2020 m. lapkričio 24 d. 19:41 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paveldas visame mieste bus lygus?

(4)

Paveldas visame mieste bus lygus? nuotrauka, foto

PRETENDENTAS. Jei miesto politikai ateityje nuspręs dar papildyti paveldo tvarkymo darbų finansavimo tvarką, pretenduoti į paramą galėtų ir Bachmano dvaru besirūpinantys žmonės.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymą norinti paskatinti Klaipėdos valdžia ketina ieškoti papildomų lėšų tokiems darbams finansuoti ir siūlo leisti į paramą pretenduoti ne tik senamiestyje, bet ir kitose miesto vietose esančių saugomų pastatų savininkams.

Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje buvo pritarta atnaujintam kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų finansavimo tvarkos aprašui.

Jame trumpinami pateiktos paraiškos korekcijoms skirti terminai, taigi, procesas judės šiek tiek greičiau. Atsirado reikalavimai dėl „de minimis“ principų taikymo - maksimali parama vienam objektui gali būti 200 tūkst. eurų per 3 metus.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad nauja tvarka galios ir Smiltynei, kurioje yra saugomų istorinių vilų, Klaipėdos senamiesčio ir istorinės miesto dalies, vadinamos Naujamiesčiu apsaugos zonoms.

Papildomi balai bus skiriami, jei tvarkomi daugiabučiai pastatai, jei prastas pastato estetinis vaizdas, jei bloga atraminių konstrukcijų būklė.

Taip pat yra numatyta galimybė finansuoti sakralinio paveldo taikomuosius tyrimus. Tai leistų miestui prisidėti siekiant tvarkyti ar atkurti miesto sakralinius objektus, taip pat ir Šv. Jono bažnyčią (numatomas finansavimo intensyvumas iki 100 proc., o dydis – iki 30 tūkst. eurų).

Reklama

Patvirtinus naują tvarką teisę pretenduoti į paramą įgijo dar 39 statinių savininkai. Iš viso jų yra jau 278.

Vis dėlto visi jie kol kas pretenduos mažiausiai į 200 tūkst. eurų sumą. Nors buvo siūlyta tvarkos apraše nustatyti didesnę sumą, pavyzdžiui, 300 tūkst. eurų, konkreti suma nebuvo nurodyta.

„Buvo siūlymas didinti finansavimą iki 300 tūkst. eurų, bet tvarkos apraše nėra nustatytos konkrečios sumos. Šis klausimas sprendžiamas rengiant strateginius veiklos ir metinius planus, tvirtinant biudžetą“, - sakė Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška.

Jis taip pat teigė nepalaikantis siūlymo visas miesto teritorijas vertinant vienodai, neišskiriant senamiesčio ir naujamiesčio. Jis argumentavo tuo, kad senamiesčio tvarkymas jau daug metų yra prioritetas, o miesto periferijoje esantys pastatai neturi tokio statuso, kokį turi esantys senamiestyje. Tokių pastatų, pasak V. Juškos, nėra labai daug, bet jie esą taip pat gali teikti paraiškas ir, jei surinks užtektinai balų, gali gauti paramą.

V. Juškos teigimu, skirstant 200 tūkst. eurų paramą objektams tvarkyti šiems metams buvo papildomų 100 tūkst. eurų poreikis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis posėdžio metu nurodė, kad administracija bandys ieškoti papildomo finansavimo paveldo tvarkybos darbams finansuoti.

Reklama

Taryba taip pat protokoliniu pavedimu Savivaldybės administracijai nurodė išanalizuoti galimybę nenumatyti zonavimo išskiriant naujamiestį, senamiestį ir kitas teritorijas ir tvarkos aprašą taikyti vienodai visai Klaipėdos miesto teritorijai, nes tvarkytinų paveldo objektų ir kitur, pavyzdžiui, Paupių rajone ir kitur.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pokytis

2020-05-21   23:44

IP: 172.69.190.62

Kai kas gerai padaryta, niekas uz toki daryma nekeiksnoja. O uz toki daryma, kaip Tiltu ir Turgaus gatviu sutvarkyma reik4tu ne tik pakeikti, bet ir * nutarkuoti, su druska pabarscius. Ir paveldo reikalai: Baltijos kino teatras, Viktorijos viesbutis, griuvenos senamiestyje, archeologu isknaisiotos duobes, tik pradek skaiciuoti, visa netvarkos galerija susidarys. Kazkokie begalviai leido pridirbti nesamoniu, kas galetu paneigti, kad be naudos sau is visokiu prichvatizaciju, otkatu ir kreivu sutarciu su dar kreivesniais "gaspadoriais"-zulikais?

Pasipiktinusiai

2020-05-21   22:40

IP: 172.69.190.76

O nieko tokio, kad nesenai buvo sutvarkytas fachverkinių pastatų komplektas tarp D. Vandens, Aukštosios ir Daržų gatvės, taip pat ir didžiausias fachverkinis sandėlis senamiestyje? Šito mes nematome, ar nenorime matyti? Nereikia vien negatyviai mąstyti, yra ir pozityvių pokyčių.

Pasipiktinusi

2020-05-21   22:16

IP: 172.69.190.62

Kas sutvarkyta senamiestyje? Kas buvo restauruota, atstatyta "prie Žalio", baigia griūti ir pūti. Pirmiausiai - fachverko pastatai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Liko mažiau negu viena savaitė, per kurią savo nuomonę dėl Girulių...

Išsakyti nuomonėms dėl Girulių miško – vos kelios dienos nuotrauka, foto

Karantino sąlygos nors ir keičia, bet nesunaikina gražių tradicijų. Ir šiemet Klaipėdos...

KU darbuotojų nupinti Advento vainikai neš Kalėdų žinią vienišiems senjorams nuotrauka, foto

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje jau beveik savaitę veikia interaktyvi...

Išskirtinė instaliacija: kviečia dalelę parsinešti namo nuotrauka, foto

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Klaipėda, K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Karantiną siūloma tęsti iki gruodžio 17-osios 24 valandos nuotrauka, foto

COVID-19, Laikinoji Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą tęsti karantiną iki gruodžio 17-osios 24...

Trumpesnė izoliacija - tik medikams, pareigūnams, vadovams nuotrauka, foto

COVID-19, Izoliacijos trumpinimas visiems sąlytį su sergančiuoju koronavirusu turėjusiems žmonėms nebėra taikomas,...

Nuomonės, Paskelbta prieš 41 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...