2019 m. liepos 18 d. 15:55 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Piešinys sudomino paveldosaugininkus

(16)

Piešinys sudomino paveldosaugininkus nuotrauka, foto

REZIUMĖ. Nors piešinys, kuriame vaizduojami vandens augalų motyvai, regis, patinka ir patiems Klaipėdos savivaldybės atstovams, festivalio "EDIT Klaipėda Street Art" organizatoriams liepta jį pašalinti. Taip pat gali būti, kad menininkams teks sumokėti baudą už kultūros paveldo objekto marginimą.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Praėjusį savaitgalį ant Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos fasado neteisėtai atsiradęs piešinys privalo būti pašalintas. Taip nusprendė uostamiesčio Savivaldybės viešosios tvarkos sergėtojai.

Šį precedento neturintį atvejį taip pat ėmėsi tirti Kultūros paveldo departamentas (KPD), patvirtinantis, kad už neteisėtą kultūros paveldo objekto išmarginimą gali būti skirta nemenka bauda.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad vietoje planuotos išpiešti sovietinės, netolimoje ateityje planuojamos nugriauti sporto salės sienos Pilies gatvėje "EDIT Klaipėda Street Art" festivalio organizatoriai be Klaipėdos valdžios leidimo darbus perkėlė ant piliavietės rytinės kurtinos fasado.

Savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys aiškino, jog organizatoriams pritaikyta administracinė nuobauda. Kol kas "už savavališką teplionę" pirmą sykį nusižengėliams skirtas tik įspėjimas ir pateiktas reikalavimas per mėnesį panaikinti piešinį. Už antrą panašų nusižengimą grėstų bauda iki 600 eurų.

Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška patvirtino, kad piliavietė yra paveldo objektas, tad bet kokį piešinį ant jos fasado būtina suderinti su KPD. Be to, toje kurtinos vietoje netrukus įsikurs kavinė, tad, pasak V. Juškos, organizatoriai piešinį esą turėjo suderinti ir su kavinės savininkais, kurie jau išsirinko lauko terasoje atsirasiančių staliukų, kėdžių, iškabos stilių ir įvaizdį.

KPD Klaipėdos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas tikino pirmadienį surašęs apžiūros aktą, netrukus sprendimą dėl įvykio priims departamento vadovai. Gali būti, kad piešėjams bus skirta bauda nuo 300 iki 560 eurų.

Reklama

"Nemanau, kad piešinys atsirado iš piktų kėslų. Kita vertus, toks savavališkas veiksmas primena piktybinius sienų tepliotojus, - teigė L. Kavaliauskas. - Man kaip menininkui šis grafitis tikrai įdomus, tačiau tai, kaip jis atsirado, yra netoleruotina. Anksčiau ši piliavietės dalis buvo bunkeris, kuriame Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai buvo įkūrę sandėlį, kur, tikėtina, buvo laikoma amunicija."

Festivalio rengėja Ūla Ambrasaitė aiškino, kad rytinės kurtinos fasadą tiek menininkas iš Italijos, tiek organizatoriai palaikė tobula alternatyva. Anot jos, buvo kilusi mintis išpiešti minėtos sovietinės sporto salės fasadą, tačiau tai esą būtų buvęs tik formalus darbo atlikimas, neatsižvelgiant į kontekstą ir vietą.

"Mes visuomet ieškome vietų, kurios pačios papildytų piešinį. Menininkui piliavietės fasadas iškart krito į akis, nes ši siena yra apželdintame pylime, priešais - vanduo. Nors ir žinojome, kad tai paveldo objektas, tačiau nusprendėme, kad daug žalos nepadarysime, nes siena buvo šviežiai nudažyta. Taigi sugrąžinti jai pirminę išvaizdą nebūtų sudėtinga", - aiškino Ū. Ambrasaitė.

Pasak jos, gatvės meno projektai yra gana sunkiai įgyvendinami dėl ilgai trunkančių teisinių procedūrų. Kartais leidimą piešti ant tam tikros sienos gauti užtrunka pusmetį.

"Gal ir atrodo, kad tai buvo įžūlus, savavališkas elgesys, tačiau tikrai galėsime sienai grąžinti pradinę išvaizdą", - teigė pašnekovė.

Iš viso šešiems festivalio projektams įgyvendinti Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė 40 tūkst. eurų. Paklausta, kokia dalis finansavimo atriekta būtent šiam, regis, netrukus išnyksiančiam projektui, organizatorė atsakyti negalėjo. Tik paminėjo, kad dažams pinigų skyrė rėmėjai, o svečią apgyvendino KKKC Parodų rūmai.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

medis

2017-06-07   22:53

IP: 85.232.145.99

Man ir keista kad ta betoninė siena kažkokia svarbus paveldas..juo lab ruošias pastatyt naują pilį kaip akropolį.

nnn

2017-06-07   21:54

IP: 86.100.13.243

Valdzios tamsuoliams grazu tik kartuves prie muzikinio teatro ir prekybcentriai.

o taip

2017-06-07   20:29

IP: 86.100.115.93

Tas nudažytas kreivas betono gabalas neturi nieko bendro su paveldu ir su piliaviete.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Uostamiesčio mokyklos pamažu prisitaiko prie rinkos poreikių. Pavyzdžiui, Baltijos gimnazijoje ateinantiems mokslo...

Naujovės Klaipėdoje - dėstytojai dirbs mokytojais nuotrauka, foto

Ankstyvą trečiadienio rytą senamiesčio skulptūra "Kaminkrėtys" atsinaujino - pakeistas jau pasenęs šepetys....

„Kaminkrėtys“ atsinaujino Jūros šventei nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir...

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys neš svarbią žinią nuotrauka, foto

Siekiant tvarkingiau rūšiuoti žaliąsias ir biologiškai skaidžias maisto atliekas šiemet Klaipėdos individualių...

Konteineriai išdalinti, rūšiuoja ne visi nuotrauka, foto

Į Lietuvą atskrido pažangiausi JAV naikintuvai F-35 nuotrauka, foto

Lietuva, Į Lietuvą ketvirtadienį pirmąkart atskrido pažangiausi amerikiečių naikintuvai F-35.

Aplink Baltijos jūrą - per 2 paras nuotrauka, foto

Automobiliai, Ketvirtadienį Palangoje – oficialus „Aurum 1006 km lenktynių“ startas. 38 komandų sportiniai...

Originalaus ir unikalaus pasukamojo tiltelio istorija nuotrauka, foto

Jūra, Dažnas praeivis, atsidūręs Klaipėdos piliavietėje, ją prisimena dėl įspūdingų Jūros šventę vainikuojančių...

Mokėsi naudoti laimikį nuo ruonių saugančias gaudykles nuotrauka, foto

Jūra, Paskutiniu metu pilkųjų ruonių skaičius Baltijos jūroje yra išaugęs, žuvies mažėja, todėl...

Lietuva, Paskelbta prieš 26 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 33 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...