2021 m. sausio 20 d. 15:42 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Prisiekė naujas Klaipėdos tarybos narys

(papildyta) (4)

Prisiekė naujas Klaipėdos tarybos narys nuotrauka, foto

Jurijus Šeršniovas.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto taryba posėdį pradėjo nuo naujo nario priesaikos. Vietoj savo mandato atsisakiusio Viačeslavo Titovo iki kadencijos pabaigos Taryboje darbuosis jo partietis Jurijus Šeršniovas.

Lietuvos rusų sąjungos narys J. Šeršniovas miesto Taryboje jau dirbo 2007-2014 metais. 2015 m. savivaldos rinkimuose Rusų sąjunga gavo 1 mandatą, o J. Šeršniovas sąraše liko antras.

Tarybos nario priesaiką davusį J. Šeršniovą posėdžių salėje pasveikino ir pats V. Titovas.

V. Titovo prašymu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jo įgaliojimus sustabdė antradienį. Balsuoti dėl V. Titovo įgaliojimų ruošėsi ir Klaipėdos taryba, tačiau po VRK sprendimo šis klausimas iš darbotvarkės buvo išbrauktas.

J. Šeršniovas 2007 – 2014 metais buvo uostamiesčio tarybos narys. 2015 metų savivaldos rinkimuose jis dalyvavo kaip Rusų sąjungos kandidatas, o dabar priklauso visuomeniniam rinkimų komitetui „Titov ir teisingumas“.

2010 metų birželį J. Šeršniovas su V. Titovu buvo išplatinę viešą laišką prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuriuo ragino ją nepasirašyti tuomet Seimo priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos. Ja kriminalizuotas viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas.

Reklama

„Mums nesuprantama, ką galima laikyti SSRS agresija Lietuvos atžvilgiu. Nė vienas tarptautinis teismas nėra nustatęs tokio fakto. Lietuva buvo SSRS dalimi. Diskutuoti galima tik apie lyderius, kurie panaudodavo totalitarinius vadovavimo metodus, nors per paskutinįjį 20-metį Lietuvoje nesibaigiama diegti mintį, kad SSRS okupavo Lietuvą“, – klaipėdiečių laišką prieš aštuonerius metus citavo naujienų portalas diena.lt.

V. Titovo ir J. Šeršniovo teigimu, Lietuvos prisijungimas prie daugiatautės SSRS atitiko visas 1940 metų tarptautinės teises normas, be to, Lietuvos įstojimas į SSRS gavo oficialų tarptautinį pripažinimą.

„Jeigu žmogus galvoja kitaip arba mąsto kitaip, ką daryt? Kodėl mes parašėm tą laišką? Laiškas buvo parašytas prieš įstatymą“, – prieš aštuonerius metus rašytą laišką ketvirtadienį pakomentavo J. Šeršniovas.

V. Titovas savivaldybės tarybos nario mandato neteko po pareiškimo, kad partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas žudė nekaltus civilius. 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Lietuvos rusų sąjungos atstovas V. Titovas sulaužė priesaiką, paskleisdamas melagingas žinias.

Pasak J. Šeršniovo, su teismo sprendimu jis sutinka tik iš dalies, tačiau V. Titovo neteisina.

Reklama

„Nepilnai sutinku su teismo nuosprendžiu ir gal nepilnai sutinku su Viačeslavu (Titovu – BNS) todėl, kad su Viačeslavu mes seniai pažįstami, jis toks užsispyręs žmogus. Gal reikėjo jam būti lankstesniu tokiu jautriu klausimu“, – ketvirtadienį BNS sakė J. Šeršniovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elfas

2018-11-29   19:13

IP: 90.131.46.236

Teisingai aha pakomentavo: toks tokį pakeitė.Dar iš to pačio Titovo įsteigto naujojo komiteto,kuriame visi Titovo sekėjai ir pritarėjai.

SIO

2018-11-29   17:34

IP: 78.57.219.197

vokiskos praeities miesto taryboje reikia daugiau lenku,vokieciu,zydu,rusu ir kitu tautybiu pilieciu.Gal skurdo,melo,korupcijos sumazetu.Vietine fauna per 28m. parode savo proteli ir darbeli-igriso amzinai jaunas,besivystantis ir niekur nenueinantis vietines faunos sanburis..Memelis-senas,garsus tarptautinio prestizo miestas,deja virtes isemigravusia bedvase duobe....proto ir mentaliteto deficitas.

To aha

2018-11-29   12:12

IP: 78.57.220.137

Tai tau tievai gimdykloj tuštuma panaikino ar tu pats sau gyvenimo eigoj i kaukole pri.sišy.kai ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Taikos prospekto ašyje sausį bendras eismo srautas sausį 34% mažesnis lyginant su...

Kaip klaipėdiečiai judėjo gatvėmis šiemet? nuotrauka, foto

Dėkoju visiems pilietiškiems klaipėdiečiams, nuolat pranešantiems, kuriose gatvėse pasigendama kelininkų.

Už nepakankamą gatvių valymą - baudos nuotrauka, foto

„Slapta Putino karalystė“: Navalno tyrimas atskleidžia apie milijardo vertės saugomus rūmus nuotrauka, foto

Pasaulis, Pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas yra suimtas, tačiau tai netrukdo jo komandai...

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos nuotrauka, foto

Švietimas, Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per...

Pandemija sugrąžino į viešbučių verslą nuotrauka, foto

NT, Viešbučio "Vėtra" savininkas Petras Grigalis į verslą grįžo po ketverių metų pertraukos....

Kapitonai sunerimę: atsisakoma krante jūrininkams teikti pagalbą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrininkus sukrėtė laivo kapitono, atplaukusio į vieną Kinijos uostą, pasakojimas, šiomis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...