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

simonaviciute

2014-01-31   10:00

IP: 88.119.136.77

Nesulauksite, kad mane į pensiją... Juk jūs be manęs nieko nemokėsit...

Rodos

2014-01-31   08:49

IP: 78.61.62.250

Kaip gražioje pasakoje, visa veikla -krištolinio skaidrumo, nors kažkoks tyrimas dar nebaigtas.... Klysta ir visuomenę klaidina tik tie, kurie mąsto ir dėsto savo nuomonę kitaip, negu ilgaamžiai "liaudies reikalų" tvarkytojai, absoliučios tiesos žinovai. Ša "nedrįskit"pūst prieš vėją"...

xxxx

2014-01-31   03:23

IP: 78.61.43.121

Kada visokios simonaviciutes ir kiti supelije valdininkeliai iseis i pensija ir uzleis vietas jauniems saziningiems zmonems

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos jaunimo teatras pristato labai netradicinį, imersinį spektaklį "Delčia". Jis vyks apleistame...

Tokio teatro Klaipėdoje dar nebuvo nuotrauka, foto

Žinia apie naujus ribojimus, prasidėsiančius pirmadienį, spalio 26-ąją, sujudino būrelių organizatorius....

Būrelių ribojimas sukėlė pykčio bangą nuotrauka, foto

Jau 7-ąją personalinę dailės darbų parodą surengusi menotyrininkė Agota Bričkutė neprisistato kaip...

Agota Bričkutė: "Piešdama nekuriu jokių strategijų" nuotrauka, foto

Spalio 23-25 dienomis Lietuvoje jau šeštąjį kartą vyksta pagarbos  mirusiems Lietuvos kariams...

Kviečia pagerbti šiemet mirusius Lietuvos karius nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 4 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...