2019 m. liepos 17 d. 19:43 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šalia miesto centro - nelegalus sąvartynas

(5)

Šalia miesto centro - nelegalus sąvartynas nuotrauka, foto

NESUSIPRATIMAS. Vaizdas, kurį "Vakarų ekspreso" žurnalistai pamatė Liepų g. 85A, ne tik rėžia akį, bet ir riečia nosį. Aplinkosaugininkai ir viešosios tvarkos sergėtojai kol kas nesupranta, kaip mieste galėjo atsirasti toks sąvartynas. To nepaaiškino ir atliekų tvarkymo įmonės vadovė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdiečius šokiravo feisbuke paplitęs vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas Liepų g. 85A atsiradęs nelegalus sąvartynas. Vaizdai ant kojų sukėlė aplinkosaugininkus ir viešosios tvarkos sergėtojus, tačiau jie kol kas tik skėsčioja rankomis.

Nors šiukšlės suverstos atliekų tvarkymo bendrovės UAB "Ekonovus" pastatuose ir šalia jų, kol kas esą neaišku, nei iš kur, nei kaip jos atvežtos. Tačiau greičiausiai Klaipėdos miestą prišiukšlino rajonas.

Apžiūrėti sąvartyno nuvyko ir "Vakarų ekspreso" žurnalistai. Šiukšlių krūvas surasti buvo nelengva, taigi, pamatę pakelėje su žmonėmis bendraujantį Lietuvos aplinkos apsaugos specialistą, stabtelėjome pasiklausti kelio. Pasirodo, specialistą iškvietė klaipėdiečių pora: pamatę minėtą vaizdo įrašą, panoro sąvartyną pamatyti savo akimis.

Vaizdas šokiruoja

Nuvykus į apleistą teritoriją, vaizdas iš tiesų šokiruoja. Milžiniški kalnai šiukšlių suversti ir apleistame angare, ir šalia jo. Aplinkosaugininkas kartu su žurnalistais filmavo ir fotografavo vaizdus, tačiau specialistas žiniasklaidai situacijos nekomentavo. Tiesiog paminėjo, kad situacija bus vertinama: aiškinamasi, ar minėtu adresu įsikūrusi ir šiukšles tvarkanti įmonė turi taršos leidimą, ar atliekų normos nėra viršijamos ir kokios už tai turėtų būti taikomos sankcijos. Tačiau, pasak aplinkosaugininko, "akivaizdu, kad ten - betvarkė".

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos vedėjas Romualdas Dužinas sakė, kad specialistai buvo nuvykę į minėtą vietą, tačiau patikra truks maždaug dešimt dienų.

"Mums reikia patikrinti dokumentus, iš kur, kaip, ar legaliai atvežtos šiukšlės, patikrinti važtaraščius, reikia nustatyti kiekius", - aiškino R. Dužinas.

Reklama

Kol kas nustatyta, kad šiukšlių vežėjas yra UAB "Ekonovus", tačiau dar reikia išsiaiškinti, kas yra jų savininkas.

Pasak pašnekovo, UAB "Ekonovus" turi taršos leidimą, tačiau neaišku, ar šiukšlynas neviršija nustatytų normatyvų.

Kol tyrimas nebaigtas, R. Dužinas nenorėjo detalizuoti, kokios baudos už pažeidimus gresia įmonei.

IŠ KUR? Tikėtina, kad šiukšlių krūvos į Klaipėdą atvežtos iš rajono. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Ne eilinis sąvartynėlis"

Klaipėdos miesto savivaldybė vaizdo įrašu pasidalino savo "Facebook" paskyroje ir atkreipė dėmesį, kad šiuo metu viešosios tvarkos specialistai atlieka patikrinimą.

Reklama

"Teritorija yra privati. Savininkas turės savo lėšomis viską sutvarkyti", - trumpai rašoma feisbuke.

Savivaldybės administracijos Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis "Vakarų ekspresui" teigė, kad aiškinamasi, kas yra šių šiukšlių savininkai. Tačiau tokį sąvartyną vadino nelegaliu. Dėl tokio viešosios tvarkos pažeidimo miestą prišiukšlinusiai įmonei skiriamos baudos - itin mažos. Už pirmąjį nusižengimą reiktų susimokėti nuo 20 iki 140 eurų, už pakartotinį - 140-600 eurų.

