2020 m. gruodžio 3 d. 22:41 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pirmoji Jūros šventės diena: lietus nesugadino nuotaikos

(3)

Reklama

Penktadienį Klaipėda pradėjo švęsti 61-ąją Jūros šventę, kurios kodas – „Pasimatymai su vėju“. Pirmąją šventės dieną vėjas atpūtė ne tik renginius ir reginius, bet ir lietų. Vis dėlto džiaugiamasi, kad oro sąlygos planų nesugriovė ir visi numatyti renginiai įvyko.

Laikantis saugumo reikalavimų šventė prasidėjo be tradicinės tūkstantinės eisenos. Vietoje to Kruizinių laivų terminale uostamiestį salvėmis sveikino projekto „Baltic Sail“ burlaiviai, kuriems nuo kranto taip pat buvo atsakyta pabūklų šūviais.

Pakėlus Jūros šventės vėliavą Klaipėdos universiteto burlaivyje „Brabander“, startavo tęstiniai renginiai, vyko koncertai.

VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė džiaugėsi, kad visi numatyti pasirodymai įvyko.

„Aš dirbau studijoje ir su kolegomis net išsižioję žiūrėjome, kaip apie 23 valandą „Radistai“ grojo Kruizinių laivų terminale, o lijo lietus, galima sakyti, „kuolais“ ir technikai bandė pridengti pultą, apsaugoti įrangą. Šiandien ryte su kolegomis aptarėme pirmą dieną – visose koncertinėse vietose, aikštelėse žmonių nuotaika buvo puiki, tie, kurie neišsigando lietaus ir tuo metu buvo mieste, tikrai smagiai pasibuvo“, - pasakojo D. Grikšaitė.

Šiais metais koncertai vyksta kitaip nei įprasta – pasirodymai apriboti iki 15 minučių, yra kelios koncertų vietos, į kurias atlikėjai atvyksta ir išvyksta vilkikais. Penktadienį visi pasirodymai vyko laiku, išskyrus vieną, kuris šiek tiek vėlavo.

Reklama

„Viskas vyko sklandžiai, ne veltui buvome viską apgalvoję, pasidarę repeticiją. Viskas buvo gerai, o kaip bus šiandien, žiūrėsime. Vėlai naktį turėjome susirinkimą ir buvo akivaizdu, kad problemos dėl žmonių srautų neturėjome. Jei bus geresnis oras, šiandien galime tikėtis didesnių srautų. Pagal šį formatą, jeigu susidarys didelės minios, kurios neišsiskirstys, mes nutrauksime tą programą, stabdysime, kol žmonės išsiskirstys“, - informavo D. Grikšaitė.

Organizatoriai visuose Jūros šventės renginiuose kviečia elgtis atsakingai, laikytis saugumo reikalavimų ir apribojimų, saugoti save ir aplinkinius, kad šventė būtų ir smagi, ir saugi.

Šeštadienį laukia daugybė įdomių veiklų ir renginių. Nuo 10 iki 20 val. bus galima aplankyti „Baltic Sail“ burlaivius, pamatyti drakonų valčių lenktynes, sutikti klajojančius mimus, pasigrožėti istoriniais laivais, pasiklausyti įvairių koncertų.

Šįvakar įvairiose miesto vietose pasirodys Karinių jūrų pajėgų orkestras su vokaliste Edita Bodrovaite, Klaipėdos jaunimo teatras, Šeiko šokio teatras, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistai, grupė „Baltos varnos“, multiinstrumentininkas Saulius Petreikis, Klaipėdos brass kvintetas, „Pinigautojai“, pučiamųjų ansablis „The Honkin‘ Dudes Brass band“, „Eurovizijos“ dalyviai „The Roop“, Saulius Prūsaitis.

Jūros šventės programa: renginiai ir žemėlapis

ŠEŠTADIENIS, liepos 25 d.

Reklama

8.30 val.

Šventos mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę Klaipėdos stačiatikių parapijose: Visų Rusų Šventųjų (Liepų g. 45A) Dievo Motinos Globėjos – Šv. Mikalojaus (Smiltelės g. 14A), Šv. Veros, Nadeždos, Liubovės ir Zofijos (Debreceno g. 48). Po šv. Mišių vyks pamaldos už jūrininkus

 

Turgaus g., Tiltų g., Pilies g., Danės g. (iki Šiaurinio rago), nuo 9 val.

Prekyba iš laikinų prekybos įrenginių Klaipėdos senamiestyje: nuo sagos iki medinio šaukšto

 

Reklama

9-12 val.

Šventos mišios už žuvusius jūroje ir jūrinę bendruomenę Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje

 

9.30-12 val.

Pirmojo Lietuvos jūrų kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas Smiltynės kapinaitėse. Šviesaus atminimo kapitonui literatūrinę – muzikinę kompoziciją ,,Malda – sielos alsavimas“ dedikuoja Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos bendruomenė

 

Reklama

Automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g., nuo 10 val.

Skonių fiesta. Maistas iš maisto vagonėlių: greita, gardu, įvairu

 

10-14 val.

Žuvusios laivo „Linkuva“ įgulos pagerbimas prie memorialo

 

Reklama

Kruizinių laivų terminalas, nuo 10 val.

„Baltic Sail“ burlaivių apžiūra, atviri deniai (jei laivai neužsakyti renginiams ar specialiems reisams)

 

Turgaus g.

Turizmo gatvė: „Drauge keliaukim po Lietuvą!“

 

Reklama

Atgimimo a., 12 val.

Dizaino jūra: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu

 

12 val.

Vainikų žuvusiesiems jūrose nuleidimas Baltijos jūroje. Laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo – 11 val. Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčiuosius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį ragą)

 

Žvejų g. 12–00 val., Pilies ir Žvejų g. sankirtoje 18–00 val.

„Maltiečių“ pirmosios pagalbos punktai

 

Kruizinių laivų terminale

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato programą „Gero vėjo“: baleto pamoka atviroje erdvėje; šokio spektaklio “Faustas” atvira repeticija; pokalbiai-susitikimai su teatro menininkais; vaikų operos studijos koncertas; choro koncertas. Bobo Chilcotto ,,Mažosios džiazo mišios”; operos solistų pasirodymai.

 

Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki Jono kalnelio įplaukos kanalo

„Drakonų“ lenktynės Dangėje: azartiškos drakonų valčių varžybos dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos taurės. Nugalėtojų apdovanojimas pasibaigus varžyboms prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos palapinės

 

Priestočio g. 5

AB „Lietuvos geležinkeliai” kviečia į jau ketvirtąjį drezinų ralį! Greitis, adrenalinas ir azartas – 3 žodžiai, kuriais drezinų ralį apibūdina jo dalyviai. Komandą sudaro 2-3 asmenys, tad ieškokite komandos partnerių ir susitiksime drezinų ralyje! Geležinkelio stotyje smalsuoliai turės galimybę pasižvalgyti po lokomotyvo bei keleivinio traukinio mašinistų kabinas, susipažinti su istorine paroda apie keliones traukiniais ir laimėti prizų pramogose.

 

I. Kanto g. 7

Jūrininkų susitikimas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje

 

Buvusios Šv. Jono bažnyčios aikštė

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ ir Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos meno kolektyvų koncertas

 

Piliavietės a.

Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 kviečia į pasimatymus su jaunatviškais vėjais piliavietės aikštėje: įvairios jaunimo iniciatyvos; „Taško teatras”; linijinių šokių pamokos su Linedance LT; DJ Montello. Piliavietės aikštės erdvę puošia fontanas-siurprizas, kurį Jūros šventės lankytojams dovanoja bendrovė „Etna“

 

Senamiestis, nuo 16 val.

Pantomimos teatro „A“ klajonės šventės takais. Mimai keliauja per aikštes ir skverus džiugindami žmones, užburdami juos judesio poezija. Sutiksit?- nusišypsokit!

 

Dienovidžio skveras

Pasimatymai su vaikais: teatro studija ,,Dulidu” ir ištraukos iš spektaklio „Kaip atsirado drugeliai”; teatro ,,Lino lėlės“ kūrybinės dirbtuvės „Trečiojo brolio garlėkis, arba Aleksandro orlaiviai“.

 

Teatro a.

Teatro aikštėje pučia vietiniai vėjai: Karinių jūrų pajėgų orkestras ir vokalistė Edita Bodrovaitė, Šeiko šokio teatras su spektakliu „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“, Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“

 

Kūlių Vartų g. 7

Jūros šventės pikniko zona: muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos, stilingi „Subaru“ automobiliai ir „Eglės sanatorijos“ sveikatinimo erdvė. Stabdom tempą ir švenčiam gyvenimą! 19–23 val. „Vakariniai vėjai“: grupė „Good time boys“; šiuolaikiškos etnomuzikos duetas „Ramėja“.

 

Dangės upė, tarp Biržos ir Pilies tiltų

Lietuvos jūrų muziejus pristato tradicinių ir istorinių laivų paradą „Dangės flotilė“: laivų ir jų įgulų pristatymas krantinėje prie „Žvejo“ skulptūros; laivų paradas – inscenizuotas pasakojimas „Vai kur nužėgliuos…“. Naktinis laivų paradas „…ten yra jūrų karalius“.

 

Atgimimo a., Teatro a., Kruizinių laivų terminalas, prie restobaro „Bhouse-Švyturys“

Didieji Jūros šventės koncertai ant ratų! Tikras „Jūros šventės“ štormas, siausiantis miesto gatvėmis ir aikštėmis. Pas jus atvyksta: kūrybingoji grupė „Baltos varnos“; profesionalus trimitininkas ir multiinstrumentininkas Saulius Petreikis; šiemetės „Eurovizijos“ favoritė – grupė ,,The Roop’’; stilingasis atlikėjas Saulius Prūsaitis. Didįjį šeštadienio koncertą „Jūros šventės“ svečiams dovanoja „Švyturys nealkoholinis“!

 

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Jūrinio paveldo ženklai. Klaipėdos uosto vedliai“

 

Kultūrų komunikacijos centro Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

„Vakarų vėjai ’20: (Ne)priklausomi“. Lietuvos dailininkų sąjungos tęstinė paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui

 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemas, Didžioji Vandens g. 2

,,Kieta dalelė“. Instaliacija pagaminta iš šiukšlių, kurias pajūrio ruože surinko patys klaipėdiečiai. Tai – taršos mažinimo iniciatyva, kurią vykdo Klaipėdos universiteto mokslininkai, elektrinių autobusų „Dancer“ gamintojas ir Klaipėdos miesto bendruomenės

 

Dievo Motinos Globėjos ir Šv. Mikalojaus Parapijos parodų salė, Smiltelės g. 14A

,,Klajojantis vėjas burėse“ – jūrų kapitono A. Romaškino burinių laivų modelių paroda, skirta Jūros šventei ir meistro 70-mečio jubiliejui.

 

Atgimimo a.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencinė palapinė. Bendruomenės pareigūnai pristatys policininko profesiją, suteiks gyventojams ir miesto svečiams informaciją apie tai, kaip pasirūpinti savo turto saugumu, konsultuos saugios kaimynystės grupių veiklos ir kitais klausimais. Prie palapinės nuolat budės mobilus nusikalstamų veikų registravimo policijos ekipažas.

 

Prie kelio į Kruizinių laivų terminalą

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos infopunktas. Pareigūnai pristatys gaisrų gesinimo ir gelbėjimo techniką, papasakos apie dūmų signalizatorius, patars, kaip juos naudoti. Drąsiausius pakvies į dūmų „kambarį“. Mažųjų lankytojų laukia prizai ir siurprizai.

 

Lietuvos jūrų muziejuje 11, 12, 14, 15, 16 val.

Delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai Saulės įlankoje, baseine po atviru dangumi, šalia delfinariumo; 10.30–18.30 val. akvariumas ir laivybos istorijos ir gamtos ekspozicija Nerijos forte bei 2 naujos interaktyvios ekspozicijos „Vėžiagyviai ir dygiaodžiai ir jų supergalios“, paroda „Nuo Veneros iki sraigto. Kelionė kriauklės labirintu“; edukacinis eršketų šėrimas akvariumo nuliniame aukšte, trečiadieniais ir šeštadieniais 13 val. Bilietai www.ljm.lt.

 

Dangės upė, tarp Biržos ir Pilies tiltų

VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ pristato projektą ,,Skambanti dangė“. Koncertai nuo laivų: Klaipėdos brass kvintetas, pučiamųjų ansamblis „The Honkin’ Dudes brass band“, Sauliaus Šiaučiulio kvartetas, meninis – muzikinis judėjimas „Pinigautojai“.


SEKMADIENIS, liepos 26 d.

Turgaus g., Tiltų g., Pilies g., Danės g. (iki Šiaurinio rago), nuo 9 val.

Prekyba iš laikinų prekybos įrenginių Klaipėdos senamiestyje: nuo sagos iki medinio šaukšto

 

Dangės upė, 9 val.

Tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ palydos. Pilies tilto pakėlimas

 

Automobilių stovėjimo aikštelė, Pilies g., nuo 10 val.

Skonių fiesta. Maistas iš maisto vagonėlių: greita, gardu, įvairu

 

Turgaus g.

Turizmo gatvė: „Drauge keliaukim po Lietuvą!“

 

Paplūdimys prie Centrinės gelbėjimo stoties, Smiltynė

Atvirasis Lietuvos paplūdimio regbio čempionatas

 

Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki Jono kalnelio įplaukos kanalo

Azartiškos kovos Dangėje. Tradicinė žvejo regata – baidarių-kanojų irklavimo varžybos

 

Kūlių Vartų g. 7

Jūros šventės pikniko zona: muzika, gero maisto ir gėrimų degustacijos, stilingi „Subaru“ automobiliai ir „Eglės sanatorijos“ sveikatinimo erdvė. Stabdom tempą ir švenčiam gyvenimą!

 

Atgimimo a., 12 val.

Dizaino jūra: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu

 

Žvejų g. 12–15 val.

„Maltiečių“ pirmosios pagalbos punktai

 

Kruizinių laivų terminalas

Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3). Registracija iki liepos 25 d. 19 val. Svetainėje www.krepsiniomokykla.lt

 

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Jūrinio paveldo ženklai. Klaipėdos uosto vedliai“

 

Kultūrų komunikacijos centro Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

„Vakarų vėjai ’20: (Ne)priklausomi“. Lietuvos dailininkų sąjungos tęstinė paroda, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui

 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemas, Didžioji Vandens g. 2

,,Kieta dalelė“. Instaliacija pagaminta iš šiukšlių, kurias pajūrio ruože surinko patys klaipėdiečiai. Tai – taršos mažinimo iniciatyva, kurią vykdo Klaipėdos universiteto mokslininkai, elektrinių autobusų „Dancer“ gamintojas ir Klaipėdos miesto bendruomenės

 

Dievo Motinos Globėjos ir Šv. Mikalojaus Parapijos parodų salė, Smiltelės g. 14A

,,Klajojantis vėjas burėse“ – jūrų kapitono A. Romaškino burinių laivų modelių paroda, skirta Jūros šventei ir meistro 70-mečio jubiliejui.

 

Lietuvos jūrų muziejuje 11, 12, 14, 15, 16 val.

Delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai Saulės įlankoje, baseine po atviru dangumi, šalia delfinariumo; 10.30–18.30 val. akvariumas ir laivybos istorijos ir gamtos ekspozicija Nerijos forte bei 2 naujos interaktyvios ekspozicijos „Vėžiagyviai ir dygiaodžiai ir jų supergalios“, paroda „Nuo Veneros iki sraigto. Kelionė kriauklės labirintu“; edukacinis eršketų šėrimas akvariumo nuliniame aukšte, trečiadieniais ir šeštadieniais 13 val. Bilietai www.ljm.lt.

Nuotraukų galerija

 

© Vita Jurevičienė

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Vita Jurevičienė

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nuotraukos neatsidaro

2020-07-25   15:34

IP: 84.15.189.18

Kažką netvarkingai padarėte, ponia Virginija.

Rimas

2020-07-25   12:56

IP: 185.11.26.161

Kas vyksta su transporto kamsciais mieste,tai miesto valdzios geda

Nieko gero

2020-07-25   11:37

IP: 185.11.26.161

Geriau visi privalomai butu su kaukemis ir darytu normalius koncertus ir pasirodymus kaip ankstesniais metais negu pasirodyma iki 15 min. Dabar nera jokios sventes, nieko, tik beprasmis vaiksciojimas nezinia kur.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Į "Vakarų ekspreso" redakciją dėl Žardės parke atsiradusio šiukšlyno kreipėsi Žardės mikrorajono...

Žardės parkas paverstas šiukšlynu nuotrauka, foto

Turėjusi sunkią vaikystę, tačiau vėliau itin daug pasiekusi asmeniniame gyvenime Lalita Atienė...

"Savaitės eksprese" - kodėl Lalita Atienė atsisakė milijoninio verslo nuotrauka, foto

Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, – kartu su įprasta ...

Soc. pašalpos gavėjams – vienkartinė piniginė išmoka nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 41 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...