2020 m. spalio 24 d. 04:05 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Po mestų kaltinimų - auditas

Po mestų kaltinimų - auditas nuotrauka, foto

KALTINIMAI. Iš UAB Senojo turgaus direktoriaus pareigų atsistatydinęs Arvydas Gaudiešius (kairėje) sulaukė kaltinimų dėl galimai išgrobstytų savivaldybės lėšų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Šių metų pradžioje anoniminio skundo dėl galimai išgrobstytų savivaldybės lėšų sulaukusi Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba atliko tyrimą. Kaltinimų sulaukė UAB Senojo turgaus direktorius Arvydas Gaudiešius, praėjusią savaitę pranešęs apie savo atsistatydinimą iš pareigų.

Skunde teigiama, kad A. Gaudiešius neva net ir pasibaigus automobilio "Škoda Superb" veiklos nuomos sutarčiai ir toliau naudojasi šia transporto priemone. Skunde pridedama, kad galimai automobilį už likutinę vertę įsigijo pats A. Gaudiešius ar jo artimos aplinkos žmogus.

Tyrimą atlikusi Kontrolės ir audito tarnyba nustatė, kad dar 2013 metų spalio 25 d. valdybos posėdžio metu UAB "Senasis turgus" vadovui leista nuomotis ir, esant galimybei, įsigyti automobilį lizingu.

2014 m. kovo 24 d. UAB Senasis turgus su banku pasirašė automobilio veiklos nuomos sutartį. Joje buvo numatyta, kad bendrovei išnuomojamas automobilis "Škoda Superb" 60 mėnesių. Tąkart jo vertė siekė 23 166,71 Eur (79 990 litų). Sutartis pasirašyta sumokant 3 475,01 Eur avansą ir kas mėnesį mokant po 297,67 Eur. Per sutarties laikotarpį sumokėta 21 566,79 Eur. Faktiškai bendrovė per penkerius metus sumokėjo 21 410,11 Eur.

Veiklos nuomos sutartyje numatyta, kad automobilis visą sutarties galiojimo laikotarpį ir jam pasibaigus nuosavybes teise priklauso bankui. Pasibaigus nuomos terminui automobilis turėjo būti grąžintas bankui arba jo nurodytam asmeniui.

Kontrolės ir audito tarnybos duomenimis, sudarant automobilio veiklos nuomos sutartį tą pačią dieną pasirašyta Atpirkimo sutartis, kurioje numatyta, kad pasibaigus nuomos sutaties terminui už nustatytą atpirkimo kainą - 5 792,4 Eur - bankas pirmumo teiste atpirkti automobilį siūlys vienai bendrovei (duomenys neskelbtini).

Reklama

2019 m. balandžio 19 d. pagal turto grąžinimo aktą UAB Senasis turgus perdavė automobilį banko nurodytam atpirkėjui.

Pastarasis kiek daugiau nei po savaitės sutartimi automobilį pardavė UAB "Alkas", kurio vadovas, kaip ir UAB Senojo turgaus, buvo A. Gaudiešius.

Įdomu tai, kad 2018 m. birželio 1 d. po atliko patikrinimo subnuomos sutartis buvo nutraukta. Iki to laiko UAB Senasis turgus iš subnuomos gavo 2 548,58 Eur pajamų.

Pagal pateiktus duomenis nustatyta, kad iš viso automobilio veiklos nuomos laikotarpiu nuvažiuota 143 443 km, vidutiniškai 2 390,72 km per mėnesį.

Tyrimą atlikusiai Kontrolės ir audito tarnybai kyla pagrįstų abejonių, ar automobiliu nebuvo naudojamasi ir reikmėms, nesusijusioms su bendrovės veikla.

Išvadose teigiama, kad paprastai sudarant veiklos nuomos sutartis avansas nėra mokamas, taip pat nebuvo sudaryta maksimaliai palanki automobilio nuomos sutartis, prieš sudarant sutartį nebuvo įvertinta jos nuostatų atitiktis.

Reklama

Manoma, kad UAB Senojo turgaus sudarytas sandoris dėl automobilio veiklos nuomos neatitiko racionalaus, ekonomiško bei efektyvaus turto valdymo principų.

Pirmadienį tyrimo išvadas išgirdęs Klaipėdos savivaldybės Kontrolės komitetas priėmė sprendimą atlikti auditą UAB Senojo turgaus" veiklai įvertinti.

"Kontrolės ir audito tarnyba nustatys, kokio dydžio žala buvo padaryta, bei kreipsis į institucijas, jeigu tokie dalykai išaiškėtų. Be abejo, kėlė įtarimų tai, kad būtent praėjusią savaitę buvo pranešta apie Arvydo Gaudiešiaus atsistatydinimą", - sakė Kontrolės komiteto pirmininkė Ligita Girskienė.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos jaunimo teatras pristato labai netradicinį, imersinį spektaklį "Delčia". Jis vyks apleistame...

Tokio teatro Klaipėdoje dar nebuvo nuotrauka, foto

Žinia apie naujus ribojimus, prasidėsiančius pirmadienį, spalio 26-ąją, sujudino būrelių organizatorius....

Būrelių ribojimas sukėlė pykčio bangą nuotrauka, foto

Jau 7-ąją personalinę dailės darbų parodą surengusi menotyrininkė Agota Bričkutė neprisistato kaip...

Agota Bričkutė: "Piešdama nekuriu jokių strategijų" nuotrauka, foto

Spalio 23-25 dienomis Lietuvoje jau šeštąjį kartą vyksta pagarbos  mirusiems Lietuvos kariams...

Kviečia pagerbti šiemet mirusius Lietuvos karius nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 6 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...