2020 m. liepos 11 d. 16:36 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Rekomendacijose dėl KUL darbo – planai 30 metų į priekį

(3)

Reklama

Klaipėdos miesto tarybos posėdžio išvakarėse miesto Tarybos nariams buvo išsiųstas darbo grupės parengtas rekomendacinis priemonių planas dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos tobulinimo. Nors Tarybos darbotvarkėje šis klausimas nebuvo įrašytas, politikams rekomendacijos buvo trumpai pristatytos. Iš viso pateiktos 9 priemonės, kuriomis būtų galima pagerinti KUL veiklą.

Balandžio 17 d. mero potvarkiu buvo suburta darbo grupė, kurios tikslas buvo parengti rekomendacinį priemonių planą dėl veiklos tobulinimo, kad būtų pašalintos KUL vidinės komunikacijos, mikroklimato ir kitos kilusios problemos.

Darbo grupės narių darbui vadovavo pirmininkas Arvydas Vaitkus, joje buvo miesto Tarybos, Savivaldybės administracijos, KUL trijų profesinių sąjungų atstovai.

A. Vaitkus kolegoms politikams pristatė, kad vyko trys posėdžiai – pirmasis buvo parengiamasis, išklausytos profsąjungos, antrame posėdyje daug laiko skirta diskusijoms su ligoninės vadovybe, išsakyti ir aptarti pasiūlymai, trečiame suformuotos rekomendacijos.

Ką siūlo?

„Rekomendacijų pasiūlymų apimtis platesnė nei tik pasiūlymai ir rekomendacijos tik Klaipėdos universitetinei ligoninei, bet kalbama ir apie miesto stacionarines paslaugas teikiančių įstaigų darbo galimybių studiją 30 metų į priekį“, - sakė A. Vaitkus.

Pasak jo, tai atrodo reikalinga, nes koronaviruso pandemija atskleidė, kokia sudėtinga tampa veikla, kai nėra įstaigas vienijančio bendro junginio.

„Labai svarbu pabrėžti tai, kad perspektyvoje prasminga būtų sukuriant valdymo institutą dalyvautų ir Klaipėdos universitetas“, - pridūrė A. Vaitkus.

Darbo grupės posėdžių metu daug pastabų ir siūlymų išsakė vienos iš ligoninės profsąjungų atstovas Audrius Muižys. Vienas iš jo siūlymų – KUL vykdyti nepriklausomą auditą, pasitelkiant specialistus iš šalies.

Taip pat, pasak A. Vaitkaus, kilo ligoninės patalpų pertvarkymo klausimas - ar laukti būsimos galimybių studijos rezultatų, ar atlikti einamuosius remontus.

„Darbo grupė sutarė, kad tai, kas liestų ligoninių miestelio steigimą, korpusų perstatymą, kad būtų galima kokybiškai ir laiku aptarnauti pacientus, palikti ateičiai, o einamuosius remontus peržiūrėti pagal šiandieninę situaciją. Manau, kad vadovybė teisi, jog eilę metų kreipėsi į Savivaldybę dėl lėšų, kurios būtų skirtos gerinti darbo sąlygas ligoninės darbuotojams, geriau aptarnauti pacientus“, - sakė A. Vaitkus.

Minėta galimybių studija, kurioje būtų apžvelgiamos uostamiesčio stacionarines paslaugas teikiančių įstaigų darbo optimizavimo galimybės ir perspektyvos 30 metų į priekį, galėtų būti rengiama kartu su SAM.

Reklama

Be to, siūloma kartu su KUL ir Savivaldybės administracija parengti siūlomus įgyvendinti remonto projektus ar pateikti jau parengtus projektus ir pasiūlyti jų įgyvendinimo grafikus.

Daugiau informacijos

Darbo grupė rekomenduoja KUL vadovybei kartu su visomis profsąjungomis apsvarstyti visus A. Muižio bei dar vieno asmens pateiktus pasiūlymus ir pastabas, išnagrinėti Kolektyvinės sutarties projektą ir jo atitikimą teisės aktams.

Dar viena rekomendacija – KUL stebėtojų tarybai ne rečiau kaip kartą per ketvirtį teikti informaciją merui, Savivaldybės administracijos direktoriui, Sveikatos apsaugos skyriui, Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui apie probleminius klausimus, stebėtojų taryboje priimtus sprendimus ir teikiamus pasiūlymus. Taip pat pageidaujama, kad bent kartą per mėnesį apie situaciją KUL Sveikatos ir socialinių reikalų komitetą informuotų Sveikatos apsaugos skyrius.

