2021 m. sausio 16 d. 23:56 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Politikų pagalba verslui: uostamiesčio kavinėms suteikė lengvatą

(1)

Politikų pagalba verslui: uostamiesčio kavinėms suteikė lengvatą nuotrauka, foto

IDĖJA. Dar siūloma leisti lauko kavinėms įsikurti ir miesto aikštėse, skveruose.

© „Pixabay" nuotr.

Reklama

Trečiadienį Klaipėdos miesto taryba pritarė, kad šiais metais viešojo maitinimo įstaigos būtų atleistos nuo prekybos ir paslaugų vietinės rinkliavos.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Mokesčių skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės, už visus 2020 metus nuo prekybos ir paslaugų teikimo miesto viešosiose vietose vietinės rinkliavos bus atleistos viešojo maitinimo įstaigos, įsirengiančios lauko kavines ir didinančios aptarnavimo vietų skaičių prie veikiančios stacionarios kavinės.

Numatoma lengvatą taikyti ir Tarybos sprendimu nustatytose 500 kv. m ploto prekybos ir paslaugų teikimo zonose Girulių ir Melnragės paplūdimiuose kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu ir prekybą ir paslaugų teikimą teritorijoje Melnragėje, prie Vėtros g. 8.

Taip stengiamasi padėti maitinimo paslaugas teikiančiam verslui lengviau atsigauti.

Pernai Klaipėdos savivaldybė buvo išdavusi 116 leidimų lauko kavinėms įrengti, už tai į miesto biudžetą buvo sumokėta 28,5 tūkst. eurų. Prekiauti ir teikti paslaugas minėtose zonose Giruliuose ir Melnragėje pernai buvo išduotas 41 leidimas, už kuriuos buvo gauta 18 tūkst. eurų rinkliavos.

„Darant prielaidą, kad poreikis įrengti lauko kavines šiemet būtų panašus, biudžetas dėl to negautų beveik 47 tūkst. eurų pajamų“, - skaičiavo K. Petraitienė.

Reklama

Politikai turėjo ir daugiau pasiūlymų. Pavyzdžiui, Saulius Budinas ragino atleisti nuo mokesčio ne tik kavines, bet ir kitas įmones, vykdančias prekybą ar teikiančias paslaugas.

Tačiau, pasak K. Petraitienės, reikia įvertinti ir Savivaldybės finansines galimybes, nes, pavyzdžiui, pernai prekybai ir paslaugoms teikti mieste buvo išduota apie 1 300 leidimų.

Be to, pasak Mokesčių skyriaus vedėjos, jau dabar matoma, kad per šių metų sausio-balandžio mėnesius bus surinkta mažiau pajamų, nei planuota.

Vis dėlto ruošiamasi S. Budino pasiūlymą įvertinti ir apsvarstyti.

Bus svarstomi ir Klaipėdos miesto tarybos frakcijos „Už Klaipėdą“ pateikti pasiūlymai. Frakcijos pirmininkės Vaidos Raugelės žiniasklaidai išplatintame rašte pateikti penki pasiūlymai.

Siūloma įvertinti galimybes leisti lauko kavinėms praplėsti užimamą plotą, išnaudojant miesto aikštes, skverus, kiek tai netrukdo saugiam automobilių eismui užtikrinti ir Savivaldybės biudžeto sąskaita atleisti nuo vietinės rinkliavos.

Reklama

Taip pat siūloma nuo vietinės rinkliavos atleisti ir maisto furgonus, leidžiant jiems veiklą vykdyti jų pasirinktose miesto vietose, nepažeidžiant nustatytų higienos reikalavimų, kelių eismo taisyklių bei netrukdant pėstiesiems.

Palengvinti naštą siūloma ir prekybininkams, kurie jau gali dirbti – raginama leisti jiems vykdyti lauko prekybą Savivaldybės nustatytose vietose arba šalia parduotuvės patalpų netrukdant pėstiesiems, suteikti galimybę viešose miesto erdvėse prekiauti amatininkams, menininkams, juos karantino laikotarpiu atleidžiant nuo vietinės.

Dar vienas pasiūlymas – leisti viešose miesto erdvėse kūrybinio verslo atstovams už atlygį organizuoti kino filmų demonstravimą, organizuoti kitus scenos meno renginius, atleidžiant juos nuo vietinės rinkliavos.

Šiuos pasiūlymus, pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, svarstys specialiai suburta darbo grupė ir, ko gero, netolimoje ateityje Tarybai svarstyti bus pateiktas išsamesnis, papildytas sprendimas dėl lengvatų verslo atstovams.

Anksčiau šį mėnesį Taryba priėmė sprendimą priverstinai veiklą turėjusius sustabdyti asmenis karantino laikotarpiu atleisti nuo lauko reklamos mokesčio.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Jonas

2020-04-29   22:28

IP: 172.69.190.62

Jeigu politikų pagalba , tai jie turėjo duoti pinigų. Nesvarbu ar iš Kolumbijos būtų gavę tuos pinigus narkotikų kartelio , ar kokios nors APLE. Jeigu leido nemokėti mokesčių -tai vadinasi Klaipėdos miesto dirbančiųjų dovana . Ponia Virginija nesupranta ką rašo ir apie ką rašo arba klysta sąmoningai. Politikai kaip tik nuskriaudė miestą atleisdami nuo mokesčių tam tikrą grupę . Ir jų čia indėlis toks -nebent kiemuose atsiras daugiau neužlopytų duobių. Tad rašant reikia turėti nors vištos proto .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...