2021 m. kovo 3 d. 11:26 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ragina švelninti karantino suvaržymus

Ragina švelninti karantino suvaržymus nuotrauka, foto

BAUDOS. Pasak Lino Jonausko, atsakingai, po vieną vaikštantys pajūriu, miškuose, žvejojantys prie ežerų yra "apdovanojami" solidžiomis baudomis.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Judėjimo ribojimai, draudimas būti lauke be apsauginių veido kaukių ir bendrauti su kitais asmenimis padarė itin daug žalos žmonių psichinei ir fizinei sveikatai. Bandyti spręsti šią situaciją nusprendė Seimo narys Linas Jonauskas Seimui, Vyriausybei ir Vidaus reikalų ministerijai pateikęs peticiją "Už teisę būti gamtoje!" Beveik per vieną dieną peticiją pasirašė daugiau nei 6 tūkst. gyventojų.

Peticijoje teigiama, kad pandemija padarė stiprų neigiamą poveikį Lietuvos žmonių emocinei sveikatai. Europos trauminio streso tyrimų asociacijos tyrimas parodė, kad net 51 proc. žmonių patyrė stipresnį nerimą, 38 proc. - liūdesį, 29 proc. jautėsi vidutiniškai ar labai vieniši. Taip pat tyrimo rezultatai parodė, kad net 46 proc. apklaustųjų psichinė savijauta buvo prasta.

Dokumente minima ir lapkričio 27 d. vykusi 5-oji tarptautinė savižudybės intervencijos metodų konferencija, kurioje buvo akcentuotas augantis nerimo lygis, depresyvios mintys, kylanti savižudybių kreivė.

Priverstinis užsidarymas namuose lėmė ir išaugusį smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių - daugėjo smurto tiek prieš vaikus, tiek prieš moteris.

"Daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad buvimas gamtoje, sportas, fizinis aktyvumas teigiamai veikia kraujotaką, kuri aprūpina visą organizmą didesniu deguonies ir kitų maisto medžiagų kiekiu, buvimas lauke stiprina imuninę sistemą, padeda sumažinti su depresija susijusias nuotaikas, nes sportuojant, aktyviai leidžiant laiką gamtoje gerėja seratonino apytaka, todėl mažėja nerimo lygis.

Todėl, siekiant sumažinti neigiamą psichologinį ir fizinį karantino apribojimų efektą, prašome kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, kurie yra nutolę nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena", - buvo teigiama peticijoje.

Reklama

Savo "Facebook" paskyroje L. Jonauskas pabrėžė, kad šiandien taikomi apribojimai yra neadekvatūs. "Šiuo metu daugybė žmonių, vykstančių pasivaikščioti į parkus, pažintinius takus policijos yra apgręžiami, o atsakingai, po vieną vaikštantys pajūriu, miškuose, žvejojantys prie ežerų yra "apdovanojami" solidžiomis baudomis", - rašė Seimo narys.

L. Jonausko teigimu, ne visos savivaldybės turi miškus, vandens telkinius, prie kurių gyventojai galėtų leisti laisvalaikį. "Kai kurie žmonės gyvena tarp dviejų savivaldybių ir susidaro tokia absurdiška situacija, kad net vaikštantys miške, esančiame prie namų, tačiau jau kitoje savivaldybėje, gali būti nubausti", - socialiniame tinkle savo nuomonę dėstė peticijos iniciatorius.

Peticijos tikslas - paraginti institucijas kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, nutolusių nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Tikėtina, kad jau šiais metais net ant 9 Klaipėdos švietimo įstaigų stogų...

Švietimo įstaigoms taupyti padės saulė nuotrauka, foto

"Klaipėdos nafta" jau gerą dešimtmetį diegia įvairias priemones naftos produktų krovos kvapams...

"Klaipėdos nafta" toliau mažins smarvę nuotrauka, foto

Paupių bendruomenė perspėja automobiliais Joniškės gatve važiuojančius klaipėdiečius - jau kurį laiką,...

Į automobilius vėl svaido akmenis nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...