Taip pat siūloma organizuoti personalo valdymo mokymus, sudarant programą pagal KUL darbuotojų, profesinių sąjungų ir Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus suformuluotą problematiką ir poreikį.

Siekiama, kad ligoninėje būtų įsteigtas vidinis informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas, jog veikla būtų skaidresnė, kaip numatoma Pranešėjų apsaugos įstatyme. Kita rekomendacija – eliminuoti vidinės komunikacijos problemas įdiegti informacinę IT sistemą, kuri leistų tinkamai informuoti visus darbuotojus, taip pat – parengti vidinės ir išorinės komunikacijos strategiją, jos įgyvendinimo planą.

Reklama

Nediskutavo

Pristačius darbo grupės rekomendacijas Tarybos posėdžio metu diskusijų šiuo klausimu nebuvo, nes, pasak mero Vytauto Grubliausko, tikslas buvo tik pristatyti informaciją, o ne diskutuoti.

Daugelį išvardintų priemonių rekomenduojama pradėti įgyvendinti ne vėliau kaip per mėnesį nuo darbo grupės protokolo pasirašymo dienos.

Vis dėlto vienas darbo grupės narių, konservatorius Kazys Bagdonas, pateikė raštą, kuriuo nurodė, kad posėdžiuose dėl to, kas konkrečiai įgyvendins priemones, ir per kiek laiko, svarstoma nebuvo.

Šią savaitę "Vakarų eksprese" publikuotame interviu KUL vadovas Vinsas Janušonis teigė, kad darbo grupė rekomendavo ligoninei pačiai sudaryti veiklos tobulinimo planą, kas buvo padaryta.

"Dalis problemų sprendžiasi savaime. Darbuotojai, medikai persiorientavo dirbti naujomis sąlygomis, sumažėjo baimė, padidėjo saugumas, ypač pačių darbuotojų supratimas, kad tinkami dėvimos asmeninės apsaugos priemonės apsaugo nuo infekcijos.

Reklama

Numatome plėtoti ligoninės medicinos darbuotojų etikos kodeksą, konsultuotis su psichologais, kad visi vienodai suprastų ribą tarp reikalavimų gerai atlikti savo darbą, kurie ypač griežti COVID-19 pandemijos sąlygomis, vykdymo ir vadinamojo mobingo. Be to, darbo grupė pateiks savo išvadas ir rekomendacijas, kurias mes vykdysime", - "Vakarų ekspresui" teigė V. Janušonis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Linas

2020-05-28   23:13

IP: 172.69.190.72

Ir visus 30 ateinančių metu toliau bus Janušonis?

adolfina

2020-05-28   12:53

IP: 85.232.128.57

Vaitkau imkitės inicetyvos aplankykite infekcinių ligų skyrių , karvidėje pas ukininką geresnė tvarka, kur tas GRIGALIŪNAS pagal kokias instrukcijas jis leidžia ten dirbti ir be nors tokio kokio kosmetinio remonto

Taigi taigi

2020-05-28   12:22

IP: 86.100.175.234

Iš didelio debesies

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione...

Dragūnų batalione prasidėjo kartotiniai mokymai rezervo kariams nuotrauka, foto

Saugant lankytojų ir darbuotojų sveikatą Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje įrengtas automatinis temperatūros...

Į savivaldybę – pasimatavus temperatūrą nuotrauka, foto

Netrukus pagrindinėmis uostamiesčio gatvėmis riedės vien nauji, aplinką tausojantys, patogūs ir  keleivių...

Greitaeigiai elektriniai autobusai – netolima Klaipėdos ateitis nuotrauka, foto

Penktadienį, liepos 10 dieną vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavo „Smiltynės perkėla“, „Vakarų laivų...

Jau nuo kitų metų „Smiltynės perkėloje“ laukia naujovės nuotrauka, foto

Kaip taupyti ruošiant maistą? nuotrauka, foto

Euras, Virtuvėje svarbūs ne tik teisingi mitybos, bet ir finansiniai įpročiai. Ruošdami maistą...

Endriejaviškių pamėgtame parke – golfo aikštelė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Endriejavo miestelio gyventojų pamėgtą Atgimimo parką papildė mini golfo aikštelė. Į...

Mįslė: kodėl užsienyje dažnu atveju pigiau? nuotrauka, foto

Euras, Savaitė užsienio kurorte kelių žvaigždučių viešbutyje su baseinu ir maitinimu ar tiek...

Darbo inspekcija tikrins ar skelbiamos prastovos nėra fiktyvios nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradeda neplaninius įmonių patikrinimus aiškinantis, ar darbdavių...

Euras, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...