2019 m. liepos 18 d. 02:11 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Prasidėjo bendrojo plano viešinimas

Prasidėjo bendrojo plano viešinimas nuotrauka, foto

POTENCIALAS. Lypkių, Žardės ir Smiltelės rajonuose siūloma išnaudoti rekreacinį potencialą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Pirmadienį prasidėjo Klaipėdos miesto bendrojo plano viešinimo bumas. Per pirmas keturias šios savaitės dienas gyventojams detaliai bus pristatytos keturios miesto teritorijos. Deja, pirmasis susitikimas su miestiečiais didelio susidomėjimo nesulaukė.

Pirmadienį susitikime didžiausias dėmesys buvo skiriamas Marių mikrorajono situacijai apžvelgti. Jam priskirti Lypkių, Žardės ir Smiltelės rajonai.

UAB "Urbanistika" architektas, urbanistas Saulius Motieka priminė, kad Uosto direkcija pirmauja rengdama savo Klaipėdos uosto bendrąjį planą. Tad šioje situacijoje vien tik miestas diktuoti savo sąlygų negali.

Priminta ir tai, kad pats uosto bendrasis planas pagal prioritetą yra svarbesnis už miesto bendrąjį planą, tad pastaraisiais metais daug diskusijų keliantis suplanuotas išorinis uostas yra aukštesnio lygio dokumente. Architekto teigimu, dedamos visos pastangos, kad gyventojai ir ateityje turėtų patogią prieigą prie jūros.

"Uostas yra suplanuotas. Sprendimai priimti ne miesto bendrojo plano kompetencijoje. Tačiau, nepaisant to, yra numatyta buferinių želdynų zona tarp Melnragės ir uosto. Yra numatyta galimybė vystyti kurortines teritorijas Smiltynėje ir Giruliuose. Dar vienas svarbus dalykas - numatyta pietinei daliai naujas rekreacinis paslaugų centras", - situaciją komentavo S. Motieka.

Susitikime kalbant apie Lypkių, Žardės ir Smiltelės rajonus buvo pabrėžtas didelis rekreacinis potencialas. Vienas jų - neišnaudotas Vilhelmo kanalas. Pasak S. Motiekos, šiuo metu pirmu numeriu groja Laisvoji ekonominė zona, tačiau ji nėra patraukli.

Reklama

Klaipėdos savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė akcentavo, kad minėtoje srityje siūloma plėtoti teritoriją už Sąjūdžio parko, taip pat įrengti pramogų ir laisvalaikio centrą, geoterminį baseiną. Didelį susirūpinimą dėl taršos mieste akcentuojantys gyventojai siūlo kai kurias vietas apsodinti želdiniais.

Atskleista, kad iš visuomenės buvo sulaukta apie 230 pasiūlymų. Juos gyventojai vis dar gali ir galės teikti bendrojo plano viešų pristatymų metu.

Antradienį buvo pristatyta Baltijos rajonų grupė, trečiadienį dėmesio sulauks Danės rajonų grupė, o ketvirtadienį - Pajūrio rajonų grupė. Visi vieši pristatymai vyksta Klaipėdos miesto savivaldybės posėdžių salėje nuo 17.30 val.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

"Visiškas nesusipratimas", - tokiais žodžiais situaciją Herkaus Manto gatvėje apibūdina praeiviai. Iš...

Pėsčiųjų tako istorijoje - jokių prošvaisčių nuotrauka, foto

Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Jūra, Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Moteris iš Gargždų: „Nenorėjau jo žudyti“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Gargžduose gyvenanti 45 metų Ingrida Krikšnaitė, nuskriaudusi sugyventinį, kuris su ja dalijosi...

Klaipėdiečių pergalės "Gintarinių irklų" regatoje nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose, Galvės ežere, vykusioje tarptautinėje "Gintarinių irklų" regatoje pergales skynė Klaipėdos irklavimo...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...