2021 m. sausio 16 d. 23:53 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Per naktį prie Danės upės išdygo ženklas, draudžiantis maudynes

(17)

Per naktį prie Danės upės išdygo ženklas, draudžiantis maudynes nuotrauka, foto

© Tv3.lt nuotr.

Reklama

Klaipėdiečiai apstulbę. Per vieną naktį šalia per visą miestą vingiuojančios Danės upės išdygo maudytis draudžiantys ženklai. Uostamiesčio gyventojai pasakoja, kad Danės vandenyse plaukiojo jau ne viena vietinių karta, tačiau kažkas vienu mostu šią gaivią tradiciją nutraukė.

Paaiškėjo, kad tokį draudimą priėmė Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija, kuri nusprendė, kad upėje maudytis negalima nes čia nebudi gelbėtojai bei niekas netiria vandens kokybės. Ekologai ir miestiečiai sako, kad valdininkai nuėjo lengviausiu – draudimo keliu.

Prie Danės upės gyvenantys klaipėdiečiai ryte negalėjo patikėti savo akimis. Prie jų pamėgtos maudynių vietos išdygo štai toks, maudytis draudžiantis ženklas. Maža to, tekstu grasinama, kad nepaklususių laukia administracinė atsakomybė. 15 metų čia maudytis ateinantis Vytautas nė nežino ką galvoti.

„Kada būna karšta čia prisirenka daug žmonių ir labai keista, kad dabar baus mus už tai. Tik nežinau kokiu būdu. Nes aš pats esu veteranas plaukikas, tai mane reikėtų iš abiejų krantų gaudyti arba eisime kaip partizanai naktimis maudytis“, – sako klaipėdietis Vytautas Balalis.

Tačiau maudytis žmonės negalės ne tik šalia šio ženklo. Tokių įspėjimų pridygo palei visą Danės upę. Ir net prie Klaipėdoje esančių tvenkinių. Draudimų iniciatorė – uostamiesčio savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Remdamasi ugniagesių pateikta statistika, jog šiemet Danės upėje teko gelbėti 16 skendusių žmonių ir ištraukti tris lavonus, komisija nusprendė apskirtai visoje Danėje uždrausti maudytis.    

Reklama

„Šiose vietose nėra saugu maudytis, dėl to, kad nėra gelbėtojų. Tai jei žmogus skęsta, nėra kas pagelbėtų ir informavo apie tai, kad yra problematiškas privažiavimas specialiu transportu. 00.54 Reaguodami į tai, ekstremalių situacijų komisija vienbalsiai pritarė, kad reikia įrengti ženklus „draudžiama maudytis“, – pasakoja savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

„Tai reikėtų tada įrengti paplūdimius, kurie yra saugūs, su gelbėtojų punktais, nors vienoj vietoj visoj Klaipėdoj ir tada ne drausti žmonėms, o skatinti“, – teigia V. Balalis.

O štai gelbėtojai aiškina, kad jie prie Danės upės nedirbs, kadangi čia nėra įrengta jokių oficialių paplūdimių. Tiesa, gelbėtojai nebudi ir prie jūros šalia Karklės, mat šis paplūdimys taip pat neoficialus, tačiau maudytis čia niekas nedraudžia. Todėl Danės upę administruojantys specialistai sako, kad tokie nauji draudimai jiems keisti, be to apie juos sužinojo tik iš žurnalistų.

Kodėl niekas apie pokyčius nepranešė tiesiogiai upe besirūpinantiems specialistams, jiems paslaptis.

 

Reklama

„Pastatė ženklus, mūsų kažkaip nelabai informavo. Jeigu žiūrėti tuo draudžiamuoju kampu, tai mes negalime niekur Lietuvoje maudytis. Nei jokiame ežere, jokioj upėj, jokiam tvenkinyje, kur nėra gelbėtojų. Tai iš esmės mes niekur negalim maudytis apart Klaipėdos paplūdimių prie jūros“, – kalbėjo Danės upės administratorius Deivis Bilkštis.

Maža to, komisijos išvadose yra ir dar vienas argumentas kodėl maudytis negalima. Esą Danės upės vandens kokybės niekas netiria, todėl čia plaukioti nesaugu. tiesa, ekologai tam iš dalies pritaria. Pasak jų, upės vanduo tikrai užterštas, mat Danė vingiuoja pro įvairius kaimus ir miestelius, o iš ten į Klaipėdą atplukdo ūkininkų nitratais užterštus gruntinius vandenis. Tačiau, pasak ekologų, valdininkai nuėjo paprasčiausiu keliu – stengiasi ne šalinti taršos priežastis ir vandenį tirti periodiškai, o tiesiog uždrausti maudynes.

„Klaipėdoje yra geriausios kokybės vandens tyrimo laboratorijos. Tai turi ir Klaipėdos universitetas. Ir ne vien tik tai. „Klaipėdos vandenų“ nuotekų valykloje patys moderniškiausi įrengimai yra ir dar daugiau tų laboratorijų yra. Ir tai visiškai nesudėtinga yra“, – sako ekologė Dalia Žukienė.

Vis dėlto, panašu, kad maudytis Danės upėje draudžiantys ženklai išliks ir kitą vasarą. Ar niekas draudimo nepažeidžia tikrins Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Tad tokie linksmų maudynių vaizdai per visą Klaipėdą vingiuojančioje Danėje gali likti tik istorija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

GGG

2020-09-08   16:46

IP: 82.135.246.230

Neblogai...Jus ką valdžiažmogiai sau leidžiate...?

Alio

2020-09-07   14:16

IP: 88.119.136.56

Pakeiskit tuo ženklus, kaip nuėmėte tvorelę Manto g. prie Universiteto !
Klaidas reikia taisyti !

Logika

2020-09-07   14:12

IP: 88.119.136.56

Upė gali būti ir be pliažo, kaip ir daugelis upių Lietuvoje, madomasi ne pliaže o vandenyje.
Aišku mieste gyventojus reikia informuoti apie vandens kokybę, jei švarus lai maudosi.
Vietoje šio ženklo turėtų atsirasti užrašas, kad prie upės gelbėtojai nebudi ir tada kiekvinas žmogus tai įsivertins.
Matosi, kad ugnegesiai - gelbėtojai nebenori atlikinėti savo misijos, tai sako negalima maudytis, apsurdas !

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...