2021 m. sausio 20 d. 15:58 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas

(1)

2020-05-28, 14:44

Lietuvos jūrų muziejaus inf.

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

© Alfonso Mažūno nuotr.

Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14 280 Eur paramai.

Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad karantino metu tai prilygsta stebuklui: Surinktos lėšos bus panaudotos vaikų socialinių įgūdžių kambariui įkurti. 

– Dabar kaip tik įrenginėjame virtuvėlę, – pasakojo terapijos Delfinų centro vadovė dr. Brigita Kreivinienė. – Čia vaikai, turintys sutrikimų, galės ugdyti mums visiems įprastus, kasdienius įgūdžius, kurių jie, skirtingai, nei mes, turi išmokti. 

Reklama

Pasak centro vadovės, socialiniai įgūdžiai yra žmogaus savybių kompleksas, kuris padeda mums sėkmingai bendrauti. Socialiniai įgūdžiai yra ne tik kalba, judesys, ar gebėjimai. Žmogus visada gyvena sociume, todėl nemažiau yra svarbu ir gebėti apsitarnauti, susitvarkyti savo aplinką, savarankiškai orientuotis ir jausti socialinį kontekstą. Gebėjimas atlikti savarankiškus veiksmus, kad ir užsipilti arbatos puodelį, išsiurbti kambarį, skalbti, lyginti ir pan. – yra ugdomos kompetencijos, kurios leidžia žmogui jaustis užtikrintai aplinkoje. Tokių interaktyvių socialinių įgūdžių ugdymas ir yra svarbiausiu siekiniu Delfinų terapijos centre, įrengiant socialinių įgūdžių kambarį. 

Delfinų terapijos centrą ir Rotary klubą „Aditė“ jungia nevienadienė draugystė. Šis klubas – vienas pagrindinių centro rėmėjų, prisijungęs prie centro veiklos nuo pirmųjų dienų: padėjo įrengti ir dabar išlaiko Delfinų terapijos centro Dailės, smėlio ir keramikos kambarį, inicijavo stovyklą ir padovanojo vaikams su negalia draugystę su delfinais, „Rotariados“ renginio delfinariume metu surinktos lėšos padėjo įsigyti Delfinų terapijos centro baldus bei sukurti jaukią aplinką, atvykstančioms čia šeimoms. „Aditės“ parėmė ir delfinų ir žmonių gerovės mokslinis tyrimą, jos dėka centre atsirado modernus defibriliatorius.

Klubo prezidentė Diana Šileikienė, įteikdama dovaną, dėkojo visiems prisidėjusiems: verslo organizacijoms, pavieniams asmenims, asociacijoms. Prie „Aditės“ paramos rinkimo akcijos prisidėjo Palangos bei „Chicagoland“ Rotary klubai, klaipėdiečių paaukoti 2 % GPM , UAB NT Market, paramos renginys “daugiau NEI MADA”, UAB “Jūrų agentūra Forsa”, UAB ” SEA CONNECT”, „Atranka 360º“, „THOKRIDIMA“ , Mogens Petersson.

Paramos perdavimas vyko senamiesčio kavinėje „Max Coffee“. Ne be priežasties: šio kavinių tinklo įkūrėjai prisidėjo aukodami lėšas nuo svečių išgertų kavos puodelių skaičiaus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Grubliauska von is meru!

2020-05-28   14:48

IP: 172.69.190.72

Jeigu Grubliauskas nustotu moketi savo zmonelei po 2 tukst. euru per menesi uz dziazo festivali, tai iseitu 24 tukst. euru, kuriuos galetu perduoti Lietuvos juru muziejui, ale principai tam sudo gabalui neleidzia, mat ten dirba Puteikiene, kuri visa teisybe dudoriui i akis dreba, o tas ant tiek prisisika, kad bijo uzpakali nuo posto pakelti, nes visi pamatys ruda deme ant kedes.
Grubliauskas yra vagis. Gal tuos pinigus, kur Grubliauskiene gauna, ant narkotiku isleidzia? Nes cia jau priklausomybe jam totali isivyste del merijos ir tu pinigu dziazui. Gal bijo, kad nebebus uz ka be to nusipirkti heros? Ar matete, kokios jo isipletusios akys paskutiniu metu? Ir siaip toks pavarges atrodo. Narkotikai daro savo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Taikos prospekto ašyje sausį bendras eismo srautas sausį 34% mažesnis lyginant su...

Kaip klaipėdiečiai judėjo gatvėmis šiemet? nuotrauka, foto

Dėkoju visiems pilietiškiems klaipėdiečiams, nuolat pranešantiems, kuriose gatvėse pasigendama kelininkų.

Už nepakankamą gatvių valymą - baudos nuotrauka, foto

„Slapta Putino karalystė“: Navalno tyrimas atskleidžia apie milijardo vertės saugomus rūmus nuotrauka, foto

Pasaulis, Pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas yra suimtas, tačiau tai netrukdo jo komandai...

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos nuotrauka, foto

Švietimas, Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per...

Pandemija sugrąžino į viešbučių verslą nuotrauka, foto

NT, Viešbučio "Vėtra" savininkas Petras Grigalis į verslą grįžo po ketverių metų pertraukos....

Kapitonai sunerimę: atsisakoma krante jūrininkams teikti pagalbą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrininkus sukrėtė laivo kapitono, atplaukusio į vieną Kinijos uostą, pasakojimas, šiomis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...