2020 m. spalio 28 d. 17:20 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Politikai nepalaikė siūlomo "Saulėtekio" gelbėjimo plano

(9)

Politikai nepalaikė siūlomo "Saulėtekio" gelbėjimo plano nuotrauka, foto

PIKETAS. Vakar prieš prasidedant Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdžiui "Saulėtekio" mokyklos bendruomenė surengė piketo akciją.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Vakar svarstant Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos plano pakeitimus miesto Taryboje aistringai buvo diskutuojama dėl "Saulėtekio" mokyklos likimo. Ginti šios švietimo įstaigos stojo ir pačios mokyklos atstovai, nors valdininkai akcentavo, kad niekas nesiruošia jos žlugdyti.

Prieš posėdį buvo surengta piketo akcija, o iš miestiečių tribūnos pasisakę tėvai guodėsi, kad dabar jie neturi jokių garantijų, kad jų vaikai galės baigti tą pačią mokyklą.

Tėvai nepritarė, kad atsilaisvinusios mokyklos patalpos būtų perduotos Klaipėdos licėjui, prašė, kad "Saulėtekio" patalpos būtų tinkamai suremontuotos ir tose pačiose patalpose esančioms privačiai ir valdiškai mokykloms būtų padaryti atskiri įėjimai.

"Nesąmonė, kad dvi įstaigos yra po vienu stogu. Pavyzdžiui, valgykloje licėjaus vaikai per dieną valgo šešis kartus, o mano vaikui, kuris lanko "Saulėtekio" mokyklą, pavalgyti yra skirta tik viena pertrauka", - piktinosi vienas iš tėvelių.

Tėvams nepatiko valdininkų išsakyti argumentai, kad dabar vienam "Saulėtekio" moksleiviui tenka per daug kvadratinių metrų - 6,9, kai kitose mokyklose vidutiniškai tenka apie 2,7 kv. m. Esą dabar net kai kurie prekybos centrai praneša, kad nepardavinės narvuose užaugintų viščiukų mėsos, tad, anot tėvų, kodėl vaikus norima sukišti į narvelius.

Emocijos nerimo ir politikų pasisakymų metu. Nina Puteikienė aiškino, kad dabar yra kuriamas nesantaikos ir įtampos židinys. Todėl ji prašė kolegų pritarti jos siūlymui įtraukti į pertvarkos planą punktus, kad "Saulėtekio" mokykla turi likti esamose patalpose, jos turi būti tinkamai suremontuotos ir kad būtų padaryti atskiri įėjimai. Tačiau tik 7 politikams pasisakius už, 14 - prieš, tam nebuvo pritarta.

Reklama

Vėliau Rimantas Taraškevičius replikavo, kad visa tai, ką siūlė N. Puteikienė, būtų tikrai logiška atlikti ir vylėsi, kad Savivaldybės administracija pasidomės dar kartą esama situacija mokykloje.

"Gaila, kad dar kartą neparodėme deramo dėmesio mokyklos bendruomenei. Tai darosi tendencinga. Prisiminkime Tauralaukio mokyklos bendruomenės lūkesčius", - po balsavimo apgailestavo Rimantas Didžiokas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kas tas licėjus?

2017-04-28   22:38

IP: 85.232.128.58

O gi tas, kur vienas jaunas atstovas kuris pridarė gėdos visai Klaipėdai per "Tūkstantmečio vaikus"? Neatsakydamas į elementarius klausimus? Manau "Saulėtekio" vaikų erudicijos lygmuo aukštesnis.

klaipėdietė

2017-04-28   16:36

IP: 86.38.2.41

Pinigų reikia ir kitoms valstybinėms mokykloms. Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijai pvz. Puiki mokykla ir niekuo nenusileidžianti Licėjui. Kodėl ne jiems?
Licėjus patalpas naudoja panaudos sutartimi, tai, vadinasi, susimoka šildymą, vandenį, elektrą. Nuomos savivaldybei nemoka. Kiemo, į kurį važiuoja tėvai, stadiono, kuriuos naudojasi jų vaikai, valgyklos jie neprižiūri. Taip, šiuo turtu rūpinasi savivaldybė, nes tai priklauso "Saulėtekiui", ir pinigai, vadinasi yra Saulėtekiui ir juos neracionaliai naudoja Saulėtekis. Į valgyklą vaikai nenuskrenda, eina Saulėtekio koridoriais. Tai skaičiuokim sąžiningai.

2017-04-28   16:03

IP: 78.57.224.22

Tarybos posėdis - reto nesiskaitymo su opozicija ir miestelėnais pavyzdys. Valdantieji turi teisę pertraukti, tyčiotis, neleisti kalbėti, bet kai kiti šurmuliuoja arba nori pasisakyti - siūloma išvesti iš salės.
Nemalonu buvo žiūrėti į švietimo skyriaus vedėją - jos elgesys leidžia manyti, kad ten dirbančios moterėlės tėra marionetės. Gal joms kudakavo vicemeras?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vienas labiausiai nuo COVID-19 sukeltos ekonominės krizės nukentėjusių verslų yra suvenyrų prekyba....

Gintaro suvenyrų prekybininkus gelbsti tik valstybės parama nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina gyventojus kapinių lankymo neatidėti lapkričio 1–2 dienoms, bet...

Gyventojai raginami artimųjų kapus aplankyti iki savaitgalio nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Laukininkų g. 5 namo gyventojai,...

Ar konfliktas dėl renovacijos pagaliau išsispręs? nuotrauka, foto

Planuojama, kad jau po metų Klaipėdoje duris atvers naujas biurų pastatas Klaipėdos...

Odontologai stato pastatą nuomai nuotrauka, foto

Turėjusius sąlytį informuos SMS žinute nuotrauka, foto

COVID-19, Pastarąsias dvi savaites, kuomet fiksuojamas svarus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimas, kartu...

Jūros ir marių dugne - per daug gyvsidabrio, nikelio, cinko nuotrauka, foto

Jūra, Kuršių marios ir Baltijos jūra pernai neatitiko geros cheminės būklės, rodo Aplinkos...

Mėlynąjį proveržį užpustė pažadų smiltys? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Pasaulyje sukurta begalybė strategijų įvairiausiais įmantriais pavadinimais. Tik likimas jų labai skirtingas....

Klaipėdos pareigūnai tikrino kaip dėvimos kaukės nuotrauka, foto

Kriminalai, Prevencinę priemonę surengę Klaipėdos apskrities pareigūnai priminė, kad dėvėti kaukes viešose vietose...

COVID-19, Paskelbta prieš 22 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...