2020 m. rugpjūčio 11 d. 16:32 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Planuoja valyti Smeltalės upelį

(3)

Planuoja valyti Smeltalės upelį nuotrauka, foto

SITUACIJA. Jau prieš keletą metų buvo kalbėta, kad reikia tvarkyti Smeltalės uostelio akvatoriją ir valyti upės vagą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja valyti Smeltalės upelį. Jo vaga užžėlusi augalais, dalis grunto užteršta naftos produktais, upelį teršia ir gyventojai, į jį leidžiantys nuotekas.

Praėjusiais metais buvo parengti poveikio aplinkai vertinimo atrankos dokumentai, kad būtų galima išvalyti upės ruožą iki Minijos gatvės.

Ketvirtadienį vykusiame Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė sakė, kad norima prašyti, jog nebūtų reikalingas pilnas poveikio aplinkai vertinimas ir užtektų jau parengtų dokumentų.

"Tai užtruktų apie metus. Į šitą atranką jau sudėta tiek medžiagos, kad nebūtų ką dar į poveikio aplinkai vertinimą pridėti", - sakė R. Jievaitienė.

Pasak jos, iki 2023 metų rudens galima teikti paraiškas ir uosteliui valyti. Tad jeigu šiemet būtų atlikta poveikio aplinkai vertinimo atranka, kitąmet būtų galima ruošti techninį projektą ir pradėti organizuoti darbus.

Uostelio akvatorijoje upės srovė nuolat neša, plauna ir perklosto dugno nuosėdas, todėl praėjusiais metais pasiūlyta upės ruožą išvalyti nuo susikaupusių dugno nuosėdų ir perteklinės augalijos.

Nustatyta, kad keliose vietose dugno nuosėdos nestipriai užterštos naftos produktais. Užteršto grunto yra apie 1 200 kub. m. Šį gruntą numatoma atskirai nuo kito grunto išsiurbti žemsiurbe, apdžiovinti ir išvežti į grunto valymo aikštelę Kiškėnų kaime.

Tačiau posėdyje dalyvavę visuomenės atstovai atkreipė dėmesį, kad projekto pavadinime kalbama apie akvatorijos dugno gilinimo darbus. Baiminamasi, kad tai gali panaikinti natūralią upės vagą, o jei dugnas bus gilinamas daugiau, nei įtvirtintos krantinės, joms gali būti padaryta žala.

Atkreiptas dėmesys į tai, kad upelį teršia ir gyventojai. Bendrovės "Klaipėdos vanduo" atstovai teigė, kad tikrinami papildomi žmonių prisijungimai iš daugiabučių ir privačių kvartalų. Buvo rasti bent 4 teršėjai, kurių nuotekos tekėjo tiesiai į Smeltalę. Dar įvairiose vietose imami mėginiai siekiant išsiaiškinti naujus teršėjus.

"Sulaukėme momento, kai reikia būtinai išvalyti dalį upelio nuo Minijos gatvės iki Smiltelės gatvės, nes jau tai turi įtakos miesto apsėmimui per dideles liūtis - net iki Debreceno gatvės", - kalbėjo "Klaipėdos vandens" atstovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gintas

2020-07-10   14:55

IP: 86.100.53.185

Savivaldybėje absoliutus chaosas- puola prie vieno darbo nebaigę jo -prie kito, paskui prie trečio ir t.t..ką ta Jievaitienė retsykiais pašneka nesuvokdama ką ji kalba pati? Kas čia per "specialistė"? beje tokių ir daugiau. Kodėl ji neklaba apie Dangę? Greitai ji a[augs žolėms visa -gauna gerų trąšų... Pinigus švaisto kaip reikint.Ir tam pritaria tarybos aplinkosaugos komitetas. Ten irgi neaišku kas per politikai? Prisžadėjo visko "iki ausų" gerų darbų miestui prieš rinkimus,o ką padarė? Per ramiai elgiasi rinkėjai kad nepareikalauja konkrečių darbų..

vigis

2020-07-10   12:53

IP: 172.69.190.62

labai teigiamas deklaruojamas KMSA noras išvalyti Smiltelės upelį. Tik bėda tame, kad ketvirtadienį komiteto posėdyje buvo svarstomas PAV kuris vadinasi "Bendrijos '' Smiltelė" prieplaukos akvatorijos gilinimo darbai". Uždaros bendrijos, privačios prieplaukos akvatorijos gilinimo darbų projektus ruošia ir finansuoja Klaipedos savivaldybė mūsų visų pinigais. Gal geriau visiems klaipėdiečiam ir miesto svečiams būtų, jei šie pinigai būtų nukreipti į projektą "Nemokamų, valčių nuleidimo vietų Lietuvos vidaus vandenyse irengimas" Ir įrengti tokią vietą Kuršių mariose.Beje tokius projektus kuruoja, ir 70% kaštų dengia Lietuvos aplinkos ministerija.Tokį projektą vykdant AM dengia ir 70% privažiavimo kelių ir mašinų stovėjimo aikštelių įrengimo kaštų. Bet klaipėdiečiam, matomai, tai nereikalinga.

Va taip

2020-07-10   11:57

IP: 172.69.190.62

Viskas čia labai gražiai prašyta... Bet tada padarykite ir laisvą patekimą prie upelio, nes dabar jis užtvertas. Arba lai jį valo tie kas užsitvėrė...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dviem Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (TIC) projektams – priemonės „Turizmo...

Klaipėdai - priemonės „Turizmo inovacijos“ finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė kartu su Maisto ir veterinarijos tarnyba pradeda reguliarius viešojo maitinimo...

Bus tikrinamos kavinės, parduotuvės ir pramogų vietos nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos agentūra antradienį pranešė, jog pirmieji tyrimų rezultatai rodo, kad...

Klaipėdos jūrų uoste buvo išsiliejęs dyzelinas nuotrauka, foto

Antradienį Klaipėdoje, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje, vyks...

Klaipėdoje vyks Karinių jūrų pajėgų vado pasikeitimo ceremonija nuotrauka, foto

Vaikų žaidimo aikštelių danga kelia daug klausimų nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sakoma, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, tačiau Dragūnų kvartale kai kurie gyventojai...

Kardiologinių vaistų Lietuvoje suvartojama daugiausia nuotrauka, foto

Sveikata, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pernai, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia...

Palangoje operatyviai sulaikytas dviračio vagyste įtariamas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, Šių metų liepos mėn. viduryje, Palangos m. policijos komisariato pareigūnai jau sulaikė...

Savaitgalį – tarptautinės lankininkų varžybos „Klaipėdos taurė“ nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį, rugpjūčio 15-16 dienomis, Smiltynėje vyks tarptautinės  lankininkų varžybos Klaipėdos taurei...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...