2021 m. sausio 17 d. 03:03 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Politikams siūlys protestuoti etiškai

(5)

Politikams siūlys protestuoti etiškai nuotrauka, foto

PAMIEGOJO. Opozicijos narius papiktino esą įžeidžiantis vicemero Artūro Šulco pasirinktas protesto būdas - šnekant Ninai Puteikienei snūstelėti.

© Ligitos GIRSKIENĖS filmuko kadras

Gruodį vykusio Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu per opozicionierės Ninos Puteikienės pasisakymus nusprendęs snūstelėti (anot kai kurių liudininkų, dar ir garsiai knarkti) vicemeras Artūras Šulcas turėjo teisintis Etikos komisijai. Nors etikos prievaizdai tokiame elgesyje pažeidimų neįžvelgė, politikams vis tiek bus siūloma protestuoti pasirenkant etiškesnes priemones.

Netinkamu politiko elgesiu pasipiktino N. Puteikienės bendražygė Ligita Girskienė. Jos pateiktame skunde teigiama, jog A. Šulcas, Tarybos posėdžio metu imituodamas miegą bei knarkimą, tyčiojosi iš N. Puteikienės, nepagarbiai elgėsi kitų Tarybos narių ir eilinių klaipėdiečių atžvilgiu.

"Ne pirmą kartą Šulcas elgiasi nepagarbiai per Tarybos posėdžius. Tokio elgesio toleruoti negalima, nes blaškomas kitų narių dėmesys ir trukdomas brangus laikas. Tarybos narys ir dar vicemeras taip neturėtų elgtis ir, jei toks elgesys kartosis ateityje, turėtų būti svarstoma galimybė jį atšaukti iš vicemero pareigų, nes toks elgesys pavyzdžio tikrai nerodo", - sakė politikė ir atskleidė, jog miegą ant stalo ji užfiksavo net 4 kartus.

L. Girskienės užfiksuotus vaizdelius peržiūrėjo ir komisijos nariai.

Ji prašė, kad komisija įpareigotų A. Šulcą atsiprašyti.

Pats vicemeras posėdyje nedalyvavo, tad savo požiūrį išreiškė rašytiniu pareiškimu. Politikas teigė įžvelgiantis priešrinkimines intrigas ir pastebintis didėjantį opozicijos spaudimą valdantiesiems.

"Nuolat pilasi nepamatuoti kaltinimai merui, liberalams, naudojamasi įžeidžiančiomis metaforomis ir panašiai", - A. Šulco žodžius skaitė komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė.

Tame pačiame rašte politikas pažymėjo, jog tokiu būdu išreiškė savo protestą - panašius būdus protestuoti pasirenka Europos Parlamento, Vakarų šalių parlamentų nariai. Tokių protestų įstatymas nedraudžia, tad politikas tikėjosi, jog komisija remsis faktais, o ne emocijomis.

Be to, vicemeras L. Girskienės prašyme pasijuto šmeižiamas, nes esą buvo apkaltintas grasinimais, todėl renka medžiagą ir svarsto galimybę ginti savo garbę ir orumą.

L. Girskienė atsikirto, jog išplatinus filmuką "Facebook" tinkle vicemeras jai taip pat grasino - priėjęs pasakė, kad prieš ją taip pat suras kompromituojančios medžiagos.

Komisijos narys seniūnaitis Aurimas Mockus tvirtino, jog posėdyje jautėsi iškviestas kaip į karnavalą, kuriame tik gaištamas laikas.

Jis palaikė A. Šulco nuomonę, kad tai buvo protesto forma - tokia, kokia, pavyzdžiui, praktikuojama ir Didžiosios Britanijos parlamente.

Opozicijoje esantis Laisvūnas Kavaliauskas pripažino, jog kai kurie A. Šulco pasisakymai išties būna skaudūs ir įžeidžiantys, tačiau šį konfliktą laikė "lokalaus lygio priešprieša", kurioje buvo atspindima tam tikra politinė išraiška, todėl tokio elgesio nelaikė rimtu etikos pažeidimu.

Socialdemokratas Jonas Sąlyga vicemero protesto būdą irgi palaikė, tačiau abi puses ragino bendrauti ir taikytis, kad kiltų kuo mažiau tokių scenų.

Liberalas Saulius Liekis pažymėjo, kad abi pusės nėra šventos - jis priminė istoriją, kai pirmajame šios kadencijos Tarybos posėdyje N. Puteikienė su bendražygiais pasirodė su respiratoriais, nes neva juto politinę smarvę. Neretai politikams moteris suteikia pasakų personažų epitetus.

"Politiko tokia dalia, kad pasirinkus šį kelią reikia gebėti suprasti, pajuokauti ir kai ką atleisti, o ne viską tempti į Etikos komisiją", - sakė S. Liekis.

Komisijos nariai bendrai sutarė, kad A. Šulcas Valstybės politikų elgesio kodekso ir kitų taisyklių nepažeidė. Sprendimo tekste taip pat bus rekomenduojama politikams pasirinkti etiškus protesto raiškos būdus. Šią rekomendaciją žadama pagarsinti ir kitame Tarybos posėdyje.

Beje, dar prieš posėdį komandiruotėje buvusi N. Puteikienė išplatino pareiškimą, kuriame piktinosi, kad buvo nepakviesta į komisijos posėdį. Komisijos pirmininkė A. Staponkienė savo ruožtu pareiškė, kad jai įgriso kaltinimai, kad ji šiai komisijai vadovauja neva neteisėtai ir atstovauja liberalų poreikiams.

"Puteikienė nėra pareiškėja, Puteikienė nėra visiškai čia minima. Girskienė ją paminėjo savo prašyme. Posėdis yra atviras, tad galėjo atvykti ir dalyvauti, bet neatvyko, tik nuolat reiškia priekaištus, nors komisija yra legitimi ir suformuota pagal teisės aktus - tas seniai aišku, bet tas pats per tą patį kartojasi. Kolegės Puteikienės žodžiai neteikia pagarbos kitam žmogui", - sakė komisijos vadovė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

v

2016-02-02   11:20

IP: 84.15.183.245

Libai peržengė visas ribas jaučiasi nepajudinami? Viskam ateina galas, dar kol kas pjaras veža, tačiau klaipėdiečiai pareikalaus nuveiktų darbų, kurių beje beveik nėra, na nebent (asfaltas prie garsiojo Rozovos dukters namo Tauralaukyje).

apsirinkate

2016-02-02   11:19

IP: 193.219.187.105

Kiekvienas , pone RK, elgdamasisi parodo savo kultura. Ir ne veidroois, ne Girskiene, ar Puteikiene cia kaltos.Kai vicemeras sitaip elgiasi, ne kitiems turetu buti geda, o tik JAM....

ale

2016-02-02   09:02

IP: 193.219.76.234

Liberalų kultūros stoka veržiasi per kraštus ir taip elgiasi kandidatas į Seimą. Nieko keisto tada, kad taip gyvenam...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...