"Reikia aiškintis, kaip ir iš kur atsirado šiukšlės. Tada bandysime komentuoti. Didžiulis šiukšlynas taip paprastai neatsiranda ir to, ką pamatėme, negalime vadinti eiliniu nelegaliu sąvartynėliu. Kalbėsime su aplinkos apsauga, ar ši jiems (pastatų savininkei įmonei "Ekonovus". - Aut. past.) suteikė leidimus sandėliuoti atliekas", - aiškino Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis ir pridūrė, kad greičiausiai visos šiukšlės į Klaipėdą "suplaukė" iš rajono.

Kokią žalą daro atliekos?

Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėją šiuo metu pavaduojanti Romualda Chuševė teigė, kad Savivaldybė dar sausio pradžioje buvo pateikusi pastabą dėl nepavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo Liepų g. 85A poveikio aplinkai vertinimo.

"Viena iš pastabų buvo - UAB "Ekonovus" nuo 2018 m. sausio 1 d. nebėra Klaipėdos miesto komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkėjas ir vežėjas, todėl visos atliekos į planuojamos ūkinės veiklos teritoriją bus vežamos iš kitų Lietuvos savivaldybių teritorijų ir laikomos bei rūšiuojamos Klaipėdos mieste. Padidinus metinius laikomų atliekų kiekius nuo 14 900 tonų iki 64 300 tonų per metus dėl atliekų transporto srautų, kvapų, sklindančių nuo laikomų atliekų atvirose aikštelėse, ir kito taršos poveikio bus stipriai veikiama Klaipėdos miesto gyventojų gyvenamoji aplinka, ypač Paupių pievų bei naujai statomo gyvenamųjų namų kvartalo "Bachmano žemė", Daugulių gyvenamųjų rajonų. Toks didelis laikomų atliekų kiekis (vienu metu 1 800 t) gali padidinti gaisrų ir kitų ekstremalių situacijų ar avarijų tikimybę", - komentavo R. Chuševė.

Plačiau nekomentuoja

Susisiekus su atliekų tvarkymo įmonės "Ekonovus" vadove Dovile Bytautiene, ši teigė, kad pateiks visiems žurnalistams bendrą komentarą.

Reklama

"Anksčiau atliekos buvo vežamos į Vilniaus ir Kauno padalinius, kur jos buvo tvarkomos. Tačiau po gaisro Vilniaus padalinyje visas krūvis atiteko Kauno padaliniui. Vis dėlto, atėjus šiltajam sezonui, surenkamų atliekų kiekiai smarkiai išaugo ir mes jų nebepajėgėme sutvarkyti. Kad šiukšles sutvarkytume, nuo praėjusios savaitės Kauno padalinyje padidinome pamainų skaičių, taigi artimiausiu metu tikimės viską susitvarkyti", - komentavo vadovė.

Pasiteiravus, iš kur atvežamos atliekos ir ar įmonė nepažeidžia taršos normatyvų, atliekų tvarkymo įmonės vadovė teigė nekomentuosianti.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Albinas

2018-08-04   18:52

IP: 78.62.175.189

Tai štai kodėl smirda Klaipėdoje. Visą laiką kaltina, kad smirdi nuotekų valykla ir UAB Branda, o čia dudžiulis sąvartynas mieste.

Fuu

2018-08-04   11:44

IP: 78.57.220.137

Tiesiai klerkams po nosim:) 2.5km nuo savyvaldybes savartynas iš Klaipedos rajono šiukšliu:)
Jus savo miesta i ka pavertet?

Laaabai liberalu

2018-08-04   10:08

IP: 90.131.41.36

Ir nieko naujo,net Jūros šventę ,puošia, vilnietė ....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

"Visiškas nesusipratimas", - tokiais žodžiais situaciją Herkaus Manto gatvėje apibūdina praeiviai. Iš...

Pėsčiųjų tako istorijoje - jokių prošvaisčių nuotrauka, foto

Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Klaipėda, Paskelbta prieš 42 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...