2019 m. liepos 24 d. 10:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Piliavietę išmargino neteisėtai

(32)

Piliavietę išmargino neteisėtai nuotrauka, foto

ĮŽŪLU. Iš Vilniaus atvykę gatvės meno festivalio organizatoriai savavališkai nusprendė vietoje nutriušusios sporto salės sienos ištapyti istorine miesto širdimi laikomos Klaipėdos piliavietės fasadą.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Reklama

Į Klaipėdą iš sostinės šiemet persikėlęs gatvės meno festivalis "EDIT Klaipėda Street Art" nustebino kūrybiškumu. Vietoje planuotos išpiešti sovietinės, netolimoje ateityje planuojamos nugriauti sporto salės sienos Pilies gatvėje, organizatoriai be Klaipėdos valdžios leidimo darbus perkėlė ant piliavietės rytinės kurtinos fasado.

Anksčiau platintame organizatorių pranešime buvo tvirtinama, kad sporto salę dailins jūrinius motyvus savo darbuose naudojantis italas Romos Tellas.

Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis patvirtino, kad piešinys ant piliavietės fasado, kur netrukus pradės veikti kavinė, šį savaitgalį atsirado neplanuotai.

"Buvo svarstomi visai kiti gatvės meno festivalio objektai, tačiau susiklosčius neplanuotai situacijai, organizatoriai turėjo žaibiškai veikti ir, prisiėmę atsakomybę, nusprendė piešinį perkelti ant piliavietės sienos", - sakė pašnekovas.

Iš užsienio atvykus menininkui priešais piliavietę esančios sporto salės siena pasirodė esanti netinkama, nes jos paviršius buvo pernelyg grublėtas, o išnuomotas kranas esą nepasiekė reikiamo pastato aukščio. N. Lendraitis pasakojo, kad organizatoriai jam aiškino, jog tinkamo krano nepavyko rasti visame Vakarų Lietuvos regione. Kaip organizatoriai šių aplinkybių nenumatė anksčiau - neaišku.

Tad norėdami išnaudoti pirmadienį iš Klaipėdos planavusio išvykti svečio meninius sugebėjimus, organizatoriai ieškojo kitos "drobės" - savaitgalio pavakarę jie kreipėsi į Savivaldybę prašydami paieškoti alternatyvios vietos. Skambučio sulaukė ir N. Lendraitis, ir vyriausiasis miesto dailininkas, ir Savivaldybės administracijos direktorius, tačiau leidimas piešti ant piliavietės nebuvo suteiktas.

Reklama

"Padiskutavę su direktoriumi nusprendėme nesuteikti leidimo, nes šiuo atveju tai būtų neteisingas poelgis kitų asmenų, kurie norėtų ir planuotų ką nors ten daryti, atžvilgiu", - sakė N. Lendraitis.

Savivaldybė iš organizatorių taip pat sulaukė prašymo raštu leisti ant sienos palikti piešinį, tačiau greičiausiai festivalio rengėjams kūrinį teks likviduoti. Ar už tokį viešosios tvarkos pažeidimą jie gaus baudą, dar neaišku.

Beje, "EDIT Klaipėda Street Art" kaip vienas iš "Lietuvos kultūros sostinė" projektų iš Klaipėdos savivaldybės gavo 40 tūkst. eurų.

Paklaustas, ar toks akibrokštas nepaskatins pareikalauti grąžinti finansavimą į miesto biudžetą, N. Lendraitis ragino nedramatizuoti situacijos.

"Finansavimas festivaliui jau suteiktas. Dabar jiems liks per tam tikrą laiką tą sieną grąžinti į buvusią padėtį. Kaip miestietis aš gal ir norėčiau, kad liktų šis piešinys, bet kaip valstybės tarnautojas, atsakingas už viešąjį administravimą, manau, kad reikia laikytis viešąjį gyvenimą reglamentuojančios tvarkos", - sakė jis.

Festivalio vadovė Ūla Ambrasaitė "Vakarų ekspresui" kol kas atsisakė komentuoti, kokiomis aplinkybėmis piešinys atsirado ant piliavietės sienos.

Reklama

"Kol kas vyksta procedūros, taigi apie šį piešinį galėsime kalbėti vėliau. Tik po keleto dienų galėsime pasakyti, koks tolesnis jo likimas", - sakė ji.

Piešinio atsiradimas nebuvo derinamas ir su Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriumi Jonu Geniu. Apie tokį akibrokštą išgirdęs nustebo ir VšĮ "Klaipėdos šventės", atsakingos už rytinėje piliavietės kurtinoje įrengtos konferencijos salės veiklą ir projekto "Lietuvos kultūros sostinės" programos koordinavimą, vadovas Romandas Žiubrys.

Savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis komentavo, kad informacija, gauta pirmadienį, kol kas nagrinėjama.

Iš viso festivalio "EDIT Klaipėda Street Art" metu planuota sukurti 6 viešojo meno darbus. Birželį menininkas Seikon iš Gdansko vizualiai pakeis KKKC Parodų rūmų fasadą, o klaipėdietis menininkas ABran imsis išpiešti visą namą Liepų gatvėje. Gegužės pradžioje buvo pristatytas menininko iš Pietų Afrikos Respublikos ištapytas keltas "Baltija".

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

to to Ieva

2017-06-03   20:01

IP: 78.57.217.55

išmarginti namą tai jokia inovacija, grafiti daromi nuo 1970 -ųjų. Menas ant sienų paviršių, be jų savininko sutikimo yra laikomas vandalizmu.
O jei organizatoriai nesugebėjo nuo 2016 metų susitarti, tai tokie ir organizatoriai ...

to Ievai

2017-06-03   15:42

IP: 78.57.212.44

Jei teisingai suprantu, tai jūs arba jūsų artimieji savivaldybėje ir dirba... Ir antrasis jūsų sakinys tai labai gerai įrodo (kaip ir valdininkų poziciją, deja). ir dar įrodo, kad jokių inovatyvių projektų tikrai neorganizuojate, nes juos darant kyla įvairiausių problemų. Žmonės bandantys keisti provincialų veidą miesto veidą į šiek tiek dinamiškesnį, šiuolaikiškesnį, tikrai neskaičiuoja nei laiko, nei jėgų, todėl būtų visai tinkama valdininkų pozicija jiems padėti. P.s. jei dirbčiau savivaldybėje, tikrai stengčiausi ieškoti išeičių ir iškilus problemai neatsisakyčiau vien dėl to, kad savaitgalis (taip, beje, ir darau savo darbe).

klausimėlis

2017-06-03   11:08

IP: 78.57.217.55

įdomu, kieno kavinė neužilgo pradės veikti, gal jie leidimą davė ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Moterų paplūdimių Klaipėdoje - ne vienas. Vyrams liūdniau - jiems skirtas daug...

Viena bėda moterų paplūdimyje tapo tikru galvos skausmu nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

To, kas įvyko viename Klaipėdoje veikiančiame kinų restorane, nesusapnuotum nė baisiausiame košmare...

Po kraupios indų plovėjos išpažinties vadovė puolė į ašaras nuotrauka, foto

Arvydą Sabonį nustebino ažiotažas Palangoje nuotrauka, foto

Sportas, Arvydas Sabonis pirmasis užsivilko Lietuvos rinktinės aprangą per pirmadienį prasidėjusią pasirengimo stovyklą...

Viena bėda moterų paplūdimyje tapo tikru galvos skausmu nuotrauka, foto

Klaipėda, Moterų paplūdimių Klaipėdoje - ne vienas. Vyrams liūdniau - jiems skirtas daug...

Skvernelis: duok eurų, jeigu turi ratus ir stogą nuotrauka, foto

Nuomonės, Naujasis Prezidentas atėjo į Seimą. Pasiūlė Skvernelį į Premjerus. Užtruko dvi minutes....

Kretingalėje "reketininkas" pavogė alų nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-23, apie 8:15 val., Kretingalėje į parduotuvę Klaipėdos g. užėjo matytas vyriškis....

Sportas, Paskelbta prieš 10 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...