Po kraupios nelaimės - pareigūnų perspėjimai

Po kraupios nelaimės - pareigūnų perspėjimai

Pirmadienį kelyje Šilutė-Klaipėda įvykus skaudžiai nelaimei, po kurios į ligoninę pateko mažiausiai 3 žmonės, prabilo ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovai. Paaiškėjo, kad avariją sukėlė girtas panevėžietis. Tad kaip elgtis išvydus galimai girtą vairuotoją kelyje?

Statistikos departamento duomenimis, šių metų sausio mėnesį įvyko 237 eismo nelaimės. 7 iš jų - dėl neblaivių vairuotojų kaltės. Praėjusių metų gruodžio mėnesį eismo įvykių būta daugiau nei šimtu - 340, iš kurių 12 sukėlė neblaivūs vairuotojai.

2015 metais spalio 12 dieną Lapių kelyje (Kauno r.) įvykus nelaimei žuvo 36-erių metų vairuotojas. Tąkart pranešta, kad asmuo buvo apsvaigęs, tiesa, ne nuo alkoholio. Pavojingai manevruojantį automobilį pastebėjo iš galo važiavęs kitas vairuotojas, kuris nedelsdamas susisiekė su BPC operatore ir paprašė sujungti su Kauno kelių policija.

Operatorė to iš karto nepadarė. Nelaimė įvyko kauniečiui kalbantis su BPC operatore. Pareigūnai į vietą nuo iškvietimo atvyko per 8 minutes. Įvykis buvo paviešintas žiniasklaidoje, kilo skandalas.

O štai pirmadienio popietę kelyje Šilutė-Klaipėda įvykusios kraupios avarijos metu aukų išvengti pavyko, tiesa, sužeidimų - ne. Tiek neblaiviam avarijos kaltininkui, tiek kitu automobiliu važiavusiems žmonėms prireikė medikų pagalbos.

Kol laukė atvykstančių pagalbos tarnybų, vairuotojas laiką leido į griovį nuvažiavusiame automobilyje, kuriame, sėdėdamas kartu su taip pat galimai neblaiviu bendrakeleiviu, mėgino užsukti alkoholio butelį.

Tai nufilmavo ir įrašą socialiniame tinkle "Facebook" paviešino vienas iš avarijos liudininkų.

"Neblaivus (2,87 prom.) vyras, gimęs 1974 metais ir gyvenantis Panevėžyje, vairuodamas automobilį "Peugoet 406" padarė eismo įvykį. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas", - komentavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė.

Už šį nusikaltimą baudžiama bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Ką daryti pamačius girtą vairuotoją?

BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė dienraščiui aiškino, kad operatoriai, sulaukę skambučio apie galimai girtą vairuotoją kelyje, reaguoja nedelsdami. Yra galimybė sujungti pranešėją su policijos pareigūnais.

"Kalbant apie Lapių istoriją, paskambinęs žmogus neteisingai formulavo problemą. Jis tiesiog reikalavo jį sujungti su policija", - komentavo V. Juozevičiūtė.

Specialistė aiškino, kad pagal BPC tvarką operatorius, prieš sujungdamas pranešėją su policija, turi išsiaiškinti situaciją.

"Jis turi užduoti klausimus ir tik įsitikinęs, kad žmogus seka paskui neblaivų vairuotoją, jungia jį su policija", - kalbėjo V. Juozevičiūtė.

Ji pabrėžė, kad, esant galimybei, yra itin naudinga sekti įtarimų sukėlusį vairuotoją. "Tokiu atveju pranešėjas gali diktuoti policijai važiavimo kryptį. Žinoma, jei pranešėjas negali, kur nors skuba, nieko nepadarysi", - kalbėjo atstovė viešiesiems ryšiams.

V. Juozevičiūtė pasakojo, kad policijos pareigūnai į tokį įvykį reaguoti turi per 20 minučių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder