2021 m. kovo 5 d. 06:18 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ruošiasi galimiems potvyniams

Reklama

Visoje Lietuvoje pradėjus tirpti sniegui, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė inicijavo pasitarimą su savivaldybėmis dėl galimų pavasario potvynių. Klaipėdos miesto meras tikino, jog galimiems potvyniams uostamiestyje reikia ruošis iš anksto, o ne susidūrus su situacija ieškoti būdų, ką daryti.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, pagal orų prognozes sniego tirpimas jau yra prasidėjęs visoje Lietuvoje, tad tikėtina, kad vanduo pradės kilti pirmąją kovo savaitę, o piką pasieks apie kovo vidurį.

"Tikiuosi, kad Klaipėdoje nepasikartos 2010 metų istorija, kai buvo apsemta nemaža Tauralaukio teritorija, Botanikos sodo prieigos. Kad taip nenutiktų, turime ruoštis iš anksto. Ką galime daryti, tai peržiūrėti visą infrastruktūrą - nuo prieigos taškų iki lietaus nuotekų infrastruktūros techninės būklės, užtikrinti funkcionavimo efektyvumą, kol dar nėra potvynio. Ar jis bus, ar ne, atsakyti negalime, bet būti jam pasiruošiems yra privalu", - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Meras patikino, jog šiuo metu yra būtina vykdyti išskirtinai aktyvią stebėseną ir keistis informacija tarpinstituciniu ir tapsavivaldybiniu lygmeniu.

"Ne laikas bus ieškoti kibirų vandeniui iš trobos semti, kai vanduo veršis per slenkstį. Ruoštis galimam potvyniui reikia pradėti dabar. Gamtinė situacija arba temperatūrų svyravimas, kalbant apie nakties ir dienos santykį, kol kas didelių grėsmių nežada", - sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas taip pat patikino, jog tarnybos galimam potvyniui yra pasiruošusios, ir pridūrė, jog šiais metais potvynis mažai tikėtinas.

Reklama

"Pas mus prieš keletą dienų buvo Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, apsitarėme, kaip, kas, bet labai panašu, kad neturėsime potvynio. Pasiruošusiems reikia būti, ir esame pasiruošę, žinome situaciją, bet panašu, kad potvynio nebus, nes lauke sniego beveik nebėra.

Aišku, yra Minija, bet labai tikimės, kad viskas praeis ramiai.

Tarnybos tikrai yra pasiruošusios, tad kažkokių netikėtumų neturėtų būti", - sakė B. Markauskas.

Ruošia sistemą

AB "Klaipėdos vanduo" specialistai tikino, jog prasidėjus greitam atlydžiui padaugėja darbo nuotekų siurblinėms, kurios gali nespėti susidoroti su staigiu lietaus vandens kiekio padidėjimu. Taip pat didesnė apkrova tenka vamzdynams, kuriais teka lietaus vanduo, bei kyla grėsmė Dumpių nuotekų valyklos darbui - pagausėjus lietaus vandens gali sutrikti biologinio valymo procesas. Tačiau teigiama, kad šiuo metu mieste esanti situacija didelių rūpesčių nekelia.

"Patikrinome lietaus tinklų kolektorius, išleistuvus. Matome, kad situacija kol kas grėsmės nekelia, kolektoriuose vandens nėra daug, išleistuvai švarūs, sąnašų ir ledų sangrūdų taip pat nėra. Dumpių nuotekų valykloje matome nežymų - maždaug 12 procentų - nuotekų kiekio padidėjimą.

Reklama

Įprastai per parą atiteka apie 36 tūkstančiai kubinių metrų nuotekų, o per paskutines paras šis skaičius išaugo iki 41 tūkstančio kubinių metrų.

Situaciją gelbsti tai, kad naktimis vis dar jaučiamas šaltukas, o dienomis - lengvas atlydys. Tačiau atsipalaiduoti negalime, nuolat stebime situaciją", - sako AB "Klaipėdos vanduo" vadovas Benitas Jonikas.

AB "Klaipėdos vanduo" prašo miesto gatves valančių įmonių intensyviai prižiūrėti gatves, stebėti, ar nuosėdomis nėra užneštos lietaus tinklų grotelės, nuo kelkraščių pašalinti žvyro ir žemių mišinius, kad kuo mažiau teršalų patektų į lietaus nuotekų tinklus, o iš jų - ir į atvirus vandens telkinius.

Informacija

Prieš prasidedant potvyniui, gyventojams patariama pasirūpinti, kad kelioms paroms užtektų maisto produktų, geriamojo vandens, degtukų, malkų. Taip pat reikėtų gerai izoliuoti visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimas. Iš rūsių išnešti daržoves, maisto atsargas, vertingus daiktus, o lengvesnius daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, nunešti į viršutinius aukštus, pastoges.
Esant potvynio tikimybei, reikia užsandarinti šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo. Kad apsaugotumėte namus nuo ledo sangrūdų, būtina įkalti apsauginius stulpus, taip pat patartina pažymėti vėliavėlėmis ar kitais ženklais, kaip būtų galima privažiuoti nuo pagrindinio kelio iki sodybos.

POTVYNIS. Tikėtina, kad vanduo pradės kilti pirmąją kovo savaitę, o piką pasieks apie kovo vidurį.

Reklama

Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Žymos: potvyniai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida Raugelė Savivaldybės etikos sargų nori paklausti, ar...

Arvydas Cesiulis buvusiam savo studentui pasiūlė "atvėsti" nuotrauka, foto

Kovo pirmąją prasidėjo mokinių priėmimo į Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas...

Registracija į mokyklas: kol kas aktyviausi būsimi pirmokai nuotrauka, foto

Pirmajame darbo grupės, suburtos siekiant atgaivinti ir įveiklinti senojo Klaipėdos kariliono varpus,...

Gaivina mobiliojo kariliono idėją nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Kovo 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Kovo 5-oji, penktadienis, 10 savaitė.Dangaus kūnai: saulė teka 6.58 val., leidžiasi 18.03...

Klaipėdoje spindėjo jaunosios lengvosios atletikos žvaigždutės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54) vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos...

Lietuvos laivyno 100-mečiui - paroda po atviru dangumi nuotrauka, foto

Jūrų muziejus, Lietuvos jūrų muziejus parodą, skirtą Lietuvos laivyno 100-mečiui, įkurdino po atviru dangumi....

Sukrėsti dėl berniuko mirties: kaip galėjo nutikti nelaimė nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių rajone kieme su broliu žaidęs ir pradingęs dviejų su puse metų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Jūrų muziejus, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...