2019 m. liepos 20 d. 06:23 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Prieš tilto statybą bus rekonstruojamos ir gatvės

(31)

Prieš tilto statybą bus rekonstruojamos ir gatvės nuotrauka, foto

© Projektuotojų vizualizacija

Reklama

Transporto infrastruktūros projektavimo bendrovė „Kelprojektas“ kartu su partneriais – Nyderlandų projektavimo ir konsultavimo bendrove „Royal HaskoningDHV“ ir architektų biuru „Andrijauskas ir partneriai“ rengs Klaipėdos Bastionų gatvės su tiltu per Danės upę rekonstrukcijos projektą. Projektavimo darbus planuojama pradėti dar šiais metais, jų bendra vertė sieks 850 tūkst. eurų.

„Tai unikalus projektas, kuris pareikalaus plačios „Kelprojekto“ specialistų kompetencijos. Gatvės bei tilto statybai skirta teritorija patenka į Klaipėdos senamiesčio teritoriją, todėl projektas privalės atitikti keliamus inžinerinius, paveldosaugos ir kraštovaizdžio reikalavimus, taip pat patenkinti miesto transporto infrastruktūros poreikius“, – sako Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas“ generalinis direktorius.

Tiltai per Danės upę Klaipėdoje statomi nuo XIII a., tačiau ilgainiui jie tapo važiuojamosios dalies tąsa. Naujasis Bastionų gatvės tiltas projektuojamas atsižvelgiant į miesto tiltų statybos istoriją, todėl jis pagerins miesto infrastruktūrą, taip pat atliks reprezentacinę miesto funkciją – taps miesto vartais į senąją Klaipėdą.

Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais. Pirmajame bus rekonstruota Bastionų gatvė nuo Danės iki Gluosnių gatvės, pastatytas naujas tiltas per Danės upę, atlikta Danės upės krantinės rekonstrukcija. Antruoju etapu bus tęsiama Bastionų gatvės rekonstrukcija nuo Gluosnių iki Bangų gatvės.

„Kelprojekto“ specialistai atliks išsamius inžinerinius geodezinius ir geologinius tyrinėjimus, poveikio aplinkai vertinimą. Įgyvendinant projektą bus sutvarkyti inžineriniai – apšvietimo, elektroninių ryšių, vandentiekio ir nuotekų – tinklai. Projektiniai sprendimai bus atliekami kultūros paveldo teritorijoje, todėl bus atliekami ir archeologiniai tyrinėjimai.

Bastionų gatvės tiltas ir prieiga prie jo planuojamas neužstatytoje miesto teritorijoje. Atsižvelgiant į laivybos eismo ir miesto infrastruktūros raidą ateityje, pasirinkta statyti pakeliamą tiltą. Tilto pakėlimui pasirinktas gervinis pakėlimo mechanizmas su skulptūriškais pilonais ir svertais. Šis originalus sprendimas susietas su istorine tradicija ir aplink supančiu kraštovaizdžiu – plokščia pajūrio zona ir ateityje greta išdygsiančiu gyvenamųjų namų kvartalu.

Reklama

Projektuotojų teigimu, Bastionų gatvės rekonstrukcija padės sumažinti transporto srautą, tenkantį Tiltų gatvei. Bus suprojektuota keturių eismo juostų gatvė, sankryžose įrengti automobilių ir pėsčiųjų eismą reguliuojantys šviesoforai. Siekiant pagerinti keleivių viešojo susiekimo linijų funkcionavimą, kraštines juostas numatoma skirti visuomeniniam transportui, planuojamos įrengti autobusų sustojimo aikštelės.

Modeliuojant eismą Bastionų gatve bus vertinami visi eismo dalyviai. Dešinėje gatvės pusėje bus projektuojamas dviračių takas, abiejose gatvės pusėse – pėsčiųjų takai, kurie nuo važiuojamos dalies bus atskirti žalia skiriamąją juosta. Projekte numatytos priemonės užtikrins ir žmonių su negalia judėjimo poreikius.

Rekonstruojant Danės upės krantinę bus atnaujinta jos fasadinė pusė virš vandens ir po vandeniu, taip pat laiptų paviršius bei šalia krantinės esantis grindinys.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Dange

2015-10-21   23:32

IP: 86.38.204.232

Miestieciai,jei butu ne Klaipeda o Memel tikrai tokiu nesamoningu proektu nebutu.Proektuotojams viskas kaip sakant iki lemputes reik pinigelius prasukti,Klaipedos zemelapis jiems ne rodiklis dirba atomines galvos!o kad reiks griaut namus tarp ju ir vertybinio paveldo,cia idomu Laisvuno Kavaliausko nuomone,bet dejo jos nera.Nukraus Tiltu gatve tebunie,o kas desis Liepu,Karoso gatveje ypac piko metu???

klp

2015-10-21   10:21

IP: 86.100.115.93

LABAI BLOGAI suprojektuota tilto vieta ir trasa. Daug racionaliau būtų išnaudoti kairiajame krante esančius Gluosnių skersgatvį ir Kooperacijos gatvę, iš kurios būtų pasirinkimas sukti arba į Šilutės plentą, arba link senamiesčio (kam kur reikėtų) arba į Taikos prospektą. Ties abejomis gatvėmis nėra gyvenamųjų namų ir jokių paveldo vertybių, kurias reikėtų griauti. Dešiniajame krante tiltas turėtų išeiti į Karoso gatvę, nes Danės gatvėje bus tik du pasirinkimai eismui - į kairę ir dešinę, bet kuriuo atveju bus išvažiuojama į Liepų gatvę ir automatiškai ji bus apkrauta dar labiau negu dabar. Iš Karoso gatvės galima pasiekti Vytauto, Donelaičio, Liepų ir Daukanto gatves taip perskirstant srautus. Negi sudėtinga projektuotojams pažvelgti į miesto žemėlapį?

todėl

2015-10-20   19:30

IP: 86.100.73.225

kad nėra ko važiuoti iš miesto. Klaipėdoje yra viskas, ko reikia klaipėdiečiui ir išvažiavimai jo visiškai nedomina.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Įvairybės, Paskelbta prieš 23 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...