2019 m. liepos 18 d. 02:11 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Patvirtino verslo liudijimų įkainius

(2)

Patvirtino verslo liudijimų įkainius nuotrauka, foto

SKAIČIUS. Verslo liudijimus būsto nuomai praėjusiais metais išsiėmė 1 314 asmenų.

© Asociatyvi Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos politikai ketvirtadienį patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant verslo liudijimus veiklai, vykdomai 2020 metais.

Savivaldybės administracijos Mokesčių skyrius siūlė nekeisti įkainių ir palikti tokius, kokie galioja ir šiais metais - nuo 1 euro iki 585 eurų, priklausomai nuo veiklos rūšies, jos masto, paklausos, pelningumo ir t. t. Didžiausią mokestį mokės besiverčiantys statybos baigimo apdailos ir valymo bei specialiaisiais statybos darbais.

Bus taikomos ir lengvatos: mokiniams, studentams, neįgaliesiems, pensininkams, daugiavaikiams, vienišiems tėvams, auginančius nepilnamečius arba vyresnius tebesimokančius vaikus, auginantiems neįgalius vaikus ir tradiciniais amatais besiverčiantiems menininkams.

Siekiant išvengti galimo piktnaudžiavimo palikta nuostata, kad lengvatos netaikomos, kai verslo liudijime yra įrašytas daugiau nei vienas asmuo.

Klaipėdos tarybos narė Nina Puteikienė siūlė koreguoti vieną dažniausiai aptariamų mokesčių - nuomojantiems būstus.

Ji siūlė dabar galiojantį 209 eurų mokestį pakelti "labai nežymiai" iki 250 eurų. Taip esą, pasak politikės, būtų paprasčiau skaičiuoti, be to, šios srities verslo liudijimo kaina Klaipėdoje yra mažiausia iš didžiųjų šalies miestų. Taip pat esą būtų papildomas miesto biudžetas, o tai leistų suremontuoti bent vieną "Saulėtekio" progimnazijos klasę.

Reklama

"Tik viena klasė, bet tai bendruomenei labai reikšminga", - argumentavo N. Puteikienė.

Mokesčių skyriaus vedėja Kristina Petraitienė teigė, kad 209 eurai yra optimali kaina. Jos teigimu, 2016 metais, kai kaina siekė 348 eurus, verslo liudijimus būsto nuomai buvo išsiėmę 542 asmenys, o pernai, kai liudijimas kainavo 209 eurus, juos buvo išsiėmę 1 314 asmenų.

"Šiemet per pirmus penkis mėnesius išsiėmusių liudijimus jau yra 1 360. Tai yra suma, kuris skatina nerizikuoti, išeiti iš šešėlio. Palyginti su kitais miestais, Kaune mokestis yra 520 eurų, ten išsiėmusių liudijimus yra 1 100, nors gyventojų skaičius dvigubai didesnis nei Klaipėdoje. Tai rodo, kad didesnė dalis visgi tebėra šešėlyje. Šiauliuose mokestis yra 500 eurų, ten yra 109 asmeny, išsiėmę liudijimą", - padėtį statistika iliustravo K. Petraitienė.

N. Puteikienės siūlymui nepritarė ir politikai - prieš įkainio padidinimą balsavo 12, susilaikė 11 politikų, už tebuvo vienas balsas.

Prognozuojama, kad 2020 metais už išduodamus verslo liudijimus į Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetą gali būti surinkta apie 500 tūkst. Eur pajamų.

VMI duomenimis, 2018 m. Klaipėdos miesto savivaldybėje iš viso 6~066 asmenims išduoti verslo liudijimai, už jų išdavimą surinkta 496 485 Eur gyventojų pajamų mokesčio.

Galima nuomoti ir sudarant sutartį

Reklama

Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė komentavo, kad šiuo metu gyventojai, nepriklausomai nuo to, trumpam ar ilgam laikui nori nuomoti gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams, tai gali padaryti įsigiję gyvenamosios paskirties patalpų nuomos, neteikiant apgyvendinimo paslaugų, verslo liudijimą.

Mokamas tik nustatyto dydžio pajamų mokestis, nėra privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų. Nekilnojamojo turto nuoma su individualios veiklos pažyma negalima.

"Patalpas gyventojams taip pat galima nuomoti sudarius su nuomininku nuomos sutartį, t. y., nebūtina įsigyti verslo liudijimo. Tuomet metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., reikia deklaruoti gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. GPM", - sakė L. Mačernienė.

Papildomai nuomos pajamas (gautas neįsigijus verslo liudijimo) savarankiškai už 2018 metus deklaravo 2 248 Klaipėdos miesto gyventojai.

Deklaruota bendra pajamų suma - per 8,6 mln. eurų. Palyginti su 2017 m., ji išaugo apie 1 mln. eurų.

Be to, įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, kuriems klaipėdiečiai nuomojo turimas patalpas, už 2018 m. deklaravo bendrai per 8,7 mln. eurų išmokų sumą; palyginti su 2017 m., ši suma išaugo 2,3 mln. eurų.

Reklama

 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

raima

2019-06-21   09:27

IP: 85.232.128.51

Tai saunu,matosi,kad Klaipedos savivaldybes klerkai ismano rinkos ekonomika geriau nei siauliai ar kaunas,kodel nepabandzius dar nuleist koki 30 euru,gal rezultatas butu dar geresnis...

aaaa

2019-06-20   21:45

IP: 221.4.249.56

Duokit tiems zmonems uzsidirbti tas kapeikas is tuos nuomos, toks jausmas kad ten milijonai vartosi.Ten daugiau nuostoliu su tais nuomininkiais nei pelno.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

"Visiškas nesusipratimas", - tokiais žodžiais situaciją Herkaus Manto gatvėje apibūdina praeiviai. Iš...

Pėsčiųjų tako istorijoje - jokių prošvaisčių nuotrauka, foto

Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Jūra, Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Moteris iš Gargždų: „Nenorėjau jo žudyti“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Gargžduose gyvenanti 45 metų Ingrida Krikšnaitė, nuskriaudusi sugyventinį, kuris su ja dalijosi...

Klaipėdiečių pergalės "Gintarinių irklų" regatoje nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose, Galvės ežere, vykusioje tarptautinėje "Gintarinių irklų" regatoje pergales skynė Klaipėdos irklavimo...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...