2020 m. lapkričio 30 d. 10:59 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas

(1)

2020-05-28, 14:44

Lietuvos jūrų muziejaus inf.

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

© Alfonso Mažūno nuotr.

Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14 280 Eur paramai.

Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad karantino metu tai prilygsta stebuklui: Surinktos lėšos bus panaudotos vaikų socialinių įgūdžių kambariui įkurti. 

– Dabar kaip tik įrenginėjame virtuvėlę, – pasakojo terapijos Delfinų centro vadovė dr. Brigita Kreivinienė. – Čia vaikai, turintys sutrikimų, galės ugdyti mums visiems įprastus, kasdienius įgūdžius, kurių jie, skirtingai, nei mes, turi išmokti. 

Reklama

Pasak centro vadovės, socialiniai įgūdžiai yra žmogaus savybių kompleksas, kuris padeda mums sėkmingai bendrauti. Socialiniai įgūdžiai yra ne tik kalba, judesys, ar gebėjimai. Žmogus visada gyvena sociume, todėl nemažiau yra svarbu ir gebėti apsitarnauti, susitvarkyti savo aplinką, savarankiškai orientuotis ir jausti socialinį kontekstą. Gebėjimas atlikti savarankiškus veiksmus, kad ir užsipilti arbatos puodelį, išsiurbti kambarį, skalbti, lyginti ir pan. – yra ugdomos kompetencijos, kurios leidžia žmogui jaustis užtikrintai aplinkoje. Tokių interaktyvių socialinių įgūdžių ugdymas ir yra svarbiausiu siekiniu Delfinų terapijos centre, įrengiant socialinių įgūdžių kambarį. 

Delfinų terapijos centrą ir Rotary klubą „Aditė“ jungia nevienadienė draugystė. Šis klubas – vienas pagrindinių centro rėmėjų, prisijungęs prie centro veiklos nuo pirmųjų dienų: padėjo įrengti ir dabar išlaiko Delfinų terapijos centro Dailės, smėlio ir keramikos kambarį, inicijavo stovyklą ir padovanojo vaikams su negalia draugystę su delfinais, „Rotariados“ renginio delfinariume metu surinktos lėšos padėjo įsigyti Delfinų terapijos centro baldus bei sukurti jaukią aplinką, atvykstančioms čia šeimoms. „Aditės“ parėmė ir delfinų ir žmonių gerovės mokslinis tyrimą, jos dėka centre atsirado modernus defibriliatorius.

Klubo prezidentė Diana Šileikienė, įteikdama dovaną, dėkojo visiems prisidėjusiems: verslo organizacijoms, pavieniams asmenims, asociacijoms. Prie „Aditės“ paramos rinkimo akcijos prisidėjo Palangos bei „Chicagoland“ Rotary klubai, klaipėdiečių paaukoti 2 % GPM , UAB NT Market, paramos renginys “daugiau NEI MADA”, UAB “Jūrų agentūra Forsa”, UAB ” SEA CONNECT”, „Atranka 360º“, „THOKRIDIMA“ , Mogens Petersson.

Paramos perdavimas vyko senamiesčio kavinėje „Max Coffee“. Ne be priežasties: šio kavinių tinklo įkūrėjai prisidėjo aukodami lėšas nuo svečių išgertų kavos puodelių skaičiaus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Grubliauska von is meru!

2020-05-28   14:48

IP: 172.69.190.72

Jeigu Grubliauskas nustotu moketi savo zmonelei po 2 tukst. euru per menesi uz dziazo festivali, tai iseitu 24 tukst. euru, kuriuos galetu perduoti Lietuvos juru muziejui, ale principai tam sudo gabalui neleidzia, mat ten dirba Puteikiene, kuri visa teisybe dudoriui i akis dreba, o tas ant tiek prisisika, kad bijo uzpakali nuo posto pakelti, nes visi pamatys ruda deme ant kedes.
Grubliauskas yra vagis. Gal tuos pinigus, kur Grubliauskiene gauna, ant narkotiku isleidzia? Nes cia jau priklausomybe jam totali isivyste del merijos ir tu pinigu dziazui. Gal bijo, kad nebebus uz ka be to nusipirkti heros? Ar matete, kokios jo isipletusios akys paskutiniu metu? Ir siaip toks pavarges atrodo. Narkotikai daro savo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Po nuodugnios apžiūros – nė vieno pirkimui tinkamo naudoto automobilio per 15 metų: kaip neįsigyti katės maiše? nuotrauka, foto

Automobiliai, Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti...

Buriuotojų sąjungos vadovas N. Nasvytis: jei žinai tikslą, nesvarbu, iš kur pučia vėjas nuotrauka, foto

Žmonės, Trečiai kadencijai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente perrinkus Dainą Gudzinevičiūtę, vieno iš...

Dar 1136 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...