2019 m. liepos 22 d. 06:54 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų

(2)

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų nuotrauka, foto

NEBAUS. Vygantui Vareikiui atsiprašius skundą parašiusių bendruomenės atstovų, Etikos komisija nusprendė tyrimą nutraukti.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto tarybos nariui Vygantui Vareikiui trečiadienį teko aiškintis Savivaldybės Etikos komisijos nariams dėl miesto Tarybos posėdžio metu pasakytų žodžių. Dėl išsprūdusio žodžio "šnipai" Etikos komisijai politiką apskundė visuomenininkai.

V. Vareikis Tarybos posėdžio metu replikavo Ninai Puteikienei, pareiškusiai, kad Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra "institutas, įkurtas liberalų ideologijai skleisti, tokie duomenys daugiau nei subjektyvūs, pritaikyti tik šitai ideologijai".

"Reaguodamas į kolegės Ninos pasisakymą, norėčiau pasakyti, kad jeigu jau mes manome, kad Laisvosios rinkos institutas skleidžia melą, dezinformaciją, nesiremia objektyviais duomenimis, tai tikrai, pakvieskime tuos, kurie čia kalbėjo, iš šnipų, iš tribūnos, ypač Jurgilevičienę ir panašiai. Jie tai teisybę pasakys", - teigė V. Vareikis.

Iš tribūnos kalbėję visuomenininkai Virginija Jurgilevičienė, Marija Kalendė ir Egidijus Stupuras parašė skundą Etikos komisijai, nes juos įžeidė žodis "šnipai".

V. Jurgilevičienė komisijos posėdyje aiškino, kad politikas elgėsi neetiškai kabindamas pravardes. Pasak jos, V. Vareikis pažemino minėtų visuomenininkų reputaciją, ignoravo pagarbos žmogui ir valstybei, padorumo, nešališkumo principus.

"Kai išgirsti, kaip vertina tavo darbą, jautiesi įsižeidęs, pažemintas. Norima parodyti, kas tu esi, kad esi šnipas. Kaip reikia dar sugalvoti tokį palyginimą mums, piliečiams. Neliko nieko kito, tik kreiptis į Etikos komisiją. Mus pažemino, įžeidė. Jaučiamės įžeisti politiko ir prašome, kad jis vadovautųsi elgesio kodeksu", - dėstė V. Jurgilevičienė.

Reklama

M. Kalendė teigė, kad jie pageidauja viešo V. Vareikio atsiprašymo.

Žodį suteikus V. Vareikiui, jis atsiprašė iš tribūnos kalbėjusių žmonių dėl panaudoto žodžio, tačiau teigė, kad kai kurie visuomenininkai veikia panašiai kaip politinės grupuotės.

Jis savo žodžius aiškino dar 2008 metais nutikusia istorija, kai vykstant savivaldos rinkimams programos buvo pristatomos ir mokyklose, kur esą sėdėdavo sumaišties įnešti norintys provokatoriai, prisistatę visuomenininkais.

"Yra ne visuomenininkai, o tam tikros politinės grupuotės atstovai. Tikrų visuomenininkų atsiprašau. Jeigu mano pasisakymas ką nors įžeidė, atsiprašau. Nesunku atsiprašyti", - posėdyje sakė Tarybos narys.

Jis priminė, kad Tarybos posėdyje buvo kalbama apie tai, kas pateikė objektyvius faktus. V. Vareikis akcentavo, kad negarbina Lietuvos laisvosios rinkos instituto, tačiau informuodamas apie miesto rodiklius jis remiasi skaičiais, o ne emocijomis ar nuomonėmis.

V. Vareikiui atsiprašius skundą parašiusių bendruomenės atstovų, Etikos komisija nusprendė tyrimą nutraukti.

Reklama

Anksčiau dėl savo žodžių apie visuomenininkus atsiprašinėti teko ir Tarybos nariui Vytautui Čepui - juos buvo pavadinęs veltėdžiais, "darmojedais".

Apskųstas buvo ir Artūras Šulcas, kuris vienos konferencijos metu pareiškė, kad "<...> Ir tikrai čia nekalti konkretūs asmenys, noriu sakyti, sistema mūsų policinės valstybės. Jinai veda mus į niekur". Tada visuomenininkai šiuose žodžiuose įžvelgė galimą Klaipėdos gyventojų, nevyriausybinių organizacijų žmonių ar miesto Tarybos pažeminimą.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

juokingiausia

2019-01-17   13:50

IP: 83.171.17.102

kai tie visuomenininkai aiškios politinės jėgos atstovai ir čia yra apgailėtina...

liaudies balsas

2019-01-17   12:18

IP: 46.249.187.55

Toks smulkmeniškas kabinėjimasis prie žodžių ... tai iš dyko buvimo paduoda skundą :) Argi negalima pagauti esmę, nurašant oratoriaus pavartotus žodžius tiesiog emocinei dalyko išraiškai, kad mintis būtų ryškesnė - ir tiek. Toks reiškinys įgauna pavojingą pagreitį, kai žmonės susmulkmeniškėja, kai per įvykių srautą smunka į žemesnį - santykių aiškinimosi lygį. Didžiadvasiškas žmogus į tokias smulkmenas reaguoti neturėtų laiko. Jis tiesiog liktų aukščiau to - orus ir pasitikintis savimi. Smulkmė kelia galvas, nes juk reikia susireikšminti, kabinėjantis prie žodžių. Man tai kelia šleikštulį. Juk tiek daug darbų, kuriuos dar būtina nuveikti. O čia tokia smulkmena - ar verta gaišinti žmones dėl oratorinių niuansų ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Skirtingai nei kitiems, ši diena jums nebus aktyvi. Patartina labiau remtis...

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Įvairybės, Paskelbta prieš 54 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...