2019 m. gegužės 23 d. 20:22 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių

(11)

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

PO ŠVENČIŲ. Toks vaizdas grįžusią namo balandžio 22 d. vakarą Vilhelmo Berbomo gatvėje pasitiko klaipėdietę Jurgitą.

© Asmeninio albumo nuotr.

Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka prie šiukšlių konteinerių. Ne išimtis ir praėjusios Velykos.

"Siunčiu velykinius sveikinimus iš mano mylimos Klaipėdos, Vilhelmo Berbomo gatvės. Ją tokią radau šį vakarą (balandžio 22 d. 20 val.). Didžiulis noras, kad viešojo sektoriaus reikalai ir darbai būtų organizuojami geriau ir operatyviau. Tokios gatvės mūsų nepuošia", - tokio turinio laišką ir nuotraukas atsakingoms institucijoms ir žurnalistams atsiuntė klaipėdietė Jurgita.

Ir tai toli gražu ne vienintelis atvejis. Nuo pirmadienio feisbuke mirgėte mirgėjo nuotraukos ir komentarai, kuriuose klaipėdiečiai piktinosi prie šiukšlių konteinerių besimėtančiomis atliekų krūvomis.

"Tokią šiukšliną Klaipėdą vargu ar kada bemačiau", - piktinosi vienas klaipėdietis.

Kaip dažnai įprasta, internautai pirštais badė į miesto valdžią. Esą ji turėtų pasirūpinti, kad tokios istorijos nesikartotų po kiekvienų didesnių švenčių. Kiti protino, kad valdžia čia niekuo dėta - esą viskas priklauso tik nuo pačių gyventojų - jie patys nesugeba rūšiuoti šiukšlių, tinkamai įmesti jų į šiukšlių konteinerį arba tiesiog pamiršta uždaryti jo dangtį.

"Atsakingi patys gyventojai"

Tokios pat nuomonės laikosi ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovai.

"Tai neuždaromų konteinerių ir nelegaliai pridėtų atliekų prie konteinerių pasekmė", - V. Berbomo gatvės atvejį komentavo KRATC Ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus viršininkė Ramunė Šličienė.

Ji priminė, kad už tvarką atsakingi patys gyventojai. Į konteinerius netelpančias didžiąsias atliekas jie turi patys nuvežti į didžiųjų atliekų priėmimo aikšteles. Jei jas tiesiog palieka šalia konteinerių - tai jau teritorijos teršimas.

Kita problema ta, kad neretai gyventojai neuždaro konteinerio dangčio, tad paukščiai ir vėjas paskleidžia popierines ir plastikines pakuotes po visą teritoriją.

"Kiemų ir šalia konteinerių esančios teritorijos priežiūra yra namų administratoriaus rūpestis. Tad ačiū poniai Jurgitai už iniciatyvą prisidėti prie gražios Klaipėdos, tačiau ji bus graži tik tuomet, kai joje gyvenantys klaipėdiečiai išmoks tvarkingai elgtis su savo atliekomis", - situaciją komentavo KRATC atstovai.

Po savaitgalių - tas pats

Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė nemano, kad reikėtų viską suversti ant pačių gyventojų pečių ir svarstė, kad ne pro šalį būtų peržvelgti ir atliekų tvarkymo reglamentavimą.

"Nereikia ir švenčių, su panašiomis problemomis susiduriame kone po kiekvieno savaitgalio, - akcentavo K. Vintilaitė.

Ji priminė, kad remiantis patvirtintomis taisyklėmis prie šiukšlių konteinerių esančios teritorijos turi būti tvarkomos 3 kartus per savaitę. Yra aiškiai reglamentuota, kiek kartų per savaitę turi būti ištuštinami šiukšlių konteineriai. Kai kuriose miesto teritorijose komunalinės atliekos išvežamos netgi kasdien, o esant poreikiui ir dar dažniau. Tačiau kai kuriose vietose vis tiek kyla problemų.

"Manau, kad daugeliu atvejų tai jau ne konteinerio uždarymo ar neuždarymo klausimas. Taip jau yra, kad savaitgaliais žmonės daugiau būna namuose, tvarkosi, tad ir šiukšlių būna kur kas daugiau. Iš tiesų savaitgalių ir šventinėms dienoms reikalingas didesnis dėmesys ir, matyt, atliekos šiomis dienomis turėtų būti vežamos dažniau. Galbūt įmanoma, kad kiekvieną savaitgalį atsirastų ir papildomi konteineriai", - svarstė K. Vintilaitė.

Ji priminė, kad dažnesnio atliekų išvežimo ar papildomų konteinerių pastatymo klausimus sprendžia Savivaldybės Aplinkos kokybės skyrius.

VAIZDAI. Panašiomis povelykinėmis nuotraukomis feisbuke dalijosi ir kiti klaipėdiečiai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Bronius

2019-04-25   11:47

IP: 83.171.17.42

Juokinga,prie ko čia meras-yra tiesioginio baro atsakingi darbuotojai,kurie nieko neveikia,kad miestas būtų tvarkingas.Va iš jų ir reikėtų atimti atlyginimus,gal tada pradės dirbti.

Nu

2019-04-25   09:48

IP: 90.143.73.210

Koki mera issirinkom toks ir rezultatas. Nerupi jam mestelenai, rupi tik LEZ ir su mergom Ararate leisti laika.

Dalia

2019-04-25   08:07

IP: 83.171.17.42

Aš manau,kad viešosios tvarkos skyrius paprasčiausiai nesusitvarko su esama padėtimi mieste.Nematome jokio progreso toje srityje. Jie eina paprasčiausiu keliu -baudos,čia jų pagrindinis arkliukas . O miestas apleistas kaip niekada,nes nerandami tvarkymosi būdai . Tiesiog nesugebama išreikalauti konkrečių darbų atlikimo iš pavaldžių žmonių bei organizacijų ir nėra jokios darbų atlikimo kontrolės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ateinantis sekmadienis – jau penktasis, kai galima nemokamai lankytis Lietuvos jūrų muziejuje....

Sekmadienį prie muziejaus vėl nusidrieks eilės nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo labiausiai sužibėjusią dešimtą kartą vykusio...

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai nuotrauka, foto

Lietuvos keliuose šiandien buvo tęsiama „Švaraus vairuotojo“ iniciatyva – vairuotojai kviesti į...

Pavyzdingų vairuotojų mašinos papuoštos lipdukais nuotrauka, foto

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Festivalyje - užburiantis Izraelio trio „Shalosh“ nuotrauka, foto

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Daugiau nei 350 nepakartojamų pasirodymų tarptautiniuose renginiuose ir prestižinėse scenose vos per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...