Prie geležinkelio Klaipėdoje stovinčių namų gyventojų reikalaujama išsikraustyti

Prie geležinkelio Klaipėdoje stovinčių namų gyventojų reikalaujama išsikraustyti

Klaipėdoje prie geležinkelio gyvenantys bei triukšmą ir trūkinėjančias sienas kenčiantys Nemuno gatvės gyventojai sulaukė ultimatumo arba išsikelti ir imti kompensaciją už butus, arba butai bus paimami visuomenės poreikiams ir tada sumos bus dar mažesnės, skelbia LRT.

LRT televizijos kalbintiems čia gyvenantiems sutuoktiniams siūloma 27 tūkst. eurų. Jie nerimauja, kad už tokią sumą būstą įsigytų nebent bendrabutyje.

Gyventojai teigia, jog jie tik norėjo, kad būtų pagerintos jų gyvenimo sąlygos: renovuotas namas arba sustabdyti traukiniai.

Pasak savivaldybės atstovo, turto vertintojų nustatyta vertė ir taip padidinta trečdaliu: siūloma apie 750–850 eurų už kvadratinį metrą.

„10 proc. prideda dar prie šitos rinkos vertės savivaldybė, o 20 proc. prideda uosto įmonės, kurių veikla galimai daro neigiamą įtaką ten gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygoms“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Gyventojai apsispręsti turi iki sausio 4 dienos. Vėliau butai bus paimami visuomenės poreikiams.

Gyventojai žada nepasiduoti ir didesnių sumų už savo turtą reikalauti teisme.

BNS primena, jog išpirkti dviejų Nemuno gatvėje esančių namų gyventojų butus Klaipėdos savivaldybė nusprendė pernai spalį.

Savivaldybės duomenimis, uosto pašonėje esančiuose Nemuno gatvės 113 ir 133 numeriais pažymėtuose namuose yra atitinkamai 9 ir 12 butų, taip pat kelios negyvenamosios patalpos.

Savivaldybės administracijos užsakymu atlikus nekilnojamojo turto vertės nustatymą paaiškėjo, kad turtas yra vertas kiek daugiau nei 593 tūkst. eurų.

Įsigijusi šiuos namus savivaldybė ruošiasi juos nugriauti.

Namai stovi šalia geležinkelio bėgių, kuriais dieną ir naktį važiuoja traukiniai, keliantys didelį triukšmą ir vibraciją.

Šio sprendimo rengėjai tuomet nurodė, kad didelį triukšmą čia kelia ir laivų krovos bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ vykdomi darbai: sunkvežimių judėjimas visą parą, dispečerių signalai, leidžiami garsiakalbiais.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas, savivaldybės duomenimis, čia ne kartą nustatydavo garso ir vibracijos normų pažeidimus ir teikė išvadą, kad gyventojai, esant tokiam triukšmui ir vibracijos lygiui, gyventi negali.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder