2021 m. sausio 26 d. 20:19 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Renovuotų daugiabučių – vis daugiau

(2)

2021-01-13, 17:33

Klaipėdos m, sav. inf.

Renovuotų daugiabučių – vis daugiau nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdoje daugėja renovuotų daugiabučių. Vien pagal savivaldybės tarybos patvirtintą Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą praėjusiais metais mieste atnaujinimo darbai baigti 16-oje gyvenamųjų namų. Iš viso pagal šią programą Klaipėdoje nuo 2013 metų modernizuoti 52 daugiabučiai, dar 20-yje namų renovacijos darbai vyksta šiuo metu.

„Nors renovacijos procesas – didžiulis iššūkis daugiabučio gyventojams, skatiname sekti geraisiais pavyzdžiais ir ryžtis pokyčiams. Dalyvaudami savivaldybės programoje sulauksite ir papildomos pagalbos iš savivaldybės specialistų, kurie atidžiai seks proceso eigą. Turbūt įrodinėti nebereikia, kad gyventi renovuotame daugiabutyje – ir jaukiau, ir šilčiau, tačiau daugelį, žinoma, gąsdina išlaidos renovacijai. Valstybės parama – galimybė sumažinti savo išlaidų dalį, tad skatinu susitarti ir kreiptis dėl finansavimo. Renovacija – tai neabejotina lėšų, būtinų būsto ir pastato šildymui, taupymo galimybė ir bene pats efektyviausias išlaidų ir gaunamos naudos ilgalaikėje perspektyvoje sprendimas“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Paraiškų priėmimo terminas pratęstas iki birželio 1 d. Gyventojai, apsisprendę renovuoti savo daugiabutį, gali pretenduoti į 100 proc. kompensaciją projekto parengimui, administravimui ir techninės priežiūros išlaidoms, 30 proc. kompensaciją investicijoms, tenkančioms energiją taupančioms priemonėms. Sunkiau besiverčiantiems gyventojams kompensuojamos ir visos išlaidos renovacijos projekto įgyvendinimui. Ši parama teikiama gyventojams, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, o finansinei situacijai pagerėjus, gyventojai įmokas už atliktus darbus toliau moka patys.

„Renovacijos darbams apmokėti paprastai yra suteikiama paskola 20 metų laikotarpiui, tad gyventojams nereikia iš karto turėti sukaupus visos sumos. Renovacijos procesas gali būti pradėtas 55 procentams gyventojų pritarus, o paraiškos teikimu jau turi rūpintis daugiabučių administratoriai ar bendrijų pirmininkai. Tie, kurie daugiabutį norėtų renovuoti su savivaldybės pagalba, paraiškas turėtų teikti per savivaldybę. Kitu atveju – reikia kreiptis tiesiogiai į Būsto energijos taupymo agentūrą. Nors valstybės paramos apimtys abiem atvejais nesiskiria, mes galime papildomai pagelbėti iškilus įvairiems sunkumams renovacijos procese“, – sako savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Vieno daugiabučio atnaujinimą inicijavo pati savivaldybė. Vingio g. 35 esančiame name iš 103 butų 96 nuosavybės teise priklauso savivaldybei, šiuose butuose gyvena klaipėdiečiai, turintys teisę nuomotis tokį būstą. Šis namas buvo energetiškai itin neefektyvus. Pasinaudojus valstybės parama, trylikos aukštų daugiabutis atnaujintas kompleksiškai, įgyvendintos energiją taupančios priemonės, kurios leidžia taupyti net 70 proc. šilumos energijos. Projekto vertė – beveik 1,8 mln. eurų.

Iš viso mieste nuo 2005 metų yra modernizuoti 204 daugiabučiai, tai sudaro 11,2 proc. daugiabučių namų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Žinau, mačiau ,girdėjau

2021-01-13   21:26

IP: 185.11.26.161

O kodėl nepavardinot blogujų pavyzdžių, ---- išpūstos sąmatos, bankrutuojančios įmonės, reišia ir be garantinio laikotarpuo, siaubingi brokai, ribotas pasirinkimas gyventojui dėl projekto, mažas pajamas turinčių mulkinimas, banko paskola po kaklu ir tttt.... Kodėl nesiūloma, dalinė, etapinė renovacija!?

Diedukas

2021-01-13   20:01

IP: 86.100.65.78

Tik neužmirškite parašyti, kad vieno buto renovacija kainuoja virš 20000 plius procentai, kurie didesni nei 20000. Kaip atrodys kartonu apkaltos sienos po 20 metų geriau nespėlioti, na bet pinigai bus įsisavinti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai pietinėje miesto dalyje pastebėjo dešimtis nugaišusių kuosų. Dėl kokių priežasčių krito...

Klaipėdoje dešimtys nugaišusių kuosų užminė mįslę nuotrauka, foto

Uostamiestyje užvirė kova dėl neišvaizdaus šimtamečio pastato, kurį planuojama išardyti, o...

Klaipėdiečiai šiurpsta: miesto širdyje nori įkurdinti priklausomybės ligų centrą nuotrauka, foto

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

„Neptūnas“ pratęsė sutartį su Nojumi Mineikiu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ iki 2023-ųjų metų vasaros pratęsė kontraktą su visas klubo...

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

Pamario nendrynuose glūdi karinė paslaptis nuotrauka, foto

SE, Mūsų pajūryje ir pamaryje iki šiol galima rasti įvairiausių Antrojo pasaulinio karo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 18 min.

Sportas, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 57 min.

SE, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...