2020 m. rugsėjo 23 d. 08:55 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Rytoj Jūreivystės mokykloje bus teikiami diplomai

(2)

Rytoj Jūreivystės mokykloje bus teikiami diplomai nuotrauka, foto

DIPLOMAI. Daugiausia diplomų Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje įteikiama pavasarį. Rytoj juos gaus 89 mokyklos absolventai.

© Asociatyvi Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Reklama

Vasario 21 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje bus teikiami diplomai 89 absolventams: 61 jūrininkui ir 28 uosto specialistams. Į šventę atvykti turėtų švietimo, mokslo ir sporto viceministras profesorius Valdemaras Razumas.

Lietuvos aukštoji mokykla turi 6 studijų programas: paprastai pasakius, tris jūrines ir tris kranto, t. y. uosto. Septintoji nauja "Laivybos ir logistikos informacijos sistemos" programa, jungianti ir krantą, ir jūrą, jau patvirtinta, bet dar nepradėta vykdyti. Tikimasi, kad šiemet ji startuos.

Šiuo metu mokykloje mokosi apie 700 studentų, neskaičiuojant tų 89 absolventų. Diplomai tokiu metu teikiami todėl, kad yra skirtinga mokymo programų trukmė, pavyzdžiui, vadybininkai, laivų elektromechanikai mokosi 3,5 metų, ištęstinių studijų studentai - 5,5 metų. Todėl diplomai teikiami du kartus per metus. Pavasarį diplomantų būna kur kas daugiau, nes mokslus baigia dieninių studijų laivavedžiai, mechanikai, logistai, finansininkai.

Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai jau devintą mėnesį vadovauja buvęs diplomatas Vaclovas Stankevičius, pats 1974 metais baigęs šią mokyklą.

Tiek V. Stankevičius, tiek mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė kaip reikšmingiausią mokyklos naujovę įvardija pernai pasirašytą sutartį su Klaipėdos universitetu ir apie 70 pirmakursių laivavedžių, mechanikų ir elektromechanikų, praktiką atlikusių burlaivyje "Brabanderis". Šis bendradarbiavimas bus tęsiamas ir šiemet - rugsėjį pirmakursiai, būsimieji laivavedžiai ir mechanikai, vėl plauks į jūrą kelioms dienoms. Navigacijos katedros vedėjas Vytautas Dubra sako neatpažįstantis savo studentų, kurie nors trumpam išeina į jūrą. O laivo kapitonas Valdemaras Vizbaras pernai susižavėjo dviem merginomis pirmakursėmis. Pasak jo, jos viską darė dar geriau nei vaikinai - lipo ir ant rėjų, nejautė jokio baimės jausmo ar supimo.

V. Stankevičius džiaugiasi, kad mokyklos studentai turi galimybę studijų metu lankydami vadinamuosius vadų kursus įgyti ir jūrų karininko laipsnį.

R. Mickienė džiaugiasi gerokai padidėjusiu užsienio studentų pagal "Erasmus" programą skaičiumi. 2000-aisiais pradėta nuo 6 studentų, o 2019 metais jų jau buvo 53. Užsienio studentai mokykloje mokosi pusmetį ar metus. Šį pusmetį jų yra 32. Per pavasario semestrą paprastai jų sulaukiama gausiau.

Šiuo metu mokosi nemažai latvių, rumunų, ispanų. Atvažiuoja studentų ir iš Juodkalnijos, Kroatijos. Pasak R. Mickienės, turkų studentų pastaruoju metu sumažėjo.

"Mūsų studentai, išvažiavę mokytis pagal "Erasmus" programą į kitas šalis, pasakoja, kad ne visur būna dėstoma anglų kalba. Vyksta vadinamosios savarankiškos studijos - paduoda anglišką knygą, ir viskas. Prieš išsiųsdami savo studentus mes deriname programą. O nuvykus paaiškėja, kad nesusirinko studentų ir paskaitos nevyksta. Todėl dabar mes jau žiūrime, į kokias mokymo įstaigas galime siųsti savo studentus. Mes palaikome labai gerus ryšius su Rumunijos universiteto jūrine karo akademija. Džiaugiuosi, kad mūsų mokykla yra baltajame sąraše, kuris garantuoja, kad studijos tikrai vyks ir bus dėstoma anglų kalba. Mes turime 14 dėstytojų, kurie dėsto dalykus anglų kalba", - sakė R. Mickienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

L-139

2020-02-20   19:10

IP: 185.11.26.161

Is the best!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pajūryje poilsiauti mėgstantys ir gaiviu Baltijos jūros oru kvėpuojantys klaipėdiečiai gali džiaugtis...

Tarp pajūrio kopų - Melnragės parkas nuotrauka, foto

Aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai - garbės ženklai "Nešk savo šviesą ir tikėk"...

Gintaras Grajauskas: "Ačiū nešu, ačiū tikiu" nuotrauka, foto

Kasmet aukcionuose nereikalingą nekilnojamąjį turtą (NT) ir kitus objektus parduodanti Klaipėdos savivaldybė...

Perka ir blogos būklės butus nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos, kuria skatinama bent...

Uosto direkcijoje – diena be automobilio nuotrauka, foto

Sulaikytas klaipėdietis įtarimas neteisėtai disponavęs šaudmenimis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Ūkis, Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Seime diskutuos dėl vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Ūkis, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija uždarame posėdyje trečiadienį svarstys klausimą dėl...

Klaipėdoje viešės „Vilniaus puodžių cecho“ meistrai nuotrauka, foto

Renginiai, Rugsėjo 24 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros (Daržų g. 10)...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...