2021 m. sausio 16 d. 21:11 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikams talkina šauliai savanoriai

2021-01-14, 09:14

Respublikinės Klaipėdos ligoninės inf.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės medikams talkina šauliai savanoriai nuotrauka, foto

© Respublikinės Klaipėdos ligoninės nuotr.

Reklama

Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas bendradarbiavimo sutartį pasirašė su Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės vadu ats. mjr. Rolandu Lukšu. Sutartyje numatyta, kad ligoninės medikams šauliai savanoriai padės ekstremalios situacijos metu.

„Simboliška, kad pirmoji savanorystės diena būtent - šiandien, kada šalis mini atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynymo 30-į. Pagerbdami mūsų Laisvės gynėjus 8 valandą šalies miestų ir miestelių žmonės prisijungę prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, namų languose uždegė žvakutes. Jos degė ir mūsų ligoninės languose“, - po sutarties pasirašymo sakė įstaigos vadovas Darius Steponkus.

“Ši iniciatyva gimė iš pačių savanorių ir tokios idėjos paprastai būna tvirtos, greitos ir realios. Pirmasis tarsi “žvalgybą” atliko krašto apsaugos savanorių kariškis Aurimas Mockus, kuris savanoriauti jūsų ligoninėje pradėjo dar prieš Šv. Kalėdas. Savo įspūdžiais pasidalinęs socialiniuose tinkluose, troškimą padėti medikams šiuo sunkiu metu, sužadino ir kitų savanorių širdyse”, - apie gimusio bendradarbiavimo aplinkybes pasakojo šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas.

 

Vakarų šaulių 3-iosios rinktinės, vienijančios virš 400 šaulių tarp kurių - nemažai ir medikų, šauliai medikams padeda nebe pirmą kartą. Per pirmąjį karantiną rinktinės šauliai padėjo vienos uostamiesčio ligoninės Priėmimo skyriaus medikams, o vėliau, mieste įsteigus mobilų punktą, padėjo reguliuoti automobilių srautus.

Reklama

“Labai džiaugiuosi, kad savanoriai tokie aktyvūs, nors ir patys patiriame problemų. Turime saugoti vieną valstybinį objektą, o apie 70 žmonių, kurie jį turi saugoti, šiuo metu serga. Mums talkina šauliai iš Šiaulių, Kauno todėl labai gerai suprantame kokia yra svarbi kiekvieno pagalba. Džiaugiuosi, kad draugiškumas, bendradarbiavimas nėra užmirštas ir linkiu stiprybės Jums medikai ir šauliams, išgyvenant šiuos sunkius laikus”, - mintimis dalinosi rinktinės vadas ats.mjr. Rolandas Lukšas.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus Dariaus Steponkaus teigimu, šaulių pagalba gydymo įstaigai - ypatingai svarbi.

„Tai - ne tik papildomos rankos, kurios tikrai pravers transportuojant pacientus ar kituose darbuose, bet labai svarbus - moralinis mūsų medikų palaikymas. Medicinos personalas per ilgai trunkančią, nedėkingą kovą su koronavirusine infekcija, yra pervargęs ir šaulių palaikymas gražina mums kovinę dvasią ir pasitikėjimą, kad dirbame ne veltui. Mes matome dėkingas pasveikusių pacientų akis, mums yra svarbus ir visuomenės palaikymas, bet pergyvename ir dėl tų, kuriems padėti nepavyko. Todėl šaulių buvimas mums yra didelė paspirtis, kad visuomenė medikus gerbia ir vertina“, - mintimis dalinosi direktorius Darius Steponkus.

 

Pirmieji savanoriai, kurie talkins kovidiniame, Priėmimo - skubios pagalbos ir chirurginio profilio skyriuose, atvykę į ligoninę pirmiausia buvo supažindinti su darbų saugos reikalavimais, vidine įstaigos tvarka bei apmokyti kaip teisingai naudoti asmens apsaugos priemones ir laikytis nustatytų higienos reikalavimų. Šauliams buvo parodyta mūsų įstaigos parengta vaizdo medžiaga, kaip teisingai užsidėti kaukę, kostiumą, kepurę ir t.t. , vėliau vyko praktiniai užsiėmimai.

Reklama

Pirmąją dieną ligoninėje talkino apie 10 savanorių.

„Šie žmonės yra tikslingai motyvuoti, jų niekas neatvedė už rankučių. Jie patys pareiškė norą padėti, todėl jų požiūris yra visai kitoks – rimtas ir atsakingas. Šie savanoriai jau turi patirties ir supratimo apie savanorystę, todėl jų indėlis mums – labai reikšmingas. Tai - papildomos rankos, kurios šiuo metu mums yra labai reikalingos“, - apie savanorių ryžtą padėti medikams kalbėjo direktoriaus pavaduotoja slaugai Andželika Zavackienė.

Savanorių patirtis karinėje tarnyboje, jų disciplina taip pat gali būti naudinga medicinos personalui